Atık Su Tıkanıklığı Açma

Atık Su Tıkanıklığı Açma

Atık suların tıkandığı zamanlar olabiliyor, nadiren görülse de bazı sebeplerden dolayı bu tıkanıklık oluşabiliyor ve bunun en kolay ve basit yöntemi işinde usta bir tesisatçı firması bulmak olduğu için sizlere Ersoylar Tesisat firması olarak Atık Su Tıkanıklığı Açma hizmeti veriyoruz. İstanbul Avrupa yakası ve Anadolu Yakasında hizmet veren bu firmamızda tesisatınızın emni ellerde olduğuna emin olabilirsiniz, tıkanıklık açma konusunda usta ekibimiz cihazlarla yaptığı tespit sonrasında kolayca tıkanıklığınızı açacak ve atık su giderinizi temizleyecektir. Sizde usta bir ekiple çalışarak kırmadan dökmeden ve hızlı kaliteli işlem yapmak istiyorsanız tesisat firmamızdan randevu alabilirsiniz.

Atık Su Tıkanıklığı Açma İstanbul

Atık su boruları gereksinim durumuna bakılırsa geniş çaplı yada daha küçük çaplı olarak döşenir. Lavabolardaki atık suyun tahliyesi daha azca olduğundan, çapı küçük olan pimaş boruları kullanılır. Tuvaletlerde ise atık suyun tahliyesi daha çok olduğundan geniş çaplı atık su boruları kullanılır. Pis su borusunun çapı ne kadar geniş olursa olsun, belli başlı nedenlerden ötürü tıkanabilmektedir. Pis su gideri olarak malum masraf hatları; tuvalet, lavabo, banyo şeklinde kullanım sonrası tahliye edilmesi ihtiyaç duyulan kirli suyun atılmasını elde eden masraf hatlarıdır. Bir dairenin kirli su gideri boruları, birbirine bağlıdır ve ana masraf borusunda kesişirler. Ana masraf borusu ise kanalizasyon sistemine bağlıdır. Bazı binaların kendine ilişik logar kuyusu bulunurken, daha küçük binaların kirli su masraf borusu direkt belediyenin kanalizasyon sistemine bağlıdır. Atık su borusu tıkanıklığı açma işlemi profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Firmamız 14 senedir bu işlemi bilgisayar destekli cihazlarla yapmaktadır. Bilgisayar destekli cihazlarla atık su tıkanıklığı açmanın birçok pozitif yanları bulunur. Atık su borusu tıkanıklığı açıldıktan sonrasında kameralı görüntüleme aleti ile ikinci bir araştırma yapılmaktadır. Bu ikinci araştırma sayesinde, boru arasında başka sorunların olup olmadığı tespit edilir. Örneğin, boru arasında yağlanma meydana gelmiş olabilir. Bu konum bir çok vakit mutfak lavabolarının kirli su masraf borularında olan bir sorundur. Yağlanma olan atık su borusunda robot cihazla emek verme yapılamaz zira robot cihazın hiç bir tesiri olmaz. Robot aygıt yerine, pimaş yıkama makinesi kullanılır. Pimaş yıkama makinesi ile atık su borusunun içi yıkanır ve ilk günkü şeklinde tertemiz olur. Diğer bir yapısal sıkıntı ise; pimaş borusunun eğimsiz olmasıdır. Atık masraf borusunda ehil eğim eğer olmazsa atıklar boru arasında birikintilere sebep olur ve sık sık tıkanıklık vakası meydana gelir. Böyle bir konum tespit edilirse, firmamızın tamir ekipleri problemi gidermektedirler.

Atık Su Tıkanıklığı Açma Firması

Gider borusuna atılan büyük cisimler suyun akışına mani olarak suyun giderden geri taşmasına niçin olmaktadır. Tıkalı olan borular ara sıra ancak bir yeri değil, tüm katları etkileyebilmektedir. Boruda tıkanıklık oluştuğunda suyu geri verir, su borudan huzurlu bir halde gidemez hale gelir. Çoğu vakit su sızıntısıyla karıştırılan bu boru tıkanması, aslen çözümü daha basittir. Çünkü tesisat borusunda herhangi bir hasar yoktur, ancak boruda yağlanmadan yada kifayetsiz eğimsiz olmasından ötürü olup biten tıkanıklık vardır. Yaşam alanlarımızda fazlaca sık ta olmasa ara sıra karşılaştığımız ve korkunç hale çevirdiğimiz kirli su masraf tıkanıklarını sorunsuz ve hiç bir yere zarar vermeden son teknoloji ile açmaktayız. Pis su borusu tıkanıklığı açma işleminde mühim noktalardan bir tanesi de oluşması olası kirliliği önlemektir. Genel olarak tıkalı kanalizasyon borusunun tıkanıklık yerinin noktasal tarifi fazlaca zor olsa gerek bu muamele için kesinlikle kameralı tıkanıklık açma tekniği ile tıkanıklığın yerini tam olarak görmeniz icap eder ki tıkanıklığın türü de tıkanıklık açma tekniklerini belirleyici bir etkendir. Tıkanıklığın yerini bilmeden kirli su borusu tıkanıklığı açma işlemi fazlaca zor olacaktır ki aslına bakarsanız tıkanıklığa niçin olan maddenin doğal mi yoksa doğal olmayan bulunduğunu bilmeden de muamele almak fazlaca zor olsa gerek. Pis su borusu tıkanıklığı makine ile bir halde açılabilir. Ancak tıkanıklık açma işlemlerinde ilk önce hedeflerimizden bir tanesi de tıkanıklığı ne olursa olsun kırma işlemi olmadan gidermektir ki bir çok durumlarda kameralı teslim aleti ile kirli su borusu tıkanıklığı açma işlemi yapmak imkansızdır. Tıkanıklığın olduğu giderlerde su gönderiminde taşma meydana gelir veya su ilerlemez bunun yanın da fazlaca yavaş şekillerde de ilerleyebilir. Oluşmuş kirliliği ve kokuyu artırmamak için kırmamak ve kirli su borusu açmamak en zekice yoldur. Sürekli yenilenen kirli su borusu tıkanıklığı açma işlemlerinde hızla gelişen değişen teknolojinin vesilesi olarak tıkanıklığı kameralı tıkanıklık açma makinesi ile tıkanıklığı tespit edebilir ve mevcud tıkanıklığa gore kimyasallar ile kirli su borusu tıkanıklığı açma ve/yada tanzikli su makinesi ile tanzikli su verilerek kirli su borusu tıkanıklığı açma işlemidir. Bu sebeple kameralı tıkanıklık açma makinesi yardımıyla tıkanıklık yağlanmadan kaynaklanıyor ise müsait kimyasallar ile yağlanma giderilir ve oluşabilecek yakın zamanlı kirli su borusu tıkanıklığı tekrarı önlenmiş olur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara