Asma Klozet Montajı Nasıl Yapılır

Asma Klozet Montajı Nasıl Yapılır

Asma Klozet Montajı Nasıl Yapılır son yıllarda en oldukça karşımıza çıkan klozet modelleridir. Bu makalemiz ile kafanızı karıştırmadan, mütevazi bir anlatımla, klozet montajı iyi mi yapılır sırayla anlatacağız. İnternette ” klozet iyi mi takılır, klozet montajı iyi mi yapılır ?” hakkındaki makale ve videolar olsa da; bu yazımız kafanızı karıştırmadan, size klozet takma mevzusunda basitçe referans ve ön malumat olacaktır. Önceliğiniz seçeceğiniz asma klozet modelinin kullanılacak alana müsait ölçülere haiz bulunmasına itina göstermektir.

Bunun için eski klozet modelinizin ölçülerini baz alarak bir seçim yapabilirsiniz. Klozet montajı yaparken; olaşabilecek minik bir hata, size yüksek maliyetler çıkarabilir yada her şeye baştan başlamanıza niçin olabilir. Klozet kurulumu ve klozet montajı esnasında, oluşabilecek hataların önüne geçebilirsiniz. Klozet takma, klozet montajı iyi mi yapılır sırayla ve kolay bir anlatımla yazmaya çalıştık. Asma Klozet Montajı Nasıl Yapılır için öncelikle duvarda yer açılması gereklidir. Bunun için klozetin kullanılacağı duvarın iç bölümü oyulur.

Asma Klozet Montajı Nasıl Yapılır

Asma Klozet Montajı Nasıl Yapılır

Asma Klozet Montajı Nasıl Yapılır

Bu inşaat işlemi bir çok kişide göz korkutsa da aslen işinin ehli ustalarla çalıştığınız vakit zahmetsiz ve kısa devam eden bir muamele olacaktır. Üstelik banyonuzda oluşan moloz temizliği de ustalar tarafınca yapılır. Ev ve iş yerlerinde sıkça tercih edilen bu model, duvara gömülü olan rezervuar ekibi ve duvara oturtulmuş klozeti ile hem şık aynı zamanda çağdaş bir manzara yakalıyor. Yani, zemindeki masraf borusu duvardan 30 cm. mesafe uzakta olmalıdır.

Klozet takıldıktan, sonrasında klozetin duvar ile uzaklığı ise 20 cm. civarında olmalıdır. İkincisi düzgüsel klozetlerde bulunan beden şeklindeki rezervuardır. Sonuncusu ve üçüncüsü olan rezervuar tipide gömme rezervuardır şu demek oluyor ki geberit tuvaletlerde kullanılan duvarın içerisindeki rezervuar tipidir. Asma klozet rezervuar arıza tamiri iyi mi yapılır ve iyi mi arıza yapar? Bu rezervuarların şikayetleri genel anlamda aynıdır.

Asma Klozet Montajı Nasıl Yapılır Tesisat Ustası

Hepsinin ortak sıkıntısı ortak problemi tuvaletin içerisine devamlı su kaçmasıdır. Çünkü iç ekip bozulmuştur ve suyu kesmiyordur. Bunun cevabında devamlı su sızıntısı olur. Rezervuar montajı için bu mesafe idealdir. Üstelik minik alanlar için de çok ülkü olan bu model, minimum yeri kaplayarak size daha ferah ve daha konforlu bir alan sağlamaya destek oluyor. Düşük bir sarnıcı takarken, bilhassa yenilenmiş bir banyodaki yüksek sarnıcıyı değiştirirken genişliğini test edin. Klozet duvardan uzağa taşınmalı, böylece hazne arkasına oturmalıdır.

Eğer siz de wc ve banyonuza asma klozet yaptırmak dilerseniz dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan mühim bir etkili var; usta bir servis! Asma klozet montajı için mutlaka tecrübeli bir ustaya ve emin bir firmaya ihtiyacınız var. Bunun nedeni, kullanılacak malzemelerin oldukça kaliteli olması gerektiği ve uygulanacak işleminde oldukça sağlam olması gerektiğidir. Çünkü mekanizma kırılgan olduğundan garantili ve kaliteli araç-gereç gerektirir. Çünkü iç ekip değişimi devamlı olmaması ihtiyaç duyulan bir şey.

Asma Klozet Montajı Nasıl Yapılır Firması

Aldığınız malzemenin piyasa malı olmamasına dikkat edin. Özellikle garantisi olsun elinizde. Bu garantiyi ya firmadan yahut satılan ürünün kendisinden ne olursa olsun temin ediniz. Ürünü aldıktan sonrasında bunun değişimi sizin için pekte basit değildir. Biz tam da burada size bu mevzuda destek olmaya çalışıp bir kaç ön adımdan bahsedeceğiz. Yeni bir wc almaya ve eskisini değiştirmeye karar verdiyseniz, daha en baştan adım adım gitmeniz gerekir.

Aksi taktirde bu serüven daha başlamadan son bulur. İlk adım tuvaletin montajından ilkin aldığınız eski tuvaletin yerine ölçüleri uyan yeni bir wc almak. Yani ilk önce ölçüler mevzusunda güvenilir olun. Bu hesabı yaparken wc arkasına takılacak cıvataların yerlerini dolap cıvatalarını iyice hesap edin. Aksi taktirde tuvaletin montajının bir kabusa dönüşmesi kaçınılmazdır. Duvarın haricinde kalması ihtiyaç duyulan kancalar vardır. Bunlar klozeti havada tutmaya yarayan çelik askılardır ve çok güçlüdürler.

Tüm su boru linkleri yapıldıktan sonrasında gömme rezervuar takımında herhangi bir sıkıntı olup olmadığı test edilir ve arkasından da duvarın kapatılması işlemine geçilir. Bu arada şayet klozetiniz oldukça eski ise yeni modellerde ki gömeceğiniz su tankını da hesaba katmayı unutmayın. Bu arada yan açıklığı ve orada ki boşluk payını da hesaba katın ki son anda bir süprizle karşılaşmayasınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara