• Yazar:  melike

Dinleme Yöntemi İle Su Kaçağı Tespit

akustik dinleme yöntemi
0

Ev, işyeri, okul, hastane, otel, AVM gibi aklınıza gelebilecek  bütün yapılarda meydana gelen su tesisatı sorunu sizleri oldukça uğraştırmaktadır.

Elde olmayan nedenlerle gün yüzüne çıkan ve sizleri oldukça uğraştıran su tesisatı sorunlarından biri olan su kaçağı problemi, sizleri hem maddi hem de zaman açısından masrafa sokmaktadır.

Eskiden yeterli aletlerin olmamasından dolayı uzun süren işlemlerin ardından tespit işlemi sağlanan bu sorunlar, dinleme yöntemi ile su kaçağı tespiti sayesinde kısa süre içerisinde sağlanmaktadır.

blank

Neredeyse herkesin yapısında meydana gelen bu problemler ile tek başınıza mücadele etmeniz neredeyse imkansızdır. Doğal nedenler ile ortaya çıkan bu problemlerin tespit işlemi tamir işleminden daha zorlu geçmektedir. Bu nedenle uzman bir firma ile anlaşıp profesyonel bir yardım almanız sizlerin yararına olacaktır.

Su kaçağı nasıl ortaya çıkmaktadır?

Su borularının eskimesi sonucu meydana gelen boruların çatlaması su sızıntılarına neden olmaktadır. Eskiyen ya da tahribata uğrayan su borularından sızan sular, kısa süre içerisinde betonu çürüterek gün yüzüne çıkmaktadır.

Beton aralarından ya da duvar diplerinden gün yüzüne çıkmasının ardından vakit kaybı yapmaksızın uzman bir destek alarak ortadan kaldırmanız gereken bu problemlere zamanında müdahale etmemeniz durumunda daha ciddi sorunlar da ortaya çıkabilmektedir.

Boruların patlamasıyla beton aralarından ya da seramiklerin arasından alt katınızda oturan komşunuzun evine su sızması hiç şüphesiz komşunuz ile aranızdaki ilişkileri de zedelemektedir.

Sizden kaynaklanan sorunun ihmali nedeniyle evi berbat hale gelen komşunuzun yapısındaki masrafları da karşılamak zorunda kalır ve oldukça yüklü rakamlar ödemek zorunda kalırsınız.

blank

Su kaçağını nasıl önleyebilirim?

Doğal sebepler ile ortaya çıkan bu sorun ile tek başınıza mücadele etmek ya da sorunun önüne geçmenize imkan yoktur ancak erken müdahale ile daha kısa süre içerisinde ciddi sonuçlar doğurmadan arızayı tespit etmeniz gerekmektedir.

Su borularından sızan sulara bağlı olarak, duvarlarda ıslaklık, kombi barında düşüş, su faturalarında artış, parkelerde şişme ve evde keskin rutubet kokusu gibi sorunlar ile sürekli karşılaşacağınızdan bu sorunlardan herhangi biri ile bile karşılaşmanız durumunda dinleme yöntemi ile su kaçağı tespit işlemi yaptırmanız gerekmektedir.

Dinleme yöntemi ile su kaçağı tespiti

Ersoylar su tesisatçı firmamız kurulduğu yıldan bu yana her türlü su tesisatı sorunun karşısında sizlerin yanında yer almıştır.

Su sesine karşı hassas olarak geliştirilen akustik dinleme adlı cihaz ile sizlere hizmet veren firmamız bütün su kaçaklarınızı tek bir seramiğinizi dahi kırmadan tespit etmektedir.

blank

Dinleme yöntemi ile su kaçağı tespiti yapan ustalarımız ardından tamir sürecini aynı titizlikle başlatmaktadır.

Fazladan tek bir seramiğinizi bile kırmayan ustalarımız, arızalı olan yerde bir veya iki seramiğin altından su borusunu değiştirmektedir.

Sizlere % 100 garantili hizmet sağlayan firmamız, aynı gün içerisinde servis imkanı da sunmaktadır. 

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA