TESİSATÇI TALEP ET

Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Cihazla Su Kaçağı Bulma

İçeriği Puanla

Oturduğumuz yahut çalıştığımız meskenlerde, nerede ne zaman ortaya çıkacağı belli olmayan yaramaz bir problem; su kaçakları. Bildiğiniz üzere su tesisatları görünmeyen alanlara inşa edilir ve herhangi bir arıza çıktığında, sadece arızanın noktasal tespiti bile başlı başına bir arızadır. Geçmişten günümüze tesisat problemlerinin çözümü evvela Cihazla Su Kaçağı Bulma işlemiyle başlamış akabinde kaçağın önlenmesi ve tamiratıyla son bulmuştur. Sorunun çözüm yolu aynı olsa da çözüm için kullanılan araç gereçler zaman içerisinde ciddi değişimler ve ilerlemeler kaydetmiştir.

Cihazla Su Kaçağı Bulma

Evlerimizde ve iş yerlerimizde su tesisatlarında yaşanan akıntılar bazı durumlarda fark edilemeyebilir. Kimi zaman su sızdığı yerden yüzeye çıkmaksızın kendi yolunu bulur, akar ve gider. Zamanla betonarme yapıların bozulma ve çürümesine de sebep olabilir. Farkında olmadığımız bir su kaçakları için en önemli tedbir su sayaçlarımızı ve faturalarımızı düzenli olarak takip etmektir. Sayaçların, herhangi bir musluk açık olmadığı halde dönüyor olması ve faturanın normalden fazla gelmesi bir yerlerde bir su kaçağının varlığını gösterir. Aksi takdirde zaten su kaçağı bir yerlerden kendini belli edecektir. Burada esas olan doğru teşhis ve doğru tamirattır ki Özeniş Tesisat olarak problemin en kısa ve en kolay çözümü istisna olmaksızın sunduğumuzu hatırlatmakta fayda görüyoruz.

Cihazla Su Kaçağı Bulma

Her Su Kaçağının Kaynağı Aynı Değildir!

Su tesisatları genel itibariyle üç ana başlıkta değerlendirilmektedir. Farklı tesisatlar da farklı sorunlar ve çözümler bulunmaktadır. Çözüme ulaşmak ve su kaçağı bulma aşamasına geçmek için öncelikle sızıntının;

  • Temiz su tesisatı
  • Atık su tesisatı
  • Kalorifer tesisatı

Gibi üç temel hattan hangisinden kaynaklandığını gözlemlemek gerekir. Bu kısım nispeten kolaydır ve bazı ipuçları size yardımcı olacaktır.

  • Eğer gözle görülür düzeyde veya sadece kabarma şeklinde bir ıslaklık var ise ve bu ıslaklık renksiz ise kaçak temiz su borularından kaynaklanmaktadır diyebiliriz.
  • Tavan veya duvar üzerinde sarı veya kahverengi tonlarda kabarmalar görüyorsanız atık su borularında bir kaçak olduğu anlamına gelir ve bir an evvel çözüm ortağınız Özeniş Tesisat ile irtibat kurmalısınız demektir.
  • Banyo, tuvalet veya mutfaktan mesafe olarak tamamen uzakta yer alan bir noktada kabarma veya sızıntı var ise kalorifer tesisatı kaynaklı bir problemle karşı karşıyasınız demektir.

Bilindiği üzere su tesisatlarında yaşanan kaçaklar alt veya üst katımızdaki komşuyla olan ilişkilerimizi doğrudan etkiler. Öyle ki, alanında yetersiz bir usta veya ekiple çalışıyorsanız sorunun çözümü gecikir ve komşularınızla kavgalı bir duruma bile geçebilirsiniz. Su kaçaklarının en önemli çözümü hızlı olmaktan geçer. Eski dönem tesisat tamirlerinde su kaçağı bulma kısmı ustaların korkulu rüyasıydı. Tam olarak noktasal tespit yapılamadığı için evin birçok yeri kırıp dökülmek zorunda kalır ve bu ekstra maliyet, zaman kaybı ve zahmet olarak yansırdı.

Fakat artık su kaçaklarını noktasal olarak tespit edebilen kameralı sistemler, akıllı robotlar ve akustik dinleme cihazları mevcut. Bu sayede sorun tam olarak tespit edilip bazı durumlarda hiçbir yer kırılmadan bile boru içerisinden müdahale edilebiliyor. Boru içerisinden müdahale mümkün değilse de sadece kaçak tespiti yapılan yerde kırım yapılarak büyük zahmetlerden kaçış sağlanıyor. Su kaçaklarında hassas akustik dinleme cihazları bir kulaklık yardımıyla rahatça fark ediliyor ve zaman kaybı yaşanmaksızın çözüm elde ediliyor.

Cihazla Su Kaçağı Bulma ve Tespit

Cihaz Sahibi Olmak Yeterli mi?

Özeniş Tesisatı muadillerinden ayıran nokta burada başlamaktadır. Cihazları temin etmek ve internete ilan koymak kolaydır fakat bu cihazların püf noktalarına hakim olmak, işlem bittikten sonra da müşterinin ulaşabileceği uzaklıkta olmak, işin garantili ve müşteri memnuniyeti odaklı yapılmasını ilke edinmek temel ilkelerimizdendir.