Cihazla Boruların Nereden Geçtiğini Bulma

Cihazla Boruların Nereden Geçtiğini Bulma
İçeriği Puanla

Cihazla Boruların Nereden Geçtiğini Bulma evde iş yerinde mülkünüzde yaşanan tesisat sorunları herkeste olduğu gibi sizin de midenizi bulandırabilir. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde bu durum çokta zor bir hal almaktan çıkmıştır. Gelişen teknoloji tesisatta kullanılan cihazları da gelişimini yanında getirmiştir. Bu sayede tesisat sorunlarında cihazlar kullanılmaya başlanmıştır.

Tesisat sorunlarının çözümü için en faydalı cihazlardan birisi kameralı cihazlardır. Kameralı cihazlar sayesinde fayans veya beton altında ki boruların durumunu görüntüleyebilmekteyiz. Bazı ustalar cihaza gerek duymadıklarını tecrübelerine güvenerek cihazsız bir şekilde yer tespiti yaparak tadilat yapabildiklerini söyleseler de çoğu zaman haksız çıkmaktadırlar ve gereksiz kırma dökme yapmaktadırlar.

Cihazla Boruların Nereden Geçtiğini Bulma

Cihazla Boruların Nereden Geçtiğini Bulma

Cihazla Boruların Nereden Geçtiğini Bulma Firması

Su tesisatında bir sorun olduğunda su borularının geçmiş olduğu yeri gören servis bulmak hakikaten de önemlidir. Cihazla boruların nereden geçtiğini bulma petekteki pis suyun parkeye akması sorunu için petekleri kapatabilecek ilaçlı ürün kullanımını yapabilir. Elbette her petekte bu ürün kullanılmaz. Sızdırdığından güvenilir olmak gerekir. Metalleri kısa bir sınava sokarız. Termal kamera ile peteklerde analizin yapılması ilk hiyerarşi olabilir.

Sızma sorunu olan peteklerde su kaçağı gören firmalar, ustalarımız sıcak suyun geçemediği ve ısınamayan peteklerden tutun da suyun damladığı peteklere kadar geniş bir su arıza tespiti yapar. Kenar kısmından hortum ile ilacı ekler ve sızma boyutunun ne aşama düzeldiğine bakarız. Çünkü döşem borularının yerini belirme oluşan arızaların en az harcamayla onarım edilmesini sağlayacaktır. Firmamız su borularının yerini tayin hizmeti vermektedir. Siz de su tesisatınızda kaçak olduğu için şüpheleniyorsanız bizi aramanız yeterli.

Konusunda uzman ustalarımız, son teknoloji aletleriyle su tesisatınızdaki boruların geçmiş olduğu yeri tespit ederek kaçak onarım emek vermesi yapabilmektedirler. Olası problemlerin önüne geçilmesi amacı ile döşem borularının yerini tayin işlemi çok önemlidir. Bina içerisine gizlenmiş bu yerlerin doğru tespit edilmesi kırma işlemi için mühim bir bilgidir. Firmamız döşem şirketi olarak İstanbul’ un Asya ve Avrupa yakalarında bulunan her ilçe, semt ve mahallelere su borularının yerini tayin hizmeti vermekteyiz.

Cihazla Boruların Nereden Geçtiğini Bulma İstanbul

Uygun fiyatlandırma seçenekleri ile sizler de bu hizmetimizden yaralanabilirsiniz. Şüphelendiğiniz bir alan üzeninde döşem borusundaki kaçağı saptamak yahut herhangi bir sıkıntı olma ihtimaline rağmen evvel önlem almak için sizler de döşem borularınızın yerini tespit etme işleminde firmamızdan yararlanabilirsiniz. Su boruları ve kirli atık boruları zemin içinde olduğundan boruların nereden geçtiğini görmek imkansızdır. Bu nedenle eski basit yöntemler ile kaçağı bulmaya çalışmak için tüm zemini kırmak gerekir.

Buda işin zorlaşmasına kaçak noktasının bulunmasının zorlaşmasına niçin olmaktadır. Kamera ile su borusu nereden geçmiş olduğu bulma işlemini kolaylaştırmakta ve zemin içindeki boruların rahatça takip edilerek kaçak noktalarının tespit edilmesini sağlamaktadır. Su borularının nereden geçtiğini gören tesisatçı bulma işlemi bir kablo ucuna kamera doldurularak masraf içine gönderilmesi ile gerçekleştirilir. Bu kablo borular içinde kolaylıkla ilerleyebilir. Bu sayede de tesisatın izlediği yol takip edilerek kaçak noktası tespit edilebilir.

Cihazla Boruların Nereden Geçtiğini Bulma

Cihazla Boruların Nereden Geçtiğini Bulma

Cihazla Boruların Nereden Geçtiğini Bulma Ustası

Kamera yardımıyla zemin üstünde kırma işlemi yapılmaz. Buda işlerin daha rahat yapılmasını sağlar. Hem döşem ustalarının işi uzamaz aynı zamanda ev sahipleri için bir temizleme işi çıkmaz. Pis atık su boruları içindeki kaçak noktalarını bulmak için en iyi metot kameralaradır. Atıklar sebebiyle kaçak noktalarının hem tespit edilmesi zorlaşabilir aynı zamanda zemin kırılırken borulara zarar verilirse iş daha da uzar ve istenmeyen bir imaj oluşabilir.

İşte bu benzer biçimde durumların yaşanmaması için kameralar en etken kaçak bulma yöntemleridir. Su borularının nereden geçtiğini gören tesisatçı işlemi için banyo gideri, lavabo gideri, klozet gideri, küvet gideri, çamaşır makinası gideri ve lavabo gideri başlangıç noktası olarak seçilir. Bu giderlerden içeri gönderilen kameralar borulara hiç bir halde zarar vermeden borunun izlediği tüm yolu takip eder. Boru içinde şayet bir tıkanma durumu varsa de o noktaya anında müdahale edilerek tıkalı olan yer açılır.

Bu halde kaçak noktasını bulmakta kolaylaşır. Daha ilkin bir su döşem ustası çağırmanızın cevabında size tadilat harcamalarından bahsetmiş olabilir. Bu vaziyet mahalle aralarındaki tesisatçılarda boruların nereden geçtiğini gören aygıt bulunmadığından kaynaklanmaktadır. Evinizi kırdırmaya başlamadan ilkin bizi arayın. Açılan servis kaydında belirttiğiniz adrese gelen ekiplerimiz kırmadan su tesisatının yerini tayin işlemini kısa müddette gerçekleştirecektir. Böylece uzun devam eden tadilat çilesinden de kurtulmanız sağlanmış olacaktır.

22.09.2021
288
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara