• Yazar:  melike

Beylikdüzü Su Kaçağı Bulma

beylikdüzü su kacagi
0

İstanbul’un şu anda en hızlı gelişen semtlerinden birisi Beylikdüzü’dür. Sürekli yeni binaların ve iş yerlerinin yapıldığı Beylikdüzü’nde binalar her ne kadar yeni yapılıyor olsa da su kaçağı problemi yaşanmaktadır. Bazıları binaları yeni olduğu için su kaçağı probleminin olmayacağını düşünüyor ve su kaçağı belirtilerinin farklı sebeplerden oluştuğunu düşünüyor. Fakat yaşadığınız bina her ne kadar yeni olursa olsun siz de su kaçağı problemi yaşayabilirsiniz. Çünkü su kaçağının aslında binanın yeni olmasıyla ilgisi yoktur. Beylikdüzü su kaçağı bulma hizmeti veren firmamız su kaçaklarınızın neden olduğunu ve nerede olduğunu çok kısa bir süre içerisinde bulacaktır.

Özellikle son yıllarda yeni yapılan binalarda da su kaçağı problemlerinin yaşandığını görüyoruz. Bu problemlerin yaşanmasında ki en büyük sebeplerden birisi ise; bina yapılırken su tesisatının kalitesiz malzemeler kullanılarak yapılmasıdır. Özellikle su borularının kalitesiz borulardan seçilmesi kısa süre içerisinde patlamasına veya çatlamasına sebep olacaktır.

Su Kaçağı Neden Olur?

Birçok kişi su kaçağının neden olduğunu merak ediyor. Aslında bu sorunun ilk cevabını yazımızda belirttik. Eğer kullanılan su tesisatı malzemeleri kalitesizse kısa süre içerisinde çatlayarak veya kırılarak su kaçağına sebep olabilir. Bunun yanı sıra eskiyen su borularında da bu durum gözüktüğü için eski binalarda da su kaçağı problemi sık sık yaşanmaktadır.

Su kaçağı oluşmasının tek sebebi aslında su boruları değildir. Belediyelerin de bu konuda suçlarının olduğunu söyleyebiliriz. Evlerimize veya işyerlerimize gönderilen suların tazyikli bir şekilde gönderilmesi su tesisatlarında sorunlara sebep olabilir ve su kaçağına sebep olur. Özellikle sular kesildiği zaman bir anda basınçlı bir şekilde verilen su, birçok evin tesisatında sorunlar yaşanmasına sebep olmuştur.

Beylikdüzü su kaçağı bulma hizmeti verilen firmamız bu konuda sizlere yardımcı olarak su kaçaklarınızdan kısa süre içerisinde kurtulmanızı sağlamaktadır.

Su Kaçağının Belirtileri Nedir?

Birçok kişi evinde su kaçağı problemi olduğu zaman ilk başta direk su kaçağını anlayamıyor. Su kaçağının aslında kendini çok belli eden belirtileri vardır. Bunlardan birisi; evinizde rutubet oluşumudur. Rutubet pis koku yaptığı ve duvarları kararttığı için direk belli olanlardan birisidir.

Su kaçağını anlamak için su faturanızı da takip edebilirsiniz. Genellikle su kaçağı olduğu zaman su faturaları normalin üzerinde gelmeye başlıyor. Eğer su faturanızda anlayamadığınız bir artış söz konusuysa bu su kaçağından dolayı olabilir.

Su kaçağı belirtileri mutlaka sizin evinizde görülecek diye bir şey söz konusu değildir. Bu belirtiler bazen alt katınızda yaşayan komşunuzun evinde de gözükebilir. Zaten böyle bir durum söz konusu olursa komşunuz sizi durum ile ilgili bilgilendirecektir.

Banyolarınız da veya mutfaklarınızın lavabolarında oluşan tıkanıklıklar zaman içerisinde su sızıntılarına sebebiyet vermektedir. Belirli bir meblağ karşılığında borularınızın onarımları ve kontrolleri dikkatli ve titiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Çünkü zaman içerisinde sürekli kullanmakta olduğunuz borularınız zamanla kireçlenmeye başlar. Klozetlere atılan tuvalet kağıtları, saçlar klozetlerin tıkanmasına ve zamanla su sızdırmasına neden olabilmektedir. Bu da sizlerin canınızı sıkmaya yetecek bir durumdur. Su tesisatınıza hiçbir zarar vermeden kırmadan, dökmeden çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Genellikle borularınız fayansların arkasında ve alt katta oturanlar için yerin altında olmaktadır. Can sıkıcı durumlar ile karşı karşıya kalmamak için bizleri arayarak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

3 Yorum(lar)

  • Fırat

   Yine yeniden teşekkürler, kombideki sorunu çözdünüz ve petekleri temizlediniz ev hiç bu kadar sıcak olmamıştı.

  • Zaide

   Evimin su tesisatında çok önemli bir sıkıntı var, 2 farklı noktada kaçak var ve kaçakların net olarak nerede olduğunu tespit edemiyoruz, siz cihaz kullanarak tam olarak hangi noktada olduğunu tespit edebiliyor musunuz.

  • Fatma

   Çok memnun kaldım emini beylikdüzündeki en iyi firma

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA