Banyo Gider Tıkanıklığı Açma

Banyo Gider Tıkanıklığı Açma
İçeriği Puanla

Banyo Gider Tıkanıklığı Açma Evimizde en sık kullandığımız alanlardan birisi olan banyolarda başımıza gelebilecek sorunlardan birisi banyo gideri tıkanmasıdır. Banyo giderleri oldukça sık tıkanmamakla beraber, tıkandığı vakit can bunaltıcı durumlar ortaya çıkarabilir. Banyo zeminlerine fayans döşenirken banyo giderine doğru eğim verilir. Bunun nedeni, banyo zeminindeki suların gidere kendiliğinden akmasını sağlamaktır. Tıkalı Küvet Banyo Gideri Nasıl Açılır? yönteminde problemin iyi mi çözüleceği hakkındaki Firmamız ile iletişime geçerek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Firmamız kısa müddette adresinize ulaşarak size destek olacaktır. Banyo masraf tıkanıklığı sorununu çözdükten sonrasında, tıkanıklığın yeniden yaşanmaması hakkındaki size ustalarımız malumat verecektir. Özellikle banyo, şahsi bakımın yapıldığı alanlar olması sebebiyle tıkanma sorunu daha çok olasılıkla bu alanlarda meydana gelir. Banyo giderinden su geri taşmaya başladığında, su gitmez ve ayağımızın altında sular birikmeye başlar. Bu problemler ortaya çıktığında evde yapabileceğimiz ilk metot şayet süzgeç kirliyse; süzgeci çıkarıp saç, kıl, tüy ve kirleri temizlemek olmalıdır.

Banyo Gider Tıkanıklığı Açma

Banyo Gider Tıkanıklığı Açma

Banyo Gider Tıkanıklığı Açma

Bu bir alt antet şeklinde görünse de suyun gitmediği banyo gideri tek bir ana antet olarak bile ele alınabilir aslında. Çünkü birçok nedeni olduğu şeklinde, neticeleri da zaman zaman sizin için ağırlık basma olabilir. Tıkanmış yer süzgeci veya başka bir masraf için ilk niçin olarak banyolarda en yaygın kullanılan sabundan bahsedebiliriz. Sabun biliyorsunuz ki gliserin doğrusu yağ demektir. Banyoların da eğer olmazsa olmazı olduğu için, banyo giderlerinin de tıpkı mutfaktaki şeklinde yağlı atıklara mahsur kaldığını unutmayın.

Ve gliserin katı bir yağ olduğu için, mutfaktakinin aksine oldukça daha çok boruları tıkayıcı tesiri var. Banyo süzgecini temizlediğiniz şekilde sıkıntı hala devam ediyorsa, içeriğimizi okumaya devam edin. Banyo gideri açma şekilleri işe yaramadıysa bizi arayarak ustalaşmış hizmet alabilirsiniz. Robotlu cihazlarımızı masraf borusunun içine göndererek, boruya zarar vermeden atıkları parçalıyoruz. Borunun içerisindeki tıkanmaya sebep olan atıklar parçalandıktan sonrasında, banyo giderinden kucak kucak su gönderilir ve size sağlam bir halde teslim edilir.

Tıkanıklık giderildikten sonrasında kamerayla banyo giderinin içerisini görüntüleyip, tesisatın durumu hakkındaki müşterilerimize malumat sağlıyoruz. Bu yöntemler hepimiz tarafınca bilinmekte ve uygulanmaktadır. Unutulmaması ihtiyaç duyulan nokta, bu yöntemler tıkalı banyo giderine geçici olarak çözüm sunacaktır. Kimyasal ürünleri oldukça sık kullanmanızı şiddetle reddediyoruz. Banyodaki bütün masraf boruları birbirine bağlıdır.

Banyo Gider Tıkanıklığı Açma İstanbul

Bu durumda duş gideri de banyo ve küvet gideriyle beraber kullanılmalıdır. Banyo masraf borusunda tıkanma şeklinde problemler ortaya çıktığında, duşa kabin tahliyesi olarak tam olarak kullanılamaz, su birikebilir ve duş tahliyesinin tıkalı olduğu düşünülebilir. Duştaki masraf borusu tıkanırsa, ilkin evde birkaç metot kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki; pompalı el pompaları olarak da adlandırılır. Zira kimyasal mamüller asit bazlı bileşenler içermektedir ve masraf hattınızda daha ciddi sorunlara sebebiyet verir.

Asit bazlı kimyasal masraf açıcı mamüller eritme yöntemiyle tıkalı alanı açmakta, kirli su giderleri de plastik olması nedeniyle eriyebilir ve ilerleyen dönemlerde alt kat komşunuzun tavanında su kaçağı olarak kendini belli edebilir. Tıkanan banyo gideri durumunun öteki bir nedeni de tesisatın muntazam eğimle ve doğru döşenmemiş olmasıdır. Aslında en mühim sıkıntı budur şu sebeple geri dönüşü ve tadilatı zordur. Üstelik de mülk sahibi için zaman zaman ciddi mali külfet anlamına gelebiliyor.

Banyo Gider Tıkanıklığı Açma Firması

Banyo masraf tıkanıklığı açma küvetinizde tıkanma problemi varsa, yapılacak ilk şey küveti kendi yolunuzla açmaktır. Ancak problemi daha karmaşa hale gelmesini önlemek için kendi yöntemlerinizi kullanmaya çalışmamalısınız. Aksi takdirde daha büyük sorunlara niçin olabilir. Öncelikle küvet tıkanıklığının nedenini bulmanız gerekir. Tıkanmanın ilk emaresi suyun akışının yavaşlamasıdır. Bu yüzden bu durumu ayrım ettiğinizde gidere sıcak su dökerek açılıp açılmadığını test edebilirsiniz.

Az öncesindenindede de bahsettiğimiz şeklinde sabun, doğrusu gliserin katı bir madde olduğu için sıcak su onu gevşeterek çözer ve böylece giderdeki atıklar, su ile temizlenebilir. Geleneksel yöntemlerin aksine, gelişen teknoloji ile beraber sıkıntı tespitini kolaylaştıran cihazlar tasarlanmıştır. Tıkanıklık açma servisi olarak İstanbul Tesisatı çağırdığınız takdirde, tespit aşamasında kameralı cihazlar ile banyo tıkanıklığının giderilmesi işlemine başlanacaktır. Buradaki hedef yerler, pimaştır.

Kamera görüntüsünden net olarak gözlemlenebilen boru, tıkanıklığın meydana geldiği yerlerde bulanıklaşacaktır. Sorunlu bölgenin tespit edilmesinin arkasından tıkanıklık açıcı teller kullanılarak tıkanıklığın giderilmesi olası olmaktadır. Tesisat boruları zarar görmeden meydana gelen işlemde, lavabo tıkanıklığı problemi giderilene kadar aynı muamele tekrarlanır.

22.11.2021
282
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara