TESİSATÇI TALEP ET

Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Asansör Boşluğuna Su Birikmesi

İçeriği Puanla

Binaların yapı özelliklerine ve zeminle alakalı meydana getirilen çalışmalara bağlı olarak kimi vakit asansör boşluklarına su dolabilir. Bu amaçla asansör kuyusuna niçin su dolar sorusunun cevabını arayan apartman yöneticileri için üretilecek çözümler günümüz standartlarının oldukça üzerinde teknolojilerle başarıya ulaşmaktadır. Boşlukta su birikmesinin temel sebebi muhtemel bir sızıntı durumundan kaynaklanmaktadır. Bu durumun bir öteki negatif yönü apartmanda oluşan kanalizasyon kokusudur.Yapılacak teknik özellikli bir emek harcama asansör boşluğuna su doluyor şikayetinin de kısa müddette çözüme ulaşmasını sağlayacaktır. Borular üstünde kirli bir manzara yaratarak olup biten bu sızıntı kimi durumlarda yöresel koku şikayetini de bununla beraber getirebilmektedir. Drenaj borularının uzman ekiplerce döşenmemesi, kanalizasyon borularında beklenmedik bir patlak oluşumu, rögar kuyusunun ehil bakım süreçlerinin tamamlanmaması yada kaynak suyunun asansör boşluğuna dolumu da asansör boşluğunun bakımını lüzumlu kılabilmektedir. Bu alanda hizmet veren teknik takımlar lüzumlu aygıt ölçümleriyle problemi yerinde tespit etmektedir.

Eğer oluşan mesele İSKİ tesisatlarında meydana gelmiş ise, durumun en kısa müddette aracı kuruma belirtilmesi ve bu alanda bir rapor yazılması gerekmektedir.Asansör boşluğundaki suyu tahliye etme Asansör boşluğunda oluşan su birikiminin bir öteki negatif yönü, asansörün uzun soluklu hizmet dışı kalmasıdır. Bu bakımdan çoğu zaman denize yakın yapılarda gözlemlenen sıkıntı üstünde emek harcamalar gerçekleştirilmeli ve kısa vadede netice odaklı emek harcama anlayışı benimsenmelidir. Yöntem ve teknik bakımdan deneyimli takımlar asansör boşluğu su izolasyonu için meydana gelen çalışmalarla onarımın olası hale gelmesini sağlamaktadır. Karot makinesi ismi verilen kuyudan çekilen su, tahliyenin kısa vadede çözüme erişmesi için ehil olacaktır.Asansör boşluğundaki suyu tahliye etmek için suyun bir pompa sayeinde çekilmesi işleminde kullanılacak malzemelerin kalitesi de büyük ehemmiyet taşımaktadır. Arızanın devamlı hale gelmemesi adına su sızıntısının istifa süresinde deneyimli uzmanlarla çalışmak gereklidir. Su tahliyesinin motor vasıtasıyla gerçekleştirilmesi yeni bir sorunu daha bununla beraber getirecektir. Bu nedenle malum en temel metot teknolojik cihazlar aracılığıyla sızıntının kalıcı olarak engellenmesini sağlamaktır.sansör boşluğuna akan su için, su tesisatı borusunda hasar tespiti icra eden şirketler tercih edilmelidir. Apartmanda su kaçıran boruyu robotla belirleyen usta bulmak zor olabilir. Fakat Tufan Tesisat ihtiyacınız olan şeyi karşılayabilecek aygıt ve ekiplere sahiptir. Binalarda su sızıntısı sorunun olması halinde mecbur olarak yaptırılması ihtiyaç duyulan asansör boşluğu su yalıtımı suyun meydana geldiği yönün aksine kalıcı bir yalıtım işlemi gerçekleşmektedir. Kristal içerikli malzemelerin beton üstüne uygulandığı, çatlaklarda su sızıntısını önleyen ve suyun betondaki tahribatını azaltan bu metot osmoz tekniği olarak bilinmektedir. Bu teknik süreç çerçevesinde müspet sonuçlar doğurmakta, kristalin beton üstündeki tesiri yeni bir sızıntı tehlikesini en aza indirmektedir. İşlem sürecinde tercih edilen malzemelerin kalitesi demir yapıları güçlendirmekle beraber garantili su tahliyesini de olası hale getirir.

Su Birikintisi Neden Olur ?

Problemin oluşum sürecinden sonrasında asansör boşluğuna gelen su iyi mi tahliye edilir sorusunun bir yanıtı olarak betonarme yapılarda hasar ortadan kaldırılmakta, risk faktörlerinin oluşum süreçleri en az düzeye düşürülmektedir. Alanda meydana getirilen ölçümler hasarının boyutunu ve bu hasar çerçevesinde kullanılacak malzemelerin neler olması icap ettiğini bariz hale getirmektedir. Su içinde ilerleyen malzemelerin çatlakları tıkayan yapısı bu alandaki faaliyetlerin kalıcılığı bakımından da büyük ehemmiyet taşımaktadır. Yalıtımın kalıcı bir çözüme ulaşabilmesi ve yeni bir problemi doğurmaması adına yürütülen çalışmalarda itimat ve bereketlilik esastır. Apartman boşluğu izolasyonu bu probleminin önüne geçmekte, suyun en kısa müddette kurutulmasında olası hale getirecek tatbik süreçleri barındırmaktadır.Asansör boşluğuna su birikmesi, hayatımızı negatif etkileyen sorunlardan biridir. Asansör boşluğuna dolan su sebebiyle asansörler arızalanır ve extra maliyete sebep olur. Özel cihazlar kullanılarak asansör boşluğundan çıkan suyun deposu tespit edilerek asansör boşluğuna su birikmesine kalıcı çözümler üretilebilmektedir.Asansör boşluğuna niçin su dolar? Sorusunun birkaç değişik cevabı bulunmaktadır. Her vakit aynı sebepten ötürü asansör kuyusuna su doluyor diyemeyiz. Öncelikle denize yakın olan binalarda asansör boşluğuna dolan su, deniz suyu olabilmektedir. Bu durumun sebebi, bina yapılmadan ilkin zemin etüdünün yapılmamasından kaynaklanır. Zemin etüdü meydana getirilen binalarda, suyun bina temeline tesir edeceği hesaplanır ve öncesinden önlemler alınır. Ancak zemin etüdü yapılmayan binalarda, asansör boşluğuna su birikmesinin yanı sıra binanın temelini de suyun etkilemesi benzer biçimde problemler laf konusudur. Asansör boşluğuna su birikmesinin bir öteki sebebi ise yer altından geçen kaynak sudan kaynaklanabilmesidir. Yine zemin etüdü yapılmayan binalarda karşımıza çıkan bir sorundur. Asansör kuyusuna su dolması ara sıra de atık su borularının zarar görmesinden kaynaklanabilmektedir. Zarar bulan atık su boruları, asansör boşluğunda su olan binaya ilişkin olabileceği benzer biçimde komşu binalara da ilişkin olabilir. Asansör boşluğuna su doluyorsa, bu su asansörün arıza yapmasına sebep olabileceği benzer biçimde binaya da ciddi zarar vermektedir. Asansör boşluğundaki su, binanın temelinde bulunan betonların çürümesine sebep olur. Uzun vade suya maruz kalan beton, suyu emer ve betondaki demirlerin de zarar görmesine sebep olur.Asansör boşluğunda su birikmesi, drenaj emek vermesi meydana getirilen yerlerde daha azca meydana gelir. Bir binada drenaj emek vermesi yapılması oldukça önemlidir. Çünkü drenaj emek vermesi yardımıyla, bina çevresindeki yağmur suyu, deniz suyu yada yer altı kaynak suyunun binaya tesir etmesi önlenmiş olur.

Drenaj emek vermesi ile bina çevresine kanallar açılarak fazla suyun kanala dolması sağlanır. Kanallara dolan suyun birikmesini sağlamak için de drenaj kuyuları yapılır. Yapılan hesaplamalara gore kuyu sayısında farklılık olabilir. Drenaj emek vermesi yapılarak, asansör boşluğuna akan suyu engellemek olası olabilmektedir.Yukarıda bahsettiğimiz drenaj emek vermesi yapılarak asansör boşluğuna akan su engellenebilir. Ancak meydana getirilen drenaj çalışmasına karşın yeniden de asansör boşluğuna su akıyor olabilir. Bu konum bina temelinin altında bulunan kaynak suyundan kaynaklanıyor olabilir. Ya da atık su borularından kaynaklanıyor olabilir. Asansör çukuruna dolan sudan lağım kokusu geliyorsa, lağım suyundan kaynaklandığı kesinlik kazanır. Ancak koku gelmezse, kaynak suyunda kaynaklanıyor diyebiliriz.Kaynak suyun asansör boşluğuna dolmasını engellemek için asansör boşluğu su yalıtımı yapılmalıdır. Asansör boşluğunun zeminini ve belli bir yüksekliğe kadar olan kısmını kaplayan izolasyon malzemesi yardımıyla asansör boşluğuna su birikmesini engellemek mümkündür. Ancak yapılacak olan izolasyon, kaliteli malzemeden olmalıdır. Aksi durumda, yalıtımın bir faydası olmayacaktır. Asansör boşluğuna su yalıtımı yapılması hem asansör boşluğuna su birikmesini önler bununla beraber binanın temelinin sudan zarar görmesi engellenebilir. Peki, izolasyon yapılmadan ilkin asansör boşluğundaki su iyi mi tahliye edilir? Asansör boşluğundaki suyu tahliye etmek için pompa kullanılmaktadır. Pompa yardımıyla asansör boşluğundaki su başka bir yere aktarılabilir. Asansör boşluğundan su çıkıyorsa suyu engellemek için asansör boşluğunun zeminine suyun dolmasını sağlamak için bir kuyu yapılabilir. Bunun için karot makinesi kullanılır. Karot makinesi ile beton kesilir ve kuyu hazırlanır. Asansör boşluğuna dolan su bu kuyuya akarak asansörün zarar görmesi engellenir. Kuyu yapıldıktan sonrasında, kuyu dolunca suyu tahliye eden otomatik pompa yerleştirilir. Kuyudaki su bir depoya aktarılarak, bahçe sulama benzer biçimde alanlarda kullanılabilir. Asansör çukuruna su dolması masraf borularından kaynaklanıyorsa, sorunlu olan masraf borusunun tespit edilip onarılması icap eder. Firmamız, hususi cihazlar desteğiyle sorunlu olan masraf borularını noktasal olarak tespit ederek problemi kati olarak çözmektedir. Firmamız, kameralı görüntüleme aleti kullanarak pimaş borusunun içini detaylı olarak inceler. Pimaş borusunda çatlak yada kırık olup olmadığı ve borunun tam olarak neresinde olduğu tespit edilir. Ayrıca sorunlu olan masraf borusunun komşu binaya mı yoksa sorunlu olan binaya mı ilişkin olduğu da tespit edilmiş olur. Asansör boşluğuna su birikmesinin bir öteki sebebi ise lağım kuyusunun bakımının yapılmamasıdır. Lağım kuyularının bakımı tertipli olarak yapılmalıdır.

Robotla Lavabo Açan Firma Pis Su Borusu Açma Hizmeti

Birikmiş Suyu Nasıl Tahliye Ederiz ?

Ancak birçok site yada bina yönetimi bu bakımları yapmamaktadırlar. Lağım kuyularının bakımı yapılmazsa eğer, kuyunun içi atıkla dolmaktadır. Kuyu dolduğu için de binadaki atık sular kuyuya akamaz ve geri tepmeye başlar. Firmamız, lağım kuyusu bakımlarını gerçekleştirmektedir. Ekiplerimiz kuyudaki atıkların tamamını temizleyerek yıkama işlemi yapmaktadırlar. Bazı binalarda lağım kuyusunun yeri bilinmemektedir. Bu benzer biçimde sorunlarda detektör aleti ile lağım kuyusunun yeri tespit edilir.Ekiplerimiz, kanal açma makinesinin ucuna sonda verici ismi verilen bir aygıt takarak masraf borusunun içerisine gönderir. Sonda verici masraf borusunun arasında ilerlerken toprak üzerinde detektör ile sonda vericinin sinyalleri takip edilir. Bu sayede yeri meçhul logar kuyusunun yeri tespit edilmiş olur.Asansör Boşluğuna Su Dolmasının Çözümü Nedir? Binaların zeminlerinin müsait olup olmadığına yönelik birtakım çalışmaların tam anlamıyla gerçekleştirilmemesi yada zemin üstünde hiç bir tatbik yapılmadan binaların tamamlanması neticesinde asansör boşluğuna su dolduğuna dair şikayetler artacaktır. Binadaki yaşayan bütün kişilerin asansör kuyusuna dolan su sebebiyle paniğe kapıldığını görmekteyiz.Asansör Boşluğuna Su Dolmasının Çözümü Nedir? Asansör Boşluğuna Su Dolmasının Çözümü Nedir? Binaların zeminlerinin müsait olup olmadığına yönelik birtakım çalışmaların tam anlamıyla gerçekleştirilmemesi yada zemin üstünde hiç bir tatbik yapılmadan binaların tamamlanması neticesinde asansör boşluğuna su dolduğuna dair şikayetler artacaktır. Binadaki yaşayan bütün kişilerin asansör kuyusuna dolan su sebebiyle paniğe kapıldığını görmekteyiz. Avrupa : 0532 359 02 12Anadolu : 0850 255 0212 Böyle bir durumda rahat halde motorla tahliye yöntemini uygulamaktadırlar. Bu halde yapılacak olan işlemlerde suyun tahliyesi ve uzaklaştırılması sağlanmaktadır. Ancak probleminin niçin kaynaklandığının tespit edilmemesi halinde, tekrar benzer problemlerle karşılaşmak mümkündür. Bu nedenle aslolan mühim husus, asansörde niçin su biriktiğinin sebebini bulabilmek ve çözümleri kati bir halde üretmektir. Bu soruna kimi yerde yer altı su kaynakları kimi yerde de apartmanda oluşan su kaçakları sebep olmaktadır.Asansör Boşluğuna Su Dolmasının Çözümü Nedir? Asansör Boşluğuna Su Dolmasının Çözümü Nedir? Binaların zeminlerinin müsait olup olmadığına yönelik birtakım çalışmaların tam anlamıyla gerçekleştirilmemesi yada zemin üstünde hiç bir tatbik yapılmadan binaların tamamlanması neticesinde asansör boşluğuna su dolduğuna dair şikayetler artacaktır. Binadaki yaşayan bütün kişilerin asansör kuyusuna dolan su sebebiyle paniğe kapıldığını görmekteyiz. Avrupa : 0532 359 02 12Anadolu : 0850 255 0212 Böyle bir durumda rahat halde motorla tahliye yöntemini uygulamaktadırlar. Bu halde yapılacak olan işlemlerde suyun tahliyesi ve uzaklaştırılması sağlanmaktadır. Ancak probleminin niçin kaynaklandığının tespit edilmemesi halinde, tekrar benzer problemlerle karşılaşmak mümkündür. Bu nedenle aslolan mühim husus, asansörde niçin su biriktiğinin sebebini bulabilmek ve çözümleri kati bir halde üretmektir. Bu soruna kimi yerde yer altı su kaynakları kimi yerde de apartmanda oluşan su kaçakları sebep olmaktadır. Apartmanda su kaçağı var mı yok mu iyi mi anlarız diyorsanız aşağıdaki sayfamıza tıklayın. https://www.bogazicitesisat.com/su-kacagi-bulma/ Ankara Yenimahalle Su Kaçağı Tespiti Apartmanda Su Kaçağı Tespiti Asansör Kuyusuna Su Doluyorsa Ne Yapmalı? Binalarda asansör boşluğuna dolan su birikerek fena kokulara niçin olmaktadır. Böyle bir vaka karşılaşıldığında aynı hizada yer edinen başka binalar varsa, onların da kanalizasyon boruları ve rögar kuyusu ismi verilen kirli suların biriktiği alanları bakım faaliyetlerinden geçirilmektedir. Düzenli olarak ve ihtiyaç duyulan vakit aralıklarında bu emek harcamalar yapılmadığından, bu tür sağlığa zararı dokunan ve maddi olarak da zarar veren neticelerle karşılaşılmaktadır. Böyle bir durumda en müessir çözümü elde etmek istediğinizde firmalarımıza ulaşarak, kirli su borularının kameralı su döşem firmalarımız yardımıyla emin bir halde gerçekleştirilmesini istek edebilirsiniz. Kesin çözümleri elde etmek istediğinizde sizlere ustalaşmış halde hizmet veriyoruz. Hiçbir kırma ve dökme işlemini yapmadan, noktasal olarak suların niçin kaynaklandığının yanıtını bulmanızı kolaylaştırıyoruz. Yalnızca muamele yapılacak alanlarda bazı tamir çalışmalarını daha azca maliyetle sunmaktayız.Uzun bir zaman, yer altındaki kaynak sularına maruz kalan taşıyıcı kolonların suyu emmesi neticesinde bina temelindeki betonlarda tahripler ve demirlerinde çürümeler başlamaktadır. Sizlere kati çözümleri aktaracak olan yalıtım firmaları yardımıyla bu tür sorunlarınızda hızla yardımcı alabilirsiniz. Asansör boşluğundan su çıkıyor ise acilen döşenmesi ihtiyaç duyulan drenaj borularının bulunmaması halinde, kuyuların kısa vakit sonrasında su ile dolacağını söyleyebiliriz.Sizler de hangi problemlerle karşılaştığınıza dair bilgileri firmalarımızla paylaşabilirsiniz. Bu sayede asansör kutusuna dolan su ile alakalı çözüm olarak motorla tahliye işlemleri benzer biçimde geçici adımlar yerine, daha kalıcı çözümlere ulaşabileceksiniz. Eğer sahile yakın bir konumda yer edinen binalarda yaşıyorsanız, bu tür sorunlarla sık sık karşılaşıyor olabilirsiniz.Asansörlerin yapımında harcanan maliyetleri göz önünde bulundurduğunuzda, en küçük bir sorun yaşanması niteliğinde da yeniden yüksek sayıları ödemek zorunda kalıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumdan kurtulmak için asansör boşluğuna açtıracağınız kuyuda otomatik su tahliye sistemlerini kurmanız ve depolarda biriktirmeniz gerekmektedir. Binaların temizlik, bahçe bakımı benzer biçimde su gerektiren muhtelif alanlarda bu sulardan faydalanılarak ciddi tasarruflar yapılmaktadır.

Zemin etüdü yapılmadan kurulumu tamamlanan birtakım binaların asansör boşluğuna su dolmaktadır. Asansör kuyusuna dolan su binalarda apartman sakinlerinin bulmuş olduğu en rahat çözüm genel anlamda bir motorla tahliye ederek suyu uzaklaştırmak olsa da bu sorunla devamlı karşılaşan apartmanların yapması ihtiyaç duyulan aslolan muamele, probleminin niçin kaynaklandığını bulup köklü çözümler üretmektir.Bu tür sorunu yaşayan binaların asansör boşluğuna dolan su, kanalizasyon kokusu yaymaktadır. Bu problemler çoğu zaman yan binaların kanalizasyon borusu patladığında veya rögar kuyusu dediğimiz bölgelerin bakımı yapılmadığında ortaya çıkmaktadır. Bu problemi, kameralı su döşem firmalarına kirli su borularının görüntülenmesini yaptırarak çözüme kavuşturabilirsiniz.Kaynak suyu dediğimiz, yer altından devamlı çıkan sular binaların baş düşmanıdır. Uzun zaman bu duruma maruz kalan taşıyıcı kolonlar suyu kâğıt havlu benzer biçimde emer. ilk olarak betonun yapısını tahrip ettikten sonrasında, bina temelinde yer edinen demirleri çürütmeye başlar. Aslında asansör boşluğundan su çıkıyor ise şikayetinizi yalıtım firmaları vesilesiyle kolayca çözebilirsiniz. Drenaj borularının döşenmediği binalarda asansör kuyuları suyla dolmaya başlar.Pahalı malzemelerle donatılmış asansörlerin arıza yapması niteliğinde maliyetli sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Ancak bu durumu engellemenin rahat bir yolu var. Asansör boşluğuna karot makinesi ile 50 santimetre çapında 80 santimetre yüksekliğinde bir kuyu açtırın. Bu kuyu su ile dolduğunda otomatikman suyu tahliye edecek bir pompa satın alın. Satın alacağınız pompanın kaliteli olması icap eder ki devamlı arıza yapmasın. Sonrasında kuyudan çektiğiniz suyu 5 tonluk bir depo satın alarak buraya doldurabilirsiniz. Depoda biriken suyu bahçe sulama ve apartman temizliği benzer biçimde işlerde de kullanılabilir. Bu sayede asansör çukuruna dolan suyu boşa harcamak yerine, su faturası harcamalarından da kullanabilirsiniz.

Leave a Comment