Damlayan Musluk Tamiri

Damlayan Musluk Tamiri

Damlayan Musluk Tamiri İlk olarak su vanası kesilir peşinden bataryanın kolundaki mavi kırmızı renkte olan klips ince tornavida sayeinde sökülür. Bu plastik bir parçadır ve batarya üstünde durmaktadır. Deforme etmeden bu plastiği çıkarmak icap eder. Plastiğin altındaki vidayı söktükten sonrasında ise bataryanın kolu yukarıya paralel olarak çekilerek çıkarılmalıdır. Kromaj rozetini söktükten sonrasında somun görmüş olacaksınız ve onu çözmek için İngiliz anahtarını kullanmalısınız.

Somun söküldükten sonrasında ise aslolan yapılması gerekeni yapmış olmuş kartuş sökülüp yerine yenisi takılır sonrasında batarya aynı sırasıyla geri takılır. Aç kapa bataryalı muslukların bozulmasına sudaki kum parçacıkları niçin olur damlayan musluk nasıl onarım edilir diye düşünmeden batarya başlıklarına filtre takmanız bataryanın kullanım süresini artırmış olacaktır. Tesisatçı çağırmadan da damlayan musluk nasıl onarım edilir edinim etmiş oluruz.

Damlayan Musluk Tamiri

Damlayan Musluk Tamiri

İstanbul Musluk Tamircisi olarak, bütün musluk ve batarya gruplarının tamiri, bakımı ve montaj işlerini yapmaktayız. Suya doğrultu veren tesisatın en mühim aksamı musluk ve musluk gruplarıdır. Hızla gelişen teknoloji, tesisat sektöründe de etken olmuştur. Musluk, batarya, vana ve öteki sıva üzeri aksesuarlar da her sene yeni tasarımlarla ve yeni modellerle karşımıza çıkmaktadır. Contalı bataryalar halen varlığını hissettirse de yerini hemen hemen tamamen aç kapa (mix) bataryalara bırakmıştır.Estetik görünümlü, Fotoselli, vakit ayarlı, su tasarruflu, filtreli bir oldukca musluk ve batarya grupları kullanılmaya başlanmıştır.

Gecenin bir vakti şıp şıp damlayan bir musluk elbet can sıkıcıdır. Ne kadar uğraşsanız da lüzumlu el aletleri ve ekipmanınız yok ise, sizi çaresiz bırakacaktır. Gerekli donanımlara sahipseniz, arızanın tespitini iyi çözümleme etmeniz gerekebilir. Muslukların, bataryaların arıza yapmasının oldukca muhtelif nedenleri olabilir.

Musluk Arızalarının Nedenleri:

 • Musluğu açıp kapamaya yarayan salmastra arızalı olabilir.
 • Musluk yada bataryanın salmastra yatağı çapaklı yada yarık olabilir.
 • Aç kapa batarya ise, batarya kartuşu arızalanmış olabilir ki, bunun nedeni de suların kumlu ve kireçli olmasından kaynaklanır.
 • Batarya flekslerinin rabıta bölgeleri sorunlu olabilir.
 • Musluk oldukca eski yada kalitesiz olduğu için ötürü miadını doldurmuş olabilir.
 • Hareketli batarya boyunları, hareketliliğinden ötürü contayı bozulma etmiş olabilir.
 • Batarya ay takımları paslanmış olabilir
 • Musluk contası eskimiş olabilir.
 • Musluk volanı dişlisi sıyırmış olabilir.
 • Tuvalet küresel bas musluğu kolu düzgüsel işlevini yapması imkansız durumda olabilir.
 • Klozet ara muslukları bilhassa aç kapa ve kumanda kolu plastik ise zaman içinde bozulma olmuş olabilir.
 • Fotoselli musluklar ve bataryalarda elektrik problemi olabilir.

Musluk Parçaları ve Aksesuarları :

Musluk uzatması, salmastra, volan, batarya kartuşu, batarya sprali, batarya somunu, batarya ampulü, perlatör, bas uzatması, musluk süzgeci, çeşme contası, musluk başı, kapak takımı, filtre, duş seti, askı elemanı, duş başlığı, duş hortumu, musluk gövdesi, hortum eki, hortum rekoru, sayaç rekoru, kubar, batarya deve boynu, eksantrik, orantılı nipel, redüksiyon, batarya aynası, musluk aynası, teflon, kendir …

Evinizde yada iş yerinizde musluk arızası, montajı ve bakımı bulunduğunu düşünüyorsanız ve musluk tamiri konusunda hiçbir el beceriniz ve fikriniz yok ise İstanbul Musluk Tamiri işleri icra eden firmamızdan teknik yardımcı alabilirsiniz. Geniş bir tesisat ustası kadrosuna haiz ve güler yüzlü alan kişi temsilcimizle sizlere 7/24 hizmet sunmaktayız. Her türlü musluk arızası tamiri, montajı ve yenileme işleriniz için kontakt numaralarımızın haricinde bize web üstünden de ulaşabilirsiniz. Yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey İstanbul Musluk Tamircisi yada İstanbul Musluk Tamiri yazmak. Sizlere günün her saatinde hizmet sunmaktayız.

Damlayan musluklar hem maddi zarar hemde sinir bozucu gürültülerdir. Geçen seneler nihayetinde musluklarınızında bir ömrü olduğundan salmastrayı yada musluk contasını değiştirdiğinizde su damlaması son ermez. Sürekli akıtır. Hata anahtarla fazla sıkmayı denersiz fakat bir çözüm alamazsınız. Çözüm olarak musluğu topyekün değiştirirsiniz. fakat bu ekonomik bir çözüm değil şimdi sizlere yeni musluk almadan su akıntısını nası durduracağınızı söyleyeyim.

Çözüm: Musluk salmastrasını çıkarıp, yerine (aynen salmastrayı takar benzer biçimde) musluk raybasını takıyorsunuz. Sonrasında elinizle bastırarak musluk raybasını sıkıyorsunuz. Traşlama işlemine geçmeden şunu anlatım edeyim musluk raybasını sakın sonuna kadar sıkmayın. Boşluğu alacak biçimde sıkın ve raybanın kafasındaki kelebeği yavaşça sağa sola doğru çevirin. Sonra musluk raybasını çıkartın. Traşladığınızda musluk arasında oluşan pislikleri su dökerek temizleyin. Musluk saltmastrasını yerine takının muamele bu kadar hepinize rahat gelsin. Eğer bu işlemi yapamıyorsanız Ersoylar tesisata başvurun.

Su tasarrufu yönünden damlatan muslukların tamiri ehemmiyet taşımaktadır. Özellikle otel v.b. yerlerde en küçük bir su israfı ay sonu su faturasına yüklü bir karşılık olarak yansımaktadır. Duş bataryasından akan suyun musluğu kapattıktan sonrasında hala geldiğinin farkındasınızdır. Bu biçim yapılma bataryalar genel anlamda aç kapa’dır. Bataryanın göbeği bulunmadığı için musluk kartuşu ismi verilen parçanın değişimi su damlamasına son verecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara