Demir Boru Tesisatında Su Kaçağı

tesisat kaçağı bulma
0

Ne zaman ortaya çıkacağını bilmediğimin su kaçağının onarımı da kişilerin kabusu olmaktadır. Sızıntı ile başlayan ve bütün evin ya da ofisin inşaatına dönüşmesine yol açan su kaçağını bulmak gelişen teknoloji ile çok kolay olmaktadır.  Tespit cihazların kullanımı ile hem zaman hem de maddi olarak kısa süre içerisinde sızıntının giderilmesi sağlanabilmektedir. Teknolojik olarak su sızıntıları için üretilen profesyonel cihazlar ev sahiplerini de ekstra masraftan kurtarmaktadır.

Malzemelerin kullanımı içinde alanında en iyi ustaların olması da işlemlerin daha hızlı tamamlanmasına neden olmaktadır. Geniş çaplı olarak yapılan çalışmalarda zaman kaybı pek yaşanmamaktadır. Çünkü kullanılan cihazla su kaçağı tespiti dakikalar içerisinde tamamlanmaktadır. Tesisat içerisinde oluşan hasar akustik olarak bulunan cihazlar ile dikkatli şekilde dinlenerek kısa süre içerisinde işlem tamamlanmaktadır. Gerek su sızıntıları gerekse tesisatta oluşan kırılma aşınma gibi durumlarda aynı cihaz ile öğrenilebilmektedir. Fonksiyonlu olarak kullanılan bu işlemde kişiler en hızlı şekilde hasarlı bölge tespitini gerçekleştirmektedir.

Eski zamanlarda kullanılan demir boru su tesisatının onarımı birçok eski yapıda da hala kullanılabilmektedir. Demir boruların onarımı ve kaçak tespiti daha zor olmaktadır. Bu yüzden yeni yapılan tüm yapılarda plastik boru kullanımı söz konusudur. Demir boru tesisatının tercih edilmemesinin sebepleri olarak;

  • Demir borun kullanımlarında maliyet daha yüksek olarak çıkmaktadır. Bu nedenle tercih edilmediği için üretimi de bulunmamaktadır.
  • Malzemenin demir olması ile tesisatın ayarlanması ve döşenmesi de kesim olduğu için daha zaman kaybedici olmaktadır.
  • Ağırlık olarak da plastik borulara göre daha ağır olması ile taşınması da zor olmaktadır.
  • Demir boru kullanımlarında sürekli su bulunmasından ötürü aşınma ve incelme daha çabuk olmaktadır. Bu nedenle plastik boruya göre demir borunun ömrü daha kısa olmaktadır.

Bu durumlarla beraber firmamızın çalışmaları içerisinde demir boru su kaçağı bulma hizmetleri de aynı şekilde bulunmaktadır. Yeni nesil tesisatçılarda bu durum pek söz konusu olmamaktadır. Hala eski yapıların bulunması ile firmamız demir borularında yer alan su sızıntılarını da en kısa süre içerisinde halledebilmektedir. Tüm işlemlerde protesisat cihazlar ile tamamlanmaktadır.

Demir Borularda Su Sızıntısı Nasıl Bulunur?

Yaklaşık olarak 15 – 20 yılın dolması ile sızıntıları başlayan demir boruların onarılması da her zaman kolay olmamaktadır. Çünkü tesisat içerisinde geçen birçok borunun çürüme ihtimali de görülebilmektedir. Bu yüzden su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra onarım işlemi zaman alabilmektedir.

Akustik dinleme cihazı ile noktasal tespit yapılarak su sızıntısının yeri bulunmaktadır. Sızıntı yerinin belirlenmesi ile ustalarımız kısa süre içerisinde onarımı sağlamaya çalışmaktadır. Hızlı bir şekilde gerçekleştirilmeye çalışılan demir boru onarımı için özel malzeme kullanımı gerekmektedir. Bu konuda kullanılan sızdırmaz bant tercihi demir borularda tekrar olarak sızıntının oluşumuna da yol açabilmektedir. Bunun için sızıntı oluşan bölgenin tam onarılması önerilmektedir. Böylece kalıcı çözüm bulmak da kaliteli hizmet anlamında tercih edilmektedir.

Onarım işlemin kadar fazlaca merak edilen durumlardan bir tanesi de demir su deliği nasıl kapatılır şeklinde olmaktadır. Çünkü suyun sızdırma durumları kişileri rahatsız etmektedir. Bunun içinde en kalıcı çözümü bulmak ve uygulamak istemektedir. Genel olarak çürüme sonucunda sızıntı yapan demir borularda borunun değişimi önerilmektedir. Bu durum en kalıcı çözüm olarak kullanılmaktadır. Aksi durumlarda tercih edilen sızdırmaz bant kullanımı demir borularda uzun ömürlü olmamaktadır. Bir yandan da demir boru değişimi farklı yerden olabilecek sızıntılarında hızlı bir şekilde giderilmesine yardımcı olmaktadır. Genel olarak yapılan bu durumda kişiler sorunsuz olarak sızıntı durumları ile uğraşmamaktadır.

blank

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA