Damlayan Musluk Nasıl Tamir Edilir

Damlayan Musluk Nasıl Tamir Edilir

Damlayan Musluk Nasıl Tamir Edilir Uygun bir tornavida vasıtasıyla musluk kapağını çıkartın. Musluğunuzun açıp kaparken tutukluk yapması sizi uğraştıran bir angarya olabileceği şeklinde, devamlı su damlatan musluklar evde bulunmadığınız zamanlarda baskın şeklinde tehlikelere de ön ayak olabilir. Yukarıda size tanım etmeye çalıştığımız yollar bir çok vakit işe yarayıp problemi halledebilir. Yine de aynı problemler devamlı yeniden ediyorsa conta yatağının tamamen değişmesi gerekiyor olabilir. Musluk bataryası su sızdırıyorsa bu problemi tesisatçı çağırmadan siz de rahatlıkla evde çözebilirsiniz. Aç kapa bataryalarıyla birlikte sızdırma problemi pek yaşanmazken hala contalı bataryalar kullanılmaktadır.

Contalı bataryalarda bu sıkıntı çok oldukça görülür o şekilde damlayan musluk iyi mi onarım edilir? Eğer damlayan musluğunuzun bataryası contalı ise contayı değiştirmeden ilkin ana vanadan suyu keserek başlamalısınız. Bu tip durumlarda ustalaşmış bir tesisatçıdan yardım almanız problemi kökünden çözmeniz için en doğru ve en güvenilir yol olacaktır. Kapağı açmak, musluk aslına bakarsan sorunlu olduğundan zaman alabilir sadece sabırla ve zarar vermeden, fazla qüç gerektirmeden kendinize doğru çektiğinizde açılacaktır.

Sonraki sıradüzen salmastra ismi verilen sarı pirinç rengindeki parçacığı çıkartmak. Musluğunuz kapalıyken devamlı su damlatıyor, aç-kapa yaparken tutukluk yapıyor ve musluk iyi mi onarım edilir diye düşünüyorsanız, sizin için hazırlamış olduğumuz ergonomik yöntemler vasıtasıyla onarım işlemini kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonrasında batarya başlıklarının kapaklarını çıkartıp düz tornavida sayesinde batarya kapaklarını çıkardıktan sonrasında üstündeki vidaları tornavidayla genişletiriz.

Damlayan Musluk Nasıl Tamir Edilir

Damlayan Musluk Nasıl Tamir Edilir

Damlayan Musluk Nasıl Tamir Edilir İstanbul

Vidaları gevşettikten sonrasında bataryayı gövdesinden çıkartıp sonrasında salmastrayı 17 numaralı iki ağızlı anahtar sayesinde bataryadan çıkartırız. Salmastra pirinçten yapıldığı için çıkartırken oldukça dikkatli olmak icap eder bundan dolayı hassas bir yapıya sahiptir. Salmastra üstünde bulunan vidayı düz tornavida sayesinde açıp eskimiş contayı çıkartalım ve yenisini taktıktan sonrasında bütün işlemler bilakis dönecek yeni conta salmastranın üzerine takıldıktan sonrasında vidayı sıkarız. Salmastrayı ise bataryanın gövdesine taktıktan sonrasında 17 numaralı iki ağızlı anahtarla salmastrayı sıkarız.

Salmastra ile batarya içinde bağlanma dişlerindeki contada hasar var ise bunun da değiştirilmesi icap eder ondan sonra batarya başlığı bataryaya takılır ve arkasından bataryadaki gevşemiş olan vidaları sıkarız. Son olarak batarya başlığının kapağı takılır. Bunun için muhtemelen bir 17 numara anahtara ihtiyacınız olacaktır. Anahtarı döndürüp parçayı çıkardığımızda karşımıza çıkan parça ise conta olacaktır. Karşımızda duran contayı da tornavida ile yerinden çıkarttığımızda işlemin yarısına geldik demektir.

Bundan sonrasında yeni contayı sokup aynı işlemleri tersten yaparak musluğu eski haline getirebilirsiniz. Bazı durumlarda musluk contasını değişiklik yapmak problemi kati olarak çözebilecekken, kimi durumlarda problemi uzun vadeli halletmek için musluk takımının topyekün değişmesi lüzumlu olabilir. Bulunduğu kaptan yahut su tesisatlarındaki borulardan sıvı akışının gerçeklemesini elde eden açılır kapanır düzende oluşturulmuş bakır çinko alaşımı olan aygıt. Evlerde kullanılan musluklar krom kaplı iken bira fıçısı muslukları ahşaptan olabilir.

Damlayan Musluk Nasıl Tamir Edilir İstanbul Ustası

Musluk birtakım civarlarda burma, çeşme, kurna ismi ile de söylenebiliyor. Eğer suyun kireçli olduğu bir bölgede yaşıyorsanız muhtemelen muslukların etrafında, küvetlerin ve duşakabinlerin köşelerinde, tuvaletlerde ve evindeki kettle şeklinde eşyaların içinde biriken kireci ayrım etmişsinizdir. Bu birikinti suyun içerisindeki minerallerin buharlaşması daha sonra orada kalır ve zaman içinde sertleşir. ilk başlarda su vanası kesilir arkasından bataryanın kolundaki mavi kırmızı renkte olan klips ince tornavida sayesinde sökülür. Bu plastik bir parçadır ve batarya üstünde durmaktadır. Deforme etmeden bu plastiği çıkarmak icap eder. Banyo yaptıktan sonrasında, küveti pak, ılık suyla durulayın.

Su lekelerini önlemek için, nemin fazlasını alın. Her banyodan sonrasında birkaç dakikanızı küvet bakımına ayırmak uzun dönemde size vakit kazandıracaktır. Ayrıca canınız küvette banyo yapmak istediği vakit uzun uzun temizlik yapmak zorunda kalmayacaksınız. Plastiğin altındaki vidayı söktükten sonrasında ise bataryanın kolu yukarıya paralel olarak çekilerek çıkarılmalıdır. Kromaj rozetini söktükten sonrasında somun görmüş olacaksınız ve onu deşifre etmek için İngiliz anahtarını kullanmalısınız. Yüzey temizleyiciyi kullanmadan ilkin kaygan bir bez ile yüzeyi temizleyin. Kolay çıkarılabilecek tozlardan kurtulmanız kalıcı kirlere daha iyi odaklanmanızı sağlayacaktır.

Daha sonrasında yüzey temizleyiciyi, kullanma emirinde tavsiye edilen oranda yüzeye dökün ve otuz dakika kadar emilmesini bekleyin. Yarım saatin sonucunda bir temizlik fırçası yada diş fırçası ile leke birikintilerinin olduğu yerleri fırçalayın ve daha sonra bütün yüzeyi pak su ile temizleyip durulayın. Somun söküldükten sonrasında ise aslolan yapılması gerekeni yapmış olmuş kartuş sökülüp yerine yenisi takılır sonrasında batarya aynı sırası ile geri takılır. Aç kapa bataryalı muslukların bozulmasına sudaki kum parçacıkları niçin olur Firmamızyan musluk iyi mi onarım edilir diye düşünmeden batarya başlıklarına filtre takmanız bataryanın kullanım süresini artırmış olacaktır. Tesisatçı çağırmadan da Firmamızyan musluk iyi mi onarım edilir edinim etmiş oluruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara