Alanında Uzman Su Kaçağı Firmaları

su tesisatçı
0

Su kaçağı ya da su sızıntısı gibi ev sorunları farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. En sık karşılaşılan nedenlerden bazıları binaların eski olması sebebiyle tesisatın yıpranması,

borular arası tıkanıklığa yol açacak maddelerin sıkışması ya da yanlış tesisat uygulamaları sonucu oluşmaktadır. Bunun gibi durumlarda su sızıntısının gerçekleştiği yer apartman dairesi ise mağduriyeti komşular da yaşayabilmektedir. Fakat en önemlisi de sızıntının asıl kaynağının bulunmasına yönelik tespitin çoğu zaman zor olmasından kaynaklanmasıdır. Böyle durumlarda sızıntının gerçekleştiği asıl yer görünen yer olmamakla birlikte tesisatın içerisinde herhangi bir bölümünden kaynaklanıyor olabilir. Arıza tespitini garantili bir şekilde saptayan su kaçağı firmaları, alanında uzman bireyler ile su sızıntısı sorununa çözüm bulabilmektedir. Bu firmaların verdikleri hizmetten bazıları şu şekildedir:

 • Su sızıntısı ya da su kaçağına yönelik gerçek arıza tespiti yaparak sızıntının ana kaynağının bulunması,
 • Tesisat içerisindeki boruların tıkanması sonucu gerçekleştirilen tespit ve temizleme işlemi ile birlikte kalorifer peteği tıkanıklarında peteklerin temizlenmesi,
 • Her türlü su tesisatı değişimi, onarımı ve yenilenmesinde su kaçağı firmaları hizmet vermekte olup, en kısa zamanda sorunu tespit edip, çözüme kavuşturmaktadır.

Su Kaçağı Firmaları ve Kullanılan Yöntemler

Teknolojik aletler yardımı ile su sızıntısının tespiti ve onarımı da oldukça kolay bir hale gelmiştir. Bununla birlikte tespit süresi kısaldığından onarıma daha fazla vakit ayrılır ve mağduriyet en aza indirilmiş olur. BU doğrultuda su kaçağı firmaları tarafından kullanılan teknolojik aletlerden bazıları şu şekildedir:

 • Termal ısı kameraları, duvardan ya da zeminden geçen su tesisatını ısı farkı ile göstermekte olup, su sızıntısı durumunda arızanın kolaylıkla tespit edilmesini sağlamaktadır.
 • Su sızıntısını ses şiddeti ile bulmaya yönelik cihazlar yardımı ile su sesi kolaylıkla ayırt edilmektedir.
 • Muhtemel sızıntıların bulunduğu duvarın ya da zeminin nemini ölçen, nem ölçer aleti sayesinde su kaçağı firmaları sızıntı oluşmadan da bu alanlara yönelik yenilmeleri yapabilmektedir.
 • Tıkanıkları açmada ve en önemlisi bu tıkanıkları tespit etmede kullanılan kameralar sayesinde tıkanıklık kolaylıkla temizlenmektedir. Bu doğrultuda kullanılan birçok teknolojik alet su sızıntısının daha fazla zarar vermesine olanak tanımadan arızanın en hızlı yöntemler ile onarılmasını sağlamakla birlikte alanında uzman tesisatçılar tarafından kullanılmaktadır.

Su Kaçağı Firmaları ve Uzman Yardımın Avantajları

Su kaçağı gibi önemli sorunlarda alanında uzaman kişilerden yardım almanın en önemli avantajı hem bireyin hem de komşuların daha fazla mağdur olmasının önüne geçilmesidir. Bunun yanı sıra konuda uzman su kaçağı firmaları tarafından gönderilen tecrübeli bireyler, hangi aleti kullanacağını ve arızayı nerede arayacağını bildiğinden dolayı, çevreye zarar vermeden tespit işlemini gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca bazı durumlarda tesisatın yenilenmesine gerek kalmadan farklı çözüm önerileri sunulmakta olup, sızma ya da kaçırma sorununun daha sonradan ortaya çıkması halinde destek imkânı da sağlayabilmektedir.

1 Bilgi Talebi

  • Ferhan

   Klozet iç takım değişimi yaptırmak istiyorum, klozet tıkanıklığı sorunumuz vardı, kendi çabalarımla çözdüm ancak klozette sorun var değişim yaptırmak istiyorum.

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA