TESİSATÇI TALEP ET

Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Banyonun Tavanında Sarı Lekeler Oluşmasının Sebebi Nedir ?

İçeriği Puanla

Tavan lekeleri mevzusunda en oldukca karşılaşılan konum sarı lekeler olduğundan detaylıca açıklanmalıdır. Sarı lekeler, banyo ve mutfakların alt katında kalan bölgelerden üste doğru su sızması veya bir üst kattaki banyo ve mutfaklardan su sızması kararı oluşmaktadır. Kısaca sarı lekeler, sudan kaynaklı bir kir türüdür. Tavandaki sarı lekeleri kapatmanın tek yolu; boyama işlemi yapmaktır. Su bazlı boyalar ne olursa olsun kullanılmamalıdır şundan dolayı yukarıda da belirtildiği şeklinde sarı lekeler su kaynaklı oluşmaktadır. Solvent( Sentetik) bazlı boyalar, sarı lekeleri kapatma mevzusundaki en müessir çözümdür. Sentetik boyanın beşte biri oranında tiner konulmalıdır. Bilindiği şeklinde tiner, boyayı inceltir ve daha müessir olmasını sağlar. Lekenin durumuna gore birden fazla kat boya kullanılabilir ve tavandaki sarı lekelerden kurtulmuş olunurTavandaki lekeler olumlu yönde ve olumsuz su basıncı yüzünden oluşmaktadır. Pozitif su basıncı evin içerisindeki banyo ve mutfaktan kaynaklanır. Negatif su basıncı ise çatıdan ve apartman ortamından kaynaklanmaktadır. Görüldüğü şeklinde hem iç aynı zamanda dış faktörlerden nem lekeleri oluşmaktadır. Rutubet lekeleri oluştuktan sonrasında maalesef ancak boya ile giderilmektedir ama kir oluşumunu önlemek mümkündür. Ev veya iş yeri tertipli olarak havalandırıldığında nem oluşumu fazlaca düşüktür. Rutubet, döşem kaynaklı ise zaman geçirmeden bakım ve tamir yapılmalıdır. Ev ve apartmanlarda kaliteli bir izolasyon sistemi var ise nem lekelerinin oluşma şansı fazlaca düşüktür. Bu nedenle apartmana iyi bir izolasyon sistemi yapılması gerekir.dört gözle beklenen konuların başlangıcında gelmektedir.

Küf oluşumu, nem lekelerinin ilerlemiş halidir. Rutubet kararı tavanda biriken su, tavana yayılır ve orada birtakım canlıların yaşamasına izin verir. Küflerin oluşma nedeni mantardır. Tavanda oluşan küfleri temizleme yöntemi fazlaca basittir. Tavandaki küfler, kuru bizler desteği ile güzelce silinir. Bu yöntemle tavandaki küfler büyük miktarda gider. Daha sonrasında boya zımparası veya su zımparası ile küfler iyice kazınır. İyice zımpara yapıldıktan sonrasında bölge kuru bez ile silinir. Küflü belge son olarak çamaşır suyu ile temizlendikten sonrasında muamele tamamlanır. Çamaşır suyu, küf oluşmasını engellemiş olan en mühim maddedir.

Tavan Lekeleri Nasıl Gider ?

Banyolarla alakalı en can bunaltıcı durumlardan biridir sarı lekeler! Silseniz işe yaramaz, boyasanız tekrar belirir… Peki, “Banyonun Tavanında Sarı Lekeler Oluşmasının Sebebi Nedir?” Bu yazımızda hep beraber banyo tavanlarında oluşan sarı lekelere, oluşma sebeplerine ve iyi mi giderileceğine bakacağız. İşte, “Banyonun Tavanında Sarı Lekeler Oluşmasının Sebebi Nedir?” sorusunun cevabı; Banyo tavanında sarı lekeler var ve bu durumdan ötürü canınız mı sıkılıyor? Banyo tavanının sararmasının nedenini bir türlü bulamadınız mı? Banyo tavanında oluşan sarı lekeler hakkındaki inceleme yaparken, su kaçağı ile alakalı bilgilere rastlamış olabilirsiniz. Evet, banyo tavanında oluşan sarı sarı lekeler su kaçağı şüphesi taşıyan belirtilerdir. Cihazla banyo tavanındaki su kaçağını tespit eden tesisatçı usta ekibimiz yardımıyla, banyo tavanının sararmasının su kaçağına bağlı olup olmadığını ancak 5 dakika içinde hiç bir alanı kırmadan tespit edebiliriz.Patlak Su Borusunu Kamerayla Bulan Tesisatçı Servisi – Banyo Tavanında Oluşan Sarı Lekelerin Olası Sebepleri Banyo tavanında oluşan sarı lekelerin muhtemel nedenleri araştırılınca karşımıza ilk çıkan keşif su kaçağıdır. Banyo tavanın üzerinde ve alt zemininde, su tesisatı boruları vardır. Su kaçağı olduğunda genellikle, banyo ve çevresindeki bölgelerde damlamalar, kabarmalar ve sarı lekeler görülmeye başlanır. Banyo tavanında oluşabilecek her hangi bir kaçak, alt kata yada öteki dairelere betonun içindeki çatlaklardan yada elektrik hattı benzer biçimde noktalardan ilerleyerek geçebilir. Banyo yada tuvaletin duvarlarının kabarması, koridor tavanından damlayan sular ve elbet banyo tavanındaki sarı lekeler oluşmasının açıklanabilir nedenleri vardır. Evinize gelen tesisatçı, sarı lekelerin oluşmasını durduramadı diye, bu sıkıntı çözümsüz değildir. Su sızdıran yeri termal kamerayla test eden usta tesisatçı ekibimiz, banyo tavanında oluşan sarı lekelerin nedenlerini sizler için yazdı.

İşte, patlak su borusunu kamerayla gören tesisatçı servisi kadrosunun mevzuya dair görüşleri; Sıcak su kaçakları: Banyo zemininden geçen sıcak su borularında muhtemel bir su kaçağı probleminde; sızan sular, ya birikir yahut muayyen noktalardan başka alanlara sızar. Bu nedenle; biriken sular vakit içinde bölgeyi aşındırarak küflenme, rutubetlenme ve sarı kir oluşumuna niçin olur. Bu sebeple sıcak su kaçakları önemsenmesi ihtiyaç duyulan ciddi arızalardır. Pis su kaçakları: Banyo tavanında sarı lekelerin habercisi kirli su kaçakları da olabilir. Biriken kirli sular, bölgede renk değişimi yaparak, su kaçağının ilerlemesini ve rutubetten daha ağır bir koku yaratmasını sağlar. Temiz su kaçakları: Sıcak yahut soğuk su tesisatındaki delinmelere bağlı olarak devamlı biriken sular, bölgede tahribat yapar. Bu tahribatın ana nedeni pak su kaçakları da olabilir.Banyo Tavanındaki Su Kaçağını Makineyle Tespit Eden Tesisat Firması – Tavanda Sarı Sarı Lekeler Oluştu Diyorsanız Yapmanız Gerekenler Banyo tavanındaki su kaçağını makineyle tespit eden döşem şirketi olarak, tavanda oluşan sarı lekelerin tavanda ya etrafında oluşan bir probleminin habercisi bulunduğunu belirtmeliyiz. Banyo tavanında daha ilkin boya badana yapılmış oldu ise, bunun kalitesiz oluşu da sarı lekelerin oluşmasına niçin olur. Su kaçağını boya sorunlarından ayırmak için, en önce yapmanız ihtiyaç duyulan bir kaç şey var. İşte, tavanda sarı sarı lekeler oluştu diyorsanız yapmanız gerekenler; Öncelikle su vanalarını kapatın ve su sayacınızı test edin. Sayacınız süratli bir biçimde dönüyor ise, su kaçağının dairenizde bulunduğunu belirtir. Üst katlı su kaçakları için de, üst komşunuzun vanasını kapatmasını isteyin ve su sayacını yeniden test edin. Su kaçağının hangi tesisattan bulunduğunu anlamaksa, kullanıma nazaran belirlenecek rahat bir işlemdir. Ancak, sarı lekeleri takiben damlama yoksa net bir tespit için muhakkak cihazlı tesisatçı çağırmalısınız. Su kaçakları, gözle görülemeyen noktalarda süregelen ve birden fazla noktada var olabilen su tesisatı arızalarıdır. Bu nedenle, tam probleminin çözümü için kameralı tesisatçılara başvurmalı, işinizi güvence dibine almalısınız. Sıcak Su Borusunda Su Kaçağını Tespit Eden Kameralı Tesisatçı – Tavanda Sarı Lekeler Oluştu Çözüm Yolları Sıcak su borusunda su kaçağını tespit eden tesisatçı çağırdıktan sonra, su kaçağı dairenizde yahut üst dairede bulunursa yapılacak tek şey su kaçağını icra eden tesisatın yahut borunun onarılmasıdır.

Cihazla Boruların Nereden Geçtiğini Bulma

En Uygun Tavan Sarılığı Nasıl Gider ?

Cihazla su kaçıran borunun tamiratını icra eden Anadolu Tesisat firması olarak bizler; son teknolojik ekipman ve kaliteli malzemeler ile hizmet vermekteyiz. Gerek su kaçağı tespitinde gerekse de tamiratında özenle çalışıyor ve muhtemel sorunda ücret almadan aynı hizmeti tekrar veriyoruz. Tavanda sarı lekeler oluştu çözüm yolları nedir diye düşünerek vakit kaybetmektense bir telefon ile bizlere ulaşabilir ve kati çözüm alabilirsiniz.apıların içinde tavanda kirli suyun uzun vakit o bölgede beklemesi kararı çirkin manzara meydana getiren su tesisatı arızasıdır. Eğer sizin de tavanlarınızda su lekesi ve kabarma oluşmaya başladıysa bir an ilkin problemin kaynağını tespit etmeniz gerekir. Tavanda oluşan su lekeleri, kabartılar,dökülmeler su tesisatı kaçağından ötürü kaynaklanabilir. Üst kat komşunuzla münakaşaya sebebiyet veren bu vaziyet, günümüz teknolojisiyle tavanda ıslaklık sebepleri tayin yardımıyla arızanın yeri tespit edilir, tamirat işlemi yardımıyla su lekelerinin oluşması engellenebilir.Tavanda küf oluşumu, duvarların birleştiği köşelerde, daire yada bina içinde ısı kaybından ötürü atmosferde bulunan su buharı yoğuşmaya geçtiğinde küf oluşumuna sebep olur. Tavanda küf oluşmasının sebeplerinden biriside yalıtım izolasyon problemidir. Aynı zamanda tavanda sararmalar oluşmasına sebep olan küflenme, üst kat komşunuzda oluşan döşem arızalarından dolayıda kaynaklanabilir. Genellikle mutfak tavanında oluşan sarartılar, meydana getirilen yemeklerin yağ buharından ötürü oluşmaktadır. Mutfakta pişirilen yemeklerin buharı tavandaki sararmaların başlıca sebebidir.kimyasal karışımlar yardımıyla günümüzde temizlenebilir hale gelmiştir. Tavanda kullanılan boyalar silinmeye karşı dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Ev hanımlarının kullandığı kaygan ve nemli bezler ehil olmayabilir. Çoğunlukla hela alanında kullanılan çamaşır suyu, tavanlarınızda oluşan su lekesi ve tavandaki küfleri temizlemek için ehil olacaktır. Tavanı temizleme işlemine başlamadan ilkin hafifçe nemli bez ve çamaşır suyu ilave edildiğinde tavandaki kirlerden yapıt kalmaz. Çamaşır suyunu kullanmak için müessir yöntemlerden biriside sprey içine doldurulan çamaşır suyunun tavana sıkılması cevabında her alana yayılacağı için lekeler daha iyi temizlenecektir. Eğer çamaşır suyu kullanmadan mutfak tavanının sararmasını temizlemek istiyorsanız hafifçe kaygan bez ve sirke kullanabilirsiniz. Bu bahsettiğimiz yöntemler evde her insanın rahatça uygulayabileceği ergonomik temizleme işlemleridir.Evin ulaşılması zorluk derecesi yüksek kısmı tavanlar için ‘’Tavandaki sarı lekeler iyi mi çıkar?’’ sorusu dört gözle beklenen bir mevzu olmakla beraber evde oluşan tozların havaya kalkması ve toplanması cevabında lekeler oluşmaktadır. Aslında evlerde tozların ve pisliğin en oldukça toplandığı alan tavanlardır ve ulaşılmasının zor olması sebebiyle tavan temizliğine ihtiyaç duyulan ehemmiyet verilmemektedir. Her ne kadar evinizi dip zirve temizlemenize karşın tavanlarınızı temizlememiş iseniz, eviniz tam anlamıyla temizlenmiş olmamaktadır. Özellikle rutubetin bolca olduğu bölgelerde tavanlarda kirlenme oldukça fazla olup, yazları havaların ısınması sebebiyle tavanlarda hayli lekeler oluşmaktadır ki sarı lekeler daha oldukça tavanlarda ve tavan ile duvar içinde bulunan eklemlerde, kablolama alanlarında daha oldukça görülmektedir.Tavandaki sarı lekeler tavan lekeleri içinde en çokca karşılaşılan vaziyet olmakla beraber banyo ve mutfakların alt bölümlerinde kalan yerlerden üste doğru su sızması sebebiyle oluşması haricinde, evinizin üst katında bulunan banyo yahut mutfakta su sızması olması niteliğinde da oluşmaktadır. Yani tavandaki sarı lekeler sudan kaynaklı oluşan lekeler olup, lekelerden kurtulmanın tek yolu vardır o da boyama işleminin yapılmasıdır.

Boya tarzı esnasında su bazlı boyalar tercih edilmemelidir ki belirttiğimiz benzer biçimde sarı lekeler tavanda su kaynaklı oluşmaktadır. Bu nedenle solvent ismi verilen bileşik bazlı boyalar tercih edilmeli ve bileşik bazlı boyanın içine beşte bir oranında tiner ilave edilmelidir. Tiner boyayı incelttiği için boyanın daha müessir olmasını sağlamaktadır. Tavandaki sarı lekeler ilk kat boyama işlemi ile kapanmıyorsa aynı işlemi birden fazla uygulanmalıdır.Tavandaki sarı lekeler haricinde nem lekeleri oluşabilmektedir ki nem lekelerinin oluşmasında ise olumsuz ve olumlu yönde su basıncı müessir olmaktadır. Pozitif su basında mutfak ve banyodan kaynaklanırken, olumsuz su basıncı apartman ortamı yahut çatıdan kaynaklamaktadır. Kısaca iç ve dış faktörler tavandaki nem lekeleri oluşumda müessir olmaktadır. Şayet tavandaki nem lekeleri çıkarma için gayret içerisindeyseniz, ancak boya yaparak lekelerden kurtulabilirsiniz fakat yine kir oluşumunu engelleyebilirsiniz. Ev yahut yazıhane ayrım etmeksizin sık sık havalandırılması nem oluşumunu engellerken, döşem kaynaklı nem oluşumu laf mevzusu ise tesisata bakım ve tamir yapılmalıdır.

Leave a Comment