Avcılar Petek Temizliği

Avcılar Petek Temizliği

Petek temizliği konusunda uzman ekibimiz Avcılar Petek Temizliği hizmeti vermektedir. Verdiğimiz bu hizmet sayesinde dilediğiniz an randevu alarak kirli olan peteklerinizi temizletebilir ve ısınmama sorunundan kurtulabilirsiniz. Hazır havalar soğuyorken bir süredir çalışmayan peteklerinizin ısınmama sorununu ortadan kaldırmak için petek temizliği yaptrımak sizin işinize yarayacaktır. Eğer Avcılar bölgesindeyseniz aynı gün hizmet veriyoruz ve sorununuzu aynı gün çözüyoruz sizde bu işlemi yaptırmak için uzman tesisatçı ekibimizden randevu alabilirsiniz.

Avcılar Petek Temizliği

Avcılar Petek Temizliği Firması

Bu soruya yanıt vermeden ilkin petek temizliğinin bir bakım emek vermesi bulunduğunu belirtmeliyiz. Petek ve tesisat temizliği yapılırken, asit içinde ne olduğu olmayan kimyasal ve makine kullanmak şarttır. Petek temizliği için makineyi kombi tesisatına bağlarken evindeki en doğru noktanın seçilmesi gerekir. Bağlantının doğru yapılması evin kirlenmesini önleyip, dışarıya atılacak tortu ve kireç parçalarının uzun yol almasını engelleyecektir. Genelde rabıta için tercih edilen yerler kombinin altı veya banyodaki radyatör vanalarıdır. Kullanılan makinenin hava ve suyla emek vermesi en mühim konulardan biridir. Kalorifer borularının hacim olarak minik olduğu ısıtma tesisatlarında, sıkıştırılmış hava ve su, radyatörün içine girmiş olduğu anda geniş bir alanla karşılaşır. Peteğin altına oturmuş tortuları aniden havalandırarak sistemden dışarı atmayı elde eden makineler 2 ila 3 bar arası çalışmaktadır. Çıkış borusundan pak su gelene kadar petek temizleme işi sonlandırılamaz. Radyatör temizliği yapıldıktan sonrasında, kalorifer tesisatının ebatlarına gore bazik özelliğe haiz koruma ve temizleme kimyasalı atılarak sökülen parçalar yerine takılır. Kombinin su seviyesi ayarlanıp peteklerin havası alındıktan sonrasında sistemi çalıştırabilirsiniz. Bazı petek temizleme firmalarının web sayfalarında petek temizliği yaptırın faturalarınız düşsün diye bir ibare vardır. Kesinlikle temizlikten sonrasında faturalarınız düşmez. Ortalama %5 fazlaca kirli tesisat borularında satmaca ücreti düşer. Fakat bu konum her daire için geçerli değildir. Bu işi para kazanma hedefi ile icra eden kişiler ve servisler faturaların düşeceğini söyler bu biçim söylemlere ne olursa olsun inanmayın.

Avcılar Petek Temizliği Hizmeti

Firmaların reklam politikaları içinde petek bakımlarının her sene yapılması icap ettiğini söyleseler de bu malumat tam olarak doğru değil. Düzenli olarak 5 yılda bir yapılacak petek bakımı kombi tesisatınız için yeterlidir. Evinizde bulunan kalorifer petekleri eskisi kadar performanslı bir halde yanmadığında aşağıda yazılı şikâyetleri yaşıyorsanız tesisat borularında ve radyatörlerde tıkanma var demektir. Peteklerin azca ısınma sebeplerinin`i kullananların her sene kombi bakımı yaptırırken petek ve tesisat temizliği yaptırmadıklarından kaynaklanır. İşte o belirtiler; Uzmanlar kombi bakımına verdikleri önemi tesisata göstermiyorlar Oysaki tesisat bakımındaki ısrarı tesisata da işaret etmek gerekiyor. Günümüzde kombi bakım emekleri maalesef elektrik süpürgesiyle içinin tozunu almaktan ibarettir. Ayrıca kombi bakımı yaptırdığınızda kombiniz arıza yapmayacak diye bir kural yok. Kimi tesisat firmalarının abarttığı benzer biçimde petek temizliği yapıldığında yakıttan 0 tutum etmezsiniz. Basit bir örnekle açıklarsak çay demliklerinde alttaki demliğin dibini kireç bağlarken üstteki küçük demliğin niçin kireç tutmadığını biliyor musunuz? Bunun nedeni kirecin ısıyla temas eden noktada daha çok oluşmasından kaynaklanır. Neden petek temizliği yaptırmalıyım sorusuna gelirsek eğer; Kombi tesisatında en çokca kireç oluşan nokta, suyun ısınmış olduğu eşanjördür. Kombi bakımı sırasında ancak süpürgeyle toz alındığından eşanjör temizliği yapılmamaktadır. Kalorifer tesisatlarında petek temizleme yapılırken kullandığımız koruyucu kimyasal, suyun geçmiş olduğu bütün kombi parçalarını ayna benzer biçimde tertemiz yapar. Bu muamele kirlilikten kaynaklı kombi parçalarında oluşacak arızaları tamamen yok eder. Bu sayede fazladan ücret ödemeden kombi temizliğiniz de yapılma olur. Suyu peteklere gönderen kombi olduğu için, muntazam bir halde iletimi sağlandığında aldığınız sıcaklık verimi çok artacaktır.Merkezi ısıtma sistemiyle ısınan dairelerin, ödediği faturaların giderek kabarması, ısınmayan odaların sayısında artış gözlenmesi, bir şeylerin ters gittiğine işaret olarak görülebilir. Sadece kazan veya kombilerde bakım anlaşması imzalayan işletmeleri, ilerde oldukca büyük harcamalar beklemektedir. Kâğıt üstünde yayınlanan bakım, yılda bir defa tesisat içinde dolaşan suyun dışarı atılması sisteminizi korumaz. Yukarıda resimlerde görülen korozyon miktarı, 3 senelik bir ısıtma sistemine haiz otel tesisatına aittir. 3 yılda bu hale gelen kalorifer boruları, temizlik yapılmadığı takdirde ileriki zamanlarda oldukca daha fena bir görünüme haiz olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara