Demir Boru Su Kaçağı Bulma

Demir Boru Su Kaçağı Bulma

Demir Boru Su Kaçağı Bulma tesisatta oluşan su kaçaklarının nedeni tesisatın ömrünü tamamlamasıdır. Sağlığa zararı olan olan galvaniz borular, içme sularında kullanılması tehlikeliydi. Çeşme ilk açıldığında suyun rengi değişik akardı. Bunun nedeni ise; borunun arasında bekleyen su borunun paslanmasına sebep olurdu. Demir boru Tesisatında oluşan su sızıntıları tarafımızca tespiti yapıldıktan sonrasında, alanında uzman ekiplerimiz size yapılacak tamirat işlemiyle ilgili bilgilendirme yaparlar. Evdeki su damlaması sorunlarını belirleyen makineli tesisat servisimiz, tamirat ücretini kabul ettiğiniz takdirde demir boru su arızası tamiri icra eden ustalarımız sızıntı oluşan noktayı makul ücret karşılığında onarırlar.

Yapılan işlemlerin tarafımızca garantili olması dolayısıyla, demir tesisattaki kaçak durmazsa ekiplerimiz size yeniden sevmiş olarak destek olurlar. Sizde numaralarımızdan bize ulaşabilir demir tesisatta oluşan kaçaklar için ekiplerimiz sizlere çözüm üretir. Çeşme açıldığında paslı su akardı. Çeşmedeki suyun içilebilmesi için suyun bir müddet akması gerekirdi. Genellikle eski yapı binalarda karşılaştığımız demir tesisatlar, seneler geçmiş olduğu sürece çürür ve bu durumda su akıntıları oluşumuna sebep olmaktadır.

Bazı durumlarda çürümeye süregelen yer ancak bir noktadır, metal boru tamiri için ancak sızıntıya sebep olan nokta değiştirilir ve sizi büyük gider ödemekten kurtarmış oluruz. Demir boru su sızıntı bulma şekilleri ile eski yapılarda demir boruların kaçak oluşturduğu yeri su sızıntısı bulma cihazları yardımıyla kırmadan tespit etmeyi sağlar.

Demir Boru Su Kaçağı Bulma

Demir Boru Su Kaçağı Bulma

Demir Boru Su Kaçağı Bulma Firması

Demir boru tesisatında su sızıntısı tespitini icra eden Firmamız, akustik dinleme aleti ile noktasal olarak kaçağın olduğu yeri belirlemektedir. Bu sayede, uzun devam eden tespit çalışmalarına gerek kalmamaktadır. Akustik dinleme aletinin aparatı olan prop, su kaçağı olan bölgeye tutulur ve o bölge dinlenmeye başlanır. Prop sesin sertliğini arttırarak kulaklığa aktarır. Demir boru tesisatında su kaçağı tespit edildikten sonrasında demir su borusu çatlak tamirine geçilir. Galvaniz boru tamiri, plastik boruların tamirine gore daha zordur.

Çünkü demir boruda su sızıntısı olan yere ek yapılamaz. Oysa plastik borularda bu şekilde bir sıkıntı meydana geldiğinde, plastik boru makası ile sorunlu olan kısım kesilir ve ek yapılır. Bu sayede su kaçağının olduğu nokta tespit edilir. Bazen su kaçağının sesi oldukça azca gelir. Bunun nedeni ise borudaki suyun basıncının azca olmasıdır. Bu durumda, tesisatın basıncı arttırılır. Basınç arttığı için su kaçağının sesi de artar ve duyulması kolaylaşır. Demir boruda oluşan kaçakların yerini bulabilmek için tesisat kaçak bulma pompasıyla ölçümlenir.

Pompa ile standardize yapıldıktan sonrasında akustik dinleme kulaklığı kullanılır. Demir borular ergonomik değildir. Bugün kullanılan plastik borularda bir sıkıntı olması durumunda, sorunlu kısım kesilip ek yapılabilir. Bu vaziyet demir borular için olası değildir. Demir borularda sıkıntı çıkması durumunda, problemi halletmek için borunun iki ucunun ek olan kısmından sökülmesi gerekir. Demir borular, ömrünü tamamlamaya yakın zamanlarda problemler çıkarmaya başlar.

Demir Boru Su Kaçağı Bulma İstanbul

Bu problemler borunun bir kısmında görülür yada borunun tamamında görülebilir. Demir boru tesisatında su sızıntısı da borunun çürümeye başladığı zamanlarda görülür. Normalde borular yeni olduğunda suyun basıncına dayanıklı olur. Ancak çürüme laf mevzusu olduğunda basıncın tesiri ile demir boru tesisatında su sızıntısı meydana gelir. Bu dinleme kulaklığı yardımıyla sızıntının oluştuğu noktayı, dinleme aletinin değişik frekans da algılaması kararı rahatlıkla noktasal su sızdırması tespiti yapılacaktır.

Demir tesisattan meydana getirilen sıcak su tesisatları bakterilerin oluşmasına ve artmasına sebep olmaktaydı. Akustik dinleme aletinin emek harcama mantığı, su kaçağının sesini dinleyerek yerini tespit etmektir. Bunun için cihazda mikrofon rolü kabul eden prop aparatı ve bu aparatın sesi ilettiği kulaklık bulunur. Akustik dinleme aleti ile demir boru tesisatındaki su sızıntısı tespiti yapılmadan ilkin galvaniz borunun basıncı kontrol edilir. Demir tesisatların kireçlenmeye ve paslanmaya yatkın olmasından ötürü pak suyu açtığımızda suyun rengi paslı bir biçimde ve azca akardı. Demir su borusu deliğini kapatmak için su sızdırmaz bant kullanılabilir.

Ancak bu su sızdırmaz bant geçici bir çözüm olacaktır. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz benzer biçimde tazyik yükseldiğinde su sızdırmaz bant dayanamayabilir ve su kaçağına sebep olabilir. Demir su borusu çatlak tamiri için kati çözüm yolu; deliğin olduğu borunun tamamının değişmesi olacaktır. Çünkü demir boru çürümeye adım atmıştır ve ileriki zamanlarda başka noktalardan delinecektir. Tekrar yeniden sıkıntı yaşamamak için soruna kökten çözüm üretmek en sıhhatli netice borunun değiştirilmesi olacaktır. Zamanla su kullanması esnasında incelmeye süregelen bu demir borular günümüzde yerini son aşama ergonomik ve ekonomik plastik borulara bıraktı.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara