Cihazla Kırmadan Su Tesisatındaki Kaçağı Bulma

su kacagi
0

Su kaçağının evlerde yapılacak olan tespiti oldukça zorlu bir süreç oluşturmaktadır. Ancak bu zorlu süreç teknik cihazların sektör içerisinde yaygın olarak kullanılmaya başlaması ile oldukça kolay bir süreç haline dönüşmüştür. Su kaçağı bulma konusunda en uzman firmalar arasında Ersoylar Tesisat olarak ilk sıralarda yer almaktayız.

Artık evlerde yer alan dahili su tesisatında meydana gelen su kaçağı en modern cihazlar aracılığı çok kolay bir şekilde tespit edilerek onarım işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Tüm bu işlemler esnasında hiçbir şekilde su kaçağı bulma işlemi için duvar kırma gibi bir işlem gerçekleştirilmemektedir.

Bu cihazlar sayesinde su tesisatındaki kaçak duvar kırılmadan noktasal olarak doğruluk payı yüzde yüz olacak şekilde tespit edilebilme olanağına sahiptir. Böylelikle su tesisatındaki su kaçağı çok daha rahat ve zahmetsizce tespit edilebilmektedir.

Kameralı sistem yardımıyla ve dinleme cihazları ile yerin 2,5 metre altındaki su kaçağını noktasal olarak tespit ediyoruz. Geniş alanda su kaçağı tespiti cihazlar olmadan tespit edilmesi imkansızdır.

blank

Bu su kaçaklarını nasıl anlıyorsunuz?

Su faturanız önceki aylara bakarak çok geliyorsa sizin tespitlerinizin sonucunda su kaçağı olduğundan emin olmaktasınızdır. Geniş alanda yani, fabrika, villa bahçeleri, çiftlikler gibi metre karesi oldukça yüksek olan ortamlarda binanıza giriş borularında otomatik sulama dediğimiz bahçe hatlarında su kaçağı meydana geldiyse yerin 2,5 metre altına kadar cihazlarımız yardımıyla su kaçağınızı noktasal tespit ediyoruz. Onarımı güç olduğu için onarımını biz yapmıyoruz. Neden mi? Çünkü toprak alma gibi veya kazı yapma gibi bu derinliklerde iş makinelerimiz olmadığından noktasal su kaçağının yerini tespit edip kesin olarak burasıdır diye nokta atışı yapmaktayız.

Otomatik bahçe sulama hatlarında dinleme cihazları suyu sıkıştırma gibi bir pozisyon olmadığı için termal kamera ile su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Su basınç ölçer cihazlarımız yetersiz olduğu yerde termal kamera kesin çözümdür. Bilgisayarlı su kaçağı tespitinde kullandığımız bir çok cihazlar arasında en etkili sonucu veren dinleme cihazı olduğundan daire ve bina içi tesisat kaçaklarında kullanılan dinleme cihazları pratik olduğu için su kaçağı tespitlerini 15 dakika gibi kısa bir sürede tespit ediyoruz.

1 Bilgi Talebi

  • blank
   ali yıldırım

   MERHABA
   Daha önce evime bir usta getirdim usta tesisat yaparken su kaçağının nerede olacağını bulamadı evimi de bir güzel dağıtı bu yüzden arkadaşımın tavsiyesiyle özeniş tesisat ekibini çağırdım ve evimdeki arızayı giderdiler hemde çok uygun bir fiyatta

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA