• Yazar:  melike

Anadolu Yakası Su Kaçağı Tespiti

anadolu ykasi
0

Su tesisatı sorunlarının içerisinde en fazla can sıkan mesele arıza tespit işlemidir. Genellikle elde olmayan sebepler ile meydana gelen su tesisatı sorunları yapı sistemi içerisinde meydana gelen en zahmetli sorunların başında yer almaktadır. Anadolu yakası su kaçağı tespiti hizmeti veren firmamız sizlere en kaliteli hizmeti sunarak sorunlarınıza çözüm bulunuyor.

Su tesisatı sisteminin en korkunç sorunu olan su kaçağı sorunun tespit işlemi de tamir işleminden daha zahmetlidir.

Su borularının yer altında olması, gözle görünür olmaması nedeniyle uzun ve meşakkatli işlemlerin ardından arızalı olan su borusu tespit edilir ve ardından tamiri yapılır.

blank

Su kaçağı nasıl anlaşılır?

Su borularından sızan sular kısa süre içerisinde evdeki bütün beton ve parkeleri şişireceğinden erkenden bu sorunu tespit edebilir ve ona göre önlem alabilirsiniz.

Su borularının zaman içerisinde deformasyona uğraması sonucu borulardan sızan sular duvar diplerinde dolaşarak yapınızda bazı problemlere neden olmaktadır.

Duvarlarda kabarma, duvarlarda ıslaklık, evde keskin rutubet kokusu, kombi basıncında sürekli düşüş ve su faturalarında yüksek artış gibi sorunlar ile karşılaşıyorsanız, vakit kaybetmeden Anadolu Yakası Su kaçağı tespit işlemi sağlayan firmalar ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Uzmanlık gerektiren tespit işlemini tek başınıza gerçekleştiremeyeceğinizden uzman bir su tesisatçı firması ile anlaşmanız gerekmektedir.

blank

Su kaçağı tespit yöntemleri

Eskiden elde olmayan cihaz ve aletlerden dolayı en ufak bir su kaçağı tespitinde bile günlerce süren kırma dökme işlemi uygulanırdı. Gözle görünmeyen su borularındaki arızayı tespit etmek için yapılan bu işlem sonucu çoğu defa sağlam olan su boruları da bu işlemlerden zarar görür ve yapılan masraflar katlanırdı.

Maddi masrafların dışında işin bir de yorgunluk boyutu olurdu. Özellikle ev kadınlarının korkulu rüyası olan bu problem sonrası haftalarca süren temizlik ve tadilat işlemleri yapılır dolayısıyla bütün plan ve programlarınız alt üst olurdu.

Kırılan yerlerde oluşan molozların atılması, yeniden temizlenmesi ve temizlik gibi ayrıntılardan dolayı evinize misafir de gelemezdi siz de gidemezdiniz. Bunların tamamını siz yapmak durumunda kalırdınız.

Anadolu yakası su kaçağı tespit işlemi sağlayan firmamız eskiden uzun ve meşakkatli geçen bütün bu işlemleri teknolojinin ilerlemesi ile tarihe karıştırmıştır.

blank

Anadolu yakası kırmadan su kaçağı tespit ve tamir işlemi

Teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden ve bu gelişmelere hızla ayak uyduran firmamız, en zahmetli sorunları modern cihazlar ile tespit etmektedir.

Öncelikle su sesine karşı duyarlı olan akustik dinleme adlı cihaz ile sızıntının olduğu yeri noktasal olarak tespit eden ustalarımız ardından sizlere arızalı olan yerde yapılacak olan işlemler ile ilgili bilgi sunar ve onay vermeniz durumunda tamir işlemi başlatır.

Fazladan tek bir seramiğinizi dahi kırmayan ustalarımız, tamir işlemini de bir veya iki seramiğin altında tamamlar.

Ersoylar su tesisatçı firmamız Anadolu yakasındaki bütün ilçe ve semtlere % 100 garantili hizmet vermektedir.

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA