Binada Su Kaçağını Kameralı Cihazla Bulan Su Tesisatçısı

Binada Su Kaçağını Kameralı Cihazla Bulan Su Tesisatçısı

Binanızda herhangi bir su sızıntısı ile karşılaşmanız halinde çok fazla gecikmeden acil bir şekilde çaresini bulmalısınız. Binada Su Kaçağını Kameralı Cihazla Bulan Su Tesisatçısı ustasını bu gibi olaylar için bünyemizde hazır olarak bulundurmaktayız. Bina içerisinde oluşan su kaçağı daha ileriki zamanlarda tehlikeli boyutlara ulaşabilmektedir. Bina içerisinde oluşan sızıntılar zamanla betonları çürüterek sağlamlığı bozmaktadır. Binada su kaçağı olması halinde acil bir şekilde tüm dairlerdeki su tesisat vanalarını kapatılmasını sağlamak gerekmektedir.

Ardından hiç gecikmeden cihazı bulunan tesisat ustası binaya çağırılarak kaçağın kaynağının tespitinin yapılması gerekmektedir. Bünyemizde bulunan ustalar ile son teknoloji cihazları ile beraber su kaçağının yeri tespit edilebilmektedir. Kesinlikle bu gibi durumlarda masraftan kaçınarak cihazı bulunmayan ustaları tercih etmemelisiniz. Bu ustalar tamamen tahmini yollarla kaynağı tespit etmeye çalışırlar ve yanlış yerleri de kırmaları muhtemeldir. Bu da hem zamanınızdan çalacaktır aynı zamanda da daha fazla maliyet oluşturacaktır.

Binada Su Kaçağını Kameralı Cihazla Bulan Su Tesisatçısı İstanbul

Bizim binada su kaçağı hiç bitmiyor, binada su sızıntısı olmadığı gün yok diyorsanız demek ki temelden çözülmesi gereksinim duyulan tek şeyler var. Yapı duvarlarında yahut zeminlerinde olup biten ıslaklıklar hem konuk içine bununla beraber alt katta bulunanlara ziyan vermeye başlayacaktır. Bu nedenle su kaçağının olduğu yeri gerçek saptamak en zor işlerden birisidir. Banyonun altında oluşan sızıntılar, alt katın tavanından damlayana kadar asla tek şeyden haberiniz olmaz. Su kaçağı problemlerinin çözümü maksadıyla birinci evvel su kaçağı nedenini devamında ortama geldiği yeri saptamak gerekiyor. Su tesisatı kaçağı bulma bedelini sorduğunuzda, su kaçağının cihazla bulunup bulunmadığını mesele. Su kaçağı bulma fiyatlarını buna nazaran karşılaştırın ve gerçek neticeyi verin. Su kaçağının olduğu zeminin ebatlarına nazaran de ücret değişir. Yapı içerisinde su kaçağı tespit işlemlerinde tek fazla zaman kameralı donanımı kullanıyoruz. Böylece suyun ısısına nazaran görüntüleme yaparak, tesisatı takip ediyor ve suyun dağılım gösterdiği noktayı buluyoruz. Alt komşunuzun prizlerinden su çıkmaya başladığında, çabuk önlemler almanız gerekir.

Öncelikle cihaz olmadan su kaçağı tespiti yaptırmayın ve boru değişimi gerekli ise bunu yaptırın. Su sızıntısı bulma servisi, su kaçağı izleyen cihazlar ve kaçak tarama aleti ile pak su tesisatında olup biten su kaçağını hiçbir yer kırmadan tespit eder. Bırakın kendi dairenize tadilat yaptırmayı, alt kata verdiğiniz ziyanı bile karşılamak mecburunda kalırsınız. Bozuk oluştuğunda makineyle su kaçaklarına bakan profesyonel bulmak eskisi kadar zor değil. Eskiden web bu kadar popüler olmadığı maksadıyla, sürekli teklif üzerine evlerde kaçak araması yapardık. Günümüzde ise hiç tanımadığımız müşteriler bizi web üstünden bulup, çağırıyorlar. Su kaçağı tespiti cihazlar ile full yer tespiti gerçekleştirmek sureti ile tadilat gerektirmeyen çözümler üretilir. Kendiniz evinizi inceleyerek kaçak olan kısmı buldunuz ve bundan sonrası bundan sonra bilirkişi ekiplerin işidir. Kendi branşında bilirkişi ve işin ehli olan tesisatçılar da sizin şeklinde bütün evinizi tekrar inceleme dibine alarak, kaçak olan döşem bölümünü ulaşır. Evde su kaçağı bulma hizmetinden istifade etmek maksadıyla cihazlı döşem ustalarından yardım alın.

Binada Su Kaçağını Kameralı Cihazla Bulan Su Tesisatçısı Firma

Profesyonellik ve çok personel gerektiren bu hizmeti, nitelikli tek tesisatçı firmadan almadığınız takdirde; uzun devam eden tadilatlar arasında kalabilir, tek ihtimal sorununuz bile çözülmeyebilir. Kısa müddette kaçak ortama getiren patlak boruyu yahut muhtemel diğeri sebepleri tespit ediyoruz. Meslek yerlerinde ve apartmanlarda sıkça karşılaşılan yapı tesisatındaki kaçaklar; dairedeki sakinlere de mesele yaratabilmektedir. Prizlere kadar ulaşan kaçak su, binanın hemen hemen her açık noktasından da çıkabiliyor. Olabildiğince korkulu ve yayılmacı olan binadaki su kaçakları maksadıyla önlem katılımı fazlaca elzemdir. Bu sebeple; mutlaka yüksek döşem teknolojisine haiz cihazları olan ve personel sayısı çok olan tesisatçı firmalarından binada su kaçağı bulma hizmeti almaya özen gösterin. Birinci ilkin şunu belirtelim; su kaçağının tek fazlaca nedeni olabilir. Yanlış döşenmiş tek döşem, kalitesiz malzemelerin kullanılması, tesisatçının boruları döşerken ziyan verip kırması yada çatlatması şeklinde.

Temiz su tesisatında tespit edilen tek su kaçağı maksadıyla de döşem borularına basınçlı su verilir ve elektronik akustik dinleme cihazları ile dinlenir. Normalde suyun sesi farkına varır ama kaçak olan bölgelerde daha farklılaştığından basitçe anlaşılır. Depremle yada ufak şiddetli artçı sarsıntılar da tesisata ziyan verip, su sızıntılarına ortam verebilir. Binada su kaçağı var ise duvarlarda nemlenme, kabarıklık, terleme şeklinde emareler olacaktır. Su kaçağı olan yerden büyük tek alanı etkileyen tek sorunla surat yüze kalınabilir. Bu durumda binadaki her dairede su kaçağı kontrolü yapılması gerekir. Gelişen teknolojiyi takip ediyor, çağdaş kameralı kaçak tespit cihazlarını her zaman yanımızda bulunduruyoruz. Bütün bunlara başkaca ekiplerimiz bilirkişi elemanlardan oluştuğu maksadıyla su kaçağı emarelerini gördüklerinde, probleminin niçin kaynaklandığını ve neler yapılması gerektiğine hemen karar verebiliyorlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara