TESİSATÇI TALEP ET

Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Akıllı Ev Sistemleri İle Neler Yapılabilir ?

İçeriği Puanla

Akıllı Ev Sistemleri ve Uygulamaları ile Neler Yapılabilir? Buradasınız ve Trendler Akıllı ev tatbik ve sistemleri Artık hayal değil, siz düşünün parlak zeka nesneler yapsın. Bu yazıda, parlak zeka ev uygulamaları ile hayatımızı iyi mi kolaylaştırabileceğimizi ve kendimize iyi mi daha çok vakit ayırabileceğimizin formülünü bulacaksınız. Yıllardır hep gündemde olan ‘Akıllı Ev’ konsepti, nesnelerin interneti (IoT) uygulamalarının yaygınlaşmasıyla beraber yine ivme kazanmaya başladı. Beyaz eşya ve kullanıcı elektroniği üreticilerinin derhal hepsinin artık parlak zeka ev platformları var. Güvenlik firmaları, telekomünikasyon firmaları her gün yeni çözümler üretiyor. Bilim-kurgu filmlerinden fırlamış benzer biçimde duran ‘Akıllı Asistanlar’ birer birer piyasaya çıkmaya başladı ve gün geçtikçe daha da fazla kullanılıyor. Ancak bir çok insan ergonomik uygulamalardan yeterince haberdar değil ve bundan dolayı hemen hemen bu konseptin yeterince alaka gördüğünü söyleyemeyiz. Bu yazımızda oldukca sayıdaki parlak zeka ev uygulamalarından birtakım örnekler vermek istedik, bakın neler yapılabilir:Evin içinin ve dış ortamın sıcaklığı, güneş ışığı miktarı, sizin evde olduğunuz saatler benzer biçimde etmenler değerlendirilerek kombinin ve klimanın dereceleri otomatik ayarlanabilir. Hatta sizin manuel yapmış olduğunuz ayarları vakit arasında öğrenerek otomatik meydana getirmeye başlamış olan öğrenen sistemler şimdiden mevcut. Siz evde yokken perdeler indirilebilir, su ve gaz vanaları kapatılabilir.

Eve gelen şahıs tanınarak bırakılmış mesajlar okunabilir, tercih edilen tenvir ayarları, müzik ve tv kanalları otomatik açılabilir. Buzdolabınızın içini ofisteki masanızdan görüp alışveriş sonucu verebilirsiniz. Fırınınızı ve ocağınızı uzaktan test ederek siz eve geldiğinizde hazır olacak yemekler yapabilirsiniz. Çamaşırlarınızı siz eve geldiğiniz anda bitecek biçimde yıkamaya başlayabilirsiniz. Evin içerisindeki aydınlatmalar odalar içinde sizi takip edebilir, dış ortamdaki bulut/güneş, gündüz/gece farkları algılanarak içerideki fer sertliği durağan tutulabilir. Gaz kaçağı, karbon monoksit, yangın, duman, su basması benzer biçimde vakalar ve emniyet ihlalleri anında cep telefonunuza bildiri ve resim olarak gönderilebilir, kendiniz de eve bağlanıp canlı imaj alabilirsiniz. Hırsızları caydırmak için evde kimse yokken ışıklar ve tv rastgele açılıp kapatılabilir. Evdeyken de oturduğunuz yerden bütün aydınlatmaları test edebilirsiniz. Çok zamanlı tarifeli elektrik sayacınızla yüksek güç gerektiren işler otomatikman gece ucuz saatlerde yapılabilir, akülerde enerji depolanarak pahalı saatlerde kullanılabilir. Evdeki bitkileriniz ve bahçeniz otomatikman yahut uzaktan kontrolle sulanabilir. Siz tatildeyken parlak zeka telefonunuzdan bağlanıp evcil hayvanlarınıza su ve yemek verebilirsiniz. Evdeyken televizyonunuzun ekranından çamaşır makinesini, bulaşık makinesini takip edip, bittiğinde uyarma alabilirsiniz.

En Ucuz Akıllı Ev Sistemi

Üçay Mühendislik olarak zeki ev sistemleri benzer biçimde ustalaşmış uygulamalar gerçekleştiriyoruz. Bu uygulamalar evinizde birçok işlemin daha rahat biçimde yerine getirilmesini sağlamaktadır. Bilhassa son yıllarda oldukca daha yoğun bir gündem meydana getirmeye başlamış olan zeki ev konsepti, nesnelerin İnterneti uygulamaları yardımıyla giderek daha çok kullanılmaktadır. Birçok değişik beyaz eşya yada elektronik üreticisi tarafınca da zeki ev platformları kurulmaya devam ederken, bilhassa emniyet, telekomünikasyon ve bilim firmaları da zeki ev uygulamaları kullanımını arttırmaktadır. Her geçen gün daha çok kullanılmaya başlanan zeki asistanlar firmamız tarafınca da çoğunlukla konutlarda uygulanmaktadır. Konutlarda kullanılan uygulamalar yardımıyla birçok değişik muamele gerçekleştirilebilmektedir. Konutlarda A’dan Z’ye birçok elektrikli ve elektronik sistemin devreye sokulması yada devreden çıkarılması benzer biçimde işlevleri gerçekleştirmek için kullanılan zeki ev sistemleri geniş bir işlev yapısına sahiptir. Örneğin, ilk misal olarak evde ısıtma ve soğutma sistemleri ile alakalı işlemler zeki sistemler ile sağlanabilir. Akıllı yaklaşım ve öğrenen sistem yardımıyla evin iç ve dış ortam sıcaklığı, evde olduğunuz saatler, klima dereceleri, kombi dereceleri ve güneş miktarı benzer biçimde noktalar hafızada tutularak, ısıtma ve soğutma otomatik hale getirilmektedir.

Evde perdelerin açılması ve kapanması yada doğalgaz vanalarının açılıp kapatılması benzer biçimde birçok muamele otomatikman zeki sistemler yardımıyla kullanılmaktadır. Evinizi ziyaret eden misafirleriniz sizi bulamadığında, zeki sistem üstünden size bildiri bırakabilir ve bu sayede Siz daha sonradan bu mesajları okuyabilirsiniz. Evinizde tenvir kullanım oranları, süreleri ve zamanları göz önünde bulundurularak, ışıklandırma otomatikman gerçekleştirilebilir.Akıllı ev uygulamaları yardımıyla tv, müzik çalar ve oyun sistemlerini rahatlıkla test edebilir, bilgisayar ve telefonlarınızı test edebilirsiniz. Siz iş yerinde iken telefonunuz üstünden zeki sisteme bağlanarak, buzdolabınızda bulunan eksikleri görebilir ve rahatça alışveriş sıralaması çıkarabilirsiniz. Evinize ulaşmadan ilkin ocak yada fırının çalışmasını sağlayarak, yemeklerin hazır hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle zeki ev uygulamaları siz evde olmasanız da çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, tenvir sistemleri, ısıtma sistemleri, emniyet sistemleri benzer biçimde birçok değişik sistemin çalıştırılmasını sağlamaktadır. Evde bulunmadığınız zamanlarda kamera sistemleri ile evinizi test edebilirsiniz. Hırsızları caydırmak için avantaj sağlayabilirsiniz. Otomatik talimatlar ile çamaşır ve bulaşık yıkama işlemlerini gece ucuz elektrik tarifesi dönemlerinde yapabilirsiniz. Bahçelerinizde ve balkonlarınızda çiçek sulama işlemini direktif halinde sağlayabilir. Kullandığınız beyaz eşyalar için emek harcama sistemlerinde zeki ikazlar gerçekleştirebilirsiniz.Son yıllarda teknoloji o şekildeki bir hızla gelişiyor ki, gelişen hızla gelişen değişen teknolojinin hızına yetişmekte bazen zorlanıyoruz. Hızla gelişen teknoloji gün geçtikçe yaşamımıza onlarca kolaylık sağlarken, bütün sektörlerde de büyük miktarda tesirini göstermekte. Son günlerde hayatımızda mühim derecede tesiri olmaya başlamış olan teknolojik gelişmelerden biri de “Akıllı Ev Sistemleri.” Akıllı ev sistemleri entegre bir yapıdadır ve evinizi çepeçevre sararak evinizin her noktasında faal rolde olmanızı sağlar. Evde bulunmadığınız ama aklınızın evde kalmış olduğu zamanlar artık geride kalıyor.

Akıllı Ev Sisteminin Ne Gibi Faydaları Var ?

Akıllı ev sistemleri ile aynı evdeymişsiniz benzer biçimde evinize müdahale edebiliyor, lüzumlu kontrolleri gerçekleştirebiliyorsunuz.Akıllı ev sistemlerinden bahsederken bu hızla gelişen değişen teknolojinin fazlaca kapsamlı bir sistem bulunduğunu ve insan hayatına faydalarını görebiliyoruz. O şekilde zeki ev sistemlerini daha yakından tanıyalım. Akıllı ev sistemleri denildiğinde aklımıza gelmesi ihtiyaç duyulan ilk şey ev otomasyonudur. Akıllı ev sistemlerinin öteki mühim parçaları ise tenvir, emniyet, sıcaklık ve enerjidir.Bu mevzularda mevcut olan sistemlere ayrıntılı bir biçimde bakacak olursak, zeki ev teriminin aslına bakarsak ne anlatım ettiğini de daha ayrıntılı görebiliriz.Bunun yanı sıra zeki bir eve haiz olduğunuzda pek oldukca kameralı ve sensörlü emniyet sistemi, zeki evinizin bir parçası olacak ve size dertsiz bir emniyet hizmeti sunacaktır. Akıllı kilitten duman dedektörüne, pencere dedektöründen hareket sensörüne, su basma sensöründen zeki prizlere kadar bütün zeki ev cihazlarını sistemin dokunmatik test paneli ile evden veya IOS ve android yazılımlı öteki mobil cihazlardan yada bilgisayar ile bulunduğunuz her yerden ve her vakit test edebilirsiniz. Pek oldukca imkâna haiz bu sistem ile evinize hakikaten de yüzyıl atlatabilirsiniz.Tost makinesini prizde unuttum mu? Ütüyü prizde unuttum mu? benzer biçimde soruları düşünmenize artık gerek yok. Bu korkuların önüne zeki prizler ile geçebilirsiniz. Aynı zamanda zeki prizler ile harcanan elektriği takip edebilir ve test dibine alıp yüksek oranda hem enerji bununla beraber maddi tutum sağlayabilirsiniz. Su basma dedektörleri evinizin herhangi bir noktasına su değdiği anda zeki telefonunuza yada tabletinize bir ihtar göndererek tedbir alabilmenizi sağlıyorÖrneğin, Siz tatildeyken, aleni unuttuğunuz musluktan taşan su ile i·lişki eden sensör, size telefondan ihtar gönderip, hem de motorize vanayı kapatabiliyor. Böylece siz evde değilken veya uyurken meydana gelebilecek bir su basmasının önüne geçmiş oluyorsunuz. Su basma dedektörlerini incelemek için tıklayınız. Akıllı kumandalar, telefon, tablet ve bilgisayar kullanmak istemeyen kullanıcılar için geliştirilmiştir. Bu kumandalar zeki telefon olmadan kullananların evlerini test etmelerine olanak sağlar ve değişik komutlar tanımlanabilmektedir. Örneğin, Akıllı kumandaya bir defa basıldığında ışıklar yanar, iki defa basıldığında ise perdeler kapanır. Bu işlemleri muhtelif kombinasyonlar halinde geliştirebilirsiniz. Örneğin bu cihazlara televizyonun açılması komutunu verdiğinizde tv açılıyor ve aynı anda perdelerin kapanması da sağlanabiliyor. Perde ve Panjur otomasyonu: Sizin, evinizden uzakta bir yerde olduğunuzu ve yağmur yağdığını düşünelim. Böyle bir durumda ‘Panjurları kapat, camlar kirlenmesin!’ benzer biçimde bir senaryo yazabilirsiniz. Eğer dilerseniz sistem bu durumu otomatik hale getirir ve her yağmur yağdığında siz evde dahi olsanız aynı senaryoyu tekrarlar. Bu konfor ve teknoloji, sizi memnun edecek, pek oldukca dertten de kurtaracaktır.

Tüm avantajlar düşünüldüğünde zeki ev otomasyonlarının pahalı olduğu düşünülebilir sadece her bütçe için zeki ev başlangıç paketlerimiz ve cihazlarımız bulunmaktadır. Kendinize müsait paketi kura çekmek için “Her Bütçeye Uygun Akıllı Ev Başlangıç Paketleri İncelemesi” isimli makalemizi okuyabilir ve ürünlere göz gezdirebilirsiniz.Evinizde her ortam için ayrı ambiyans hazırlayabilmek, ışığı ve bütün odanın ruhunu arzu ettiğiniz benzer biçimde test edebilmek sizce de mükemmel değil mi? Kitap okurken, film izlerken, aile içinde bir yiyecek yerken, oyun oynarken, tebrik veya parti yaparken veya çalışırken hep aynı ışığı kullanmak zorunda değilsiniz. Akıllı aydınlatmalar bize bu mevzuda gerek renk gerek parlaklık mevzusunda inanılmaz bir hizmet sunuyor.Akıllı Ev Sistemleri’nin bir ihtimal de en heybetli ürünleri olan zeki aydınlatmalar normal olarak yalnızca dekor amaçlı kullanılmıyorlar. Yoğun günlerin peşinden eve erişince ışıkları açmak bile oldukca zahmetli ve yorucu olabiliyor. Bu yüzden zeki tenvir sistemlerini kullanmak size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Diğer yandan sistem, emniyet amaçlı olarak programlanan senaryoya göre, siz evde yokken farklı odaların ışıklarını muayyen aralıklarla yakıp söndürebilir.Ayrıca mevzunun bir de tutum boyutu vardır: Çeşitli sensörler zeki ev otomasyonunun eğer olmazsa olmaz parçalarıdır. İşte bu teknoloji ile siz de ışıklarınızın hava karardığında otomatikman açılmasını, hava aydınlandığında ise otomatikman kapanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece aleni unutulan lambalardan fazla enerji harcaması laf mevzusu olmayacaktır. Hatta gece kalktığınızda, döşek odanızdan çıkarak mutfak benzer biçimde değişik noktalara yöneldiğinizde sensörlü aydınlatmalar yardımıyla bu yürüyüş yolunu otomatikman aydınlatabilirsiniz.Bildiğiniz benzer biçimde, ev ve iş yerlerinin güvenliğini sağlamak her vakit rahat olmuyor. Akıllı emniyet sistemleri bu mevzuda sağlamış olduğu kolaylıklar ile dikkatleri üstüne çekiyor. Akıllı ev teknolojileri, içiniz huzurlu bir biçimde evinizi veya işyerinizi boş bırakabilmenizi sağlıyor. Bu tür sistemler bilhassa kameralar ile donatılıyor ve cep telefonları ile entegre hale getiriliyor. Bu sayede siz evde olmasanız dahi, kapınıza hangi saatte kimin geldiğini öğrenebilirsiniz.

Leave a Comment