Dış Alan Su Kaçağı Tespiti

Dış Alan Su Kaçağı Tespiti

Dış alanda meydana getirilen tespitlerde akustik dinleme ile cihazlarla ölçümler metraj olarak yapılır dış alan arama tarama da akustik dinleme olarak cihazlarla ölçümler oldukça mühim bir halde yapılması gerekmektedir su kaçağı tespit cihazlarının bu işe ustalaşmış olarak dış alan tarama cihazları olması gerekmektedir.Hidrant su kaçağı tespiti nde dış arama cihazlarınızla ustalaşmış ekiplerimizle su kaçağını nokta olarak görüp gerekirse Kato sayeinde kazma işlemlerini yapmış olup onarım ve tadilatı nı yapmaktayız su kaçağı hidrant kaçağı olarak hidrant patlağı hidrant tesisatımızı Termal imaj ile ayrım edebiliriz.Dış hatlarda Toprak altında bulunan döşem borularında oluşan su kaçağını bulma işlemini Ayda Tesisat olarak gelişmiş cihazlar ve deneyimli ustalarımızla bulmaktayız. Ankara geneli dış hat döşem borularında oluşan su kaçaklarının, noktasal tespitini yapmaktayız.

Bina dışı su kaçaklarını tespit eden firmamız fabrikalarda, bina çevrelerinde, depolarda, okullarda, tesislerde, otellerde, avmlerde, hususi ve amme alanlarında bulunan dış hat su sızıntısının yerini tespit etmektedir.Dış hat döşem borularında oluşan su kaçakları kalitesiz malzeme, işçilik hataları, toprak çökmesi, pastan ve nemden korozyona uğrayan borular, kurumuş contalar, boru ek bölgeleri ve yanlış projelendirme oluşturmaktadır. Bu nedenlerden kaynaklı toprak altı boru hattında oluşan yüksek su basıncı boruların ve malzemenin cılız yerinden su kaçırmasına sebep olmaktadır. Şebeke hatlarında oluşan su kaçakları toprak altında kalmış olduğu için zemine çıkması vakit almaktadır. Bu vaziyet kaçıran suyun geç ayrım edilmesine sebep olur. Ankara geneli faaliyetini sürdürmekte olan firmamızla iletişime geçebilir dış zeminde olan boruların su sızıntısının tespitini yaptıra bilirsiniz. Bahçe sulama hatlarında su kaçağı bulma, Yangın hidrat sisteminde su kaçağı bulma, Bahçeden geçen borularda su kaçağı bulma. Dış hattaki su kaçağını bulma, Dışarıdan gecen kalorifer borusunun su kaçağını bulma, Toprak altında kalan borularda kaçak tespiti, Bina şebeke hatlarında su kaçağı bulma. Bahçede su kaçağı tespiti, Pis su masraf hatlarında kaçak bulma, Arazide su kaçak tespiti, Kangal boru su kaçak tespiti, Bahçe içinde su kaçağı bulma, köylerde şebeke su kaçağı bulma, Toprak Altında Şebeke Hattı Su Kaçağı Tespiti.

Alttan Isıtma Tesisat Temizliği

Su Kaçağı Tespiti

Dış alan da su kaçağı tespiti, gelişmiş cihazlarla tarama yapılarak kaçıran hattın yer tespiti yapılmaktadır. Dış alan su kaçak tespitinde taranacak alanın geniş olması, yeraltında bulunan borunun derinliği ve zemin yapısı döşem borularında oluşan su kaçağının bulunma süresini uzatmaktadır. Dış boru hatlarında su kaçağı var ise firmamızla iletişime geçebilir ve ayrıntılı bilgiyi alabilirsiniz.Su kaçakları ancak bina yada yapı içinde değil bununla beraber dış mekanlarda da olabilir. Evinizin yahut bulunduğunuz yapının bahçe sulama sistemi, yangın hidrant sistemi, havuz için yapılma olan su tesisatı sisteminde de su kaçakları meydana gelebilmektedir. Bu şeklinde durumlarda dış alan su kaçağı tespiti meydana getiren firmamız sizlere en müsait ve süratli hizmeti sağlayarak noktasal olarak kaçak yerini bulmanızı sağlamaktadır. Firmamızın dış alan su kaçağı tespiti amaçlı verdiği ve en sık karşılaşmış olduğu hizmetleri sizler için aşağıda maddeledik.Yukarıda bahsettiğimiz durumlar bütün dış alan su döşem sistemi için geçerlidir. Bahçe sulama, yangın hidrant su tesisatı yada havuz sistemi su tesisatı ayrım etmez. Boruların herhangi bir nedenle darbe alması yahut döşeme esnasında meydana getirilen usta hatalarının yanında şebeke suyu basıncının da etkisiyle su kaçakları meydana gelebilir.Dış mekanda su kaçağı tespiti değişik bir yöntem ve ustalaşmış bir aygıt ile uygulanmaktadır. Beton altında, toprak altında olması su kaçağı tespitini katiyen hale getirmez. Eskiden bu tür kaçakları bulmak için tüm arazi yada bahçe kazılır, ortalık balçık ve moloz arasında kalırdı. Günümüzde kullandığımız ve firmamız bünyesinde bulunan üstün teknolojik cihazlar yardımıyla tüm zorluklar rahatlıkla aşılmaktadır. Herhangi bir yer kırılmadan, kazılmadan dakikalar arasında dış alan su kaçağı tespiti yapmaktayız. Eğer bahçenizde, arazinizde, seranızda, tarlanızda yahut yangın hidrant sisteminde su kaçağı olduğu için şüpheleniyorsanız tespit ve onarım işlemi için firmamızdan ustalaşmış bir yardım almalısınız. Tespit ve onarım işlemini ertelemeden problemi çözme yoluna giderseniz hem maddi bununla birlikte içsel açıdan daha ciddi ve büyük sorunlardan kurtulmuş olursunuz. Firmamız dış alan su kaçağı tespiti ve tamiri mevzusunda sayılı ve biri olan uzman teknoloji ve ekibi ile hizmet vermektedir. Firmamız ile iletişime geçerek en müsait, en kolay, kati ve kaliteli çözüme kavuşabilirsiniz.Su kaçağı yada su sızıntısı ancak bina içi değil binanın dış kısmında bulunan su borularında da meydana gelmektedir. Atık su masraf borularının kanalizasyona bağlandığı dış alan su boruları, bahçede bulunan su boruları, yangın hidrant hattı su boruları, sulama sistemi için arazi ve bahçelere döşenmiş su boruları herhangi bir nedene bağlı olarak patlayabilir, kırılabilir yahut hasara uğrayıp su kaçakları oluşturabilir.Bu tür durumlar dış mekan su kaçağı tespiti, toprak altı su kaçağı tespiti, yer altı su kaçağı tespiti, dış alan su kaçağı tespiti yaptırılması gerekir.

Soğuk Havada Su Borusu Neden Patlar

Su Kaçağı Neden Olur ?

Dış mekan su kaçağı tespiti için uzman döşem ekipleri ile ortaklaşa iş yapmanız gerekir. Teknolojik cihazlar ile su kaçağı kabul eden şirket olarak her türlü su kaçak tespiti için günün her saati hizmet vermekteyiz. eraltı su kaçağı tespiti, toprak altı su borularında kaçak tespiti, bahçe su kaçağı tespiti, yangın hidrant hattı su kaçağı tespiti yaptırmak hem maddi bununla birlikte içsel açıdan oldukça önemlidir. Dış alan su kaçağı, bahçe su tesisatı kaçağı genel anlamda geç ayrım edilir. Özellikle yağışlı havalarda ayrım edilmesi çok uzun sürer. Bu zaman içinde pak su tesisatında bir hasar meydana gelmiş ise kent şebeke suyu boş yere akar. Tabi boşa akan suyun faturası bina sakinleri için fazladan bir gider olması demektir. Maddi olarak her zamankinden daha yüksek su faturaları ile karşılaşılabilir. Yangın hidrant hattı için su kaçağı mevcut ise, bu durumda muhtemel bir yangın halinde bu sistem çalışmaz ve can, mal yitirilmesine niçin olabilir. Çünkü yangın oldukça acele büyüyen, acele müdahale edilmesi gereken, ciddi korku yaratan bir olaydır. Havuz için yapılma su tesisatında kaçak var ise; hem faturanın oldukça fazla gelmesine bununla birlikte havuz suyunun ehil oranda bulunmasına mani olur. Yeteri kadar dolmayan havuzun motoru kısa zamanda arıza yapar ve eğlenceli bir dinlence için oldukça büyük sorun oluşturur. Dış alan su kaçaklarında toprak altında göllenme meydana gelir. Bu nedenle çukur oluşur. Bahçenizde yahut arazide devamlı bir balçık ve minik su gölleri meydana gelir. Toprağın suya doyması ile su bir müddet sonra zemine çıkar. Özellikle zemin kat ve bahçe katta bulunan dairelerin duvarlarında küf, nem oluşması şeklinde durumlara yol açar. Ayrıca bina yada yapının zemini su kaçağı sebebiyle zaman içinde çürümeye adım atar ve binanın taşıyıcı kolonları zarar görebilir. Şebeke suyunun boşa akması sebebiyle su israfı oluşur. Atık su borularında olup biten su kaçakları ortama oldukça fena kokular yayılmasına niçin olur. Zararlı mikroorganizmalar çoğalarak insan, nebat ve hayvan sağlığını negatif olarak etkiler. Dış alan su kaçağı bulma, dış mekan su kaçağı tespiti, bahçe su kaçağı tespiti için ustalaşmış şirket ile çalışmanız sizin faydanıza olacaktır. Çünkü teknolojik ekipmanları olmayan tesisatçılar, dış alan su kaçağı bulma işlemi için, bahçenizin her yerini kazar. Tabi bu kazma işlemi esnasında birçok bitkiye, ağaca, hatta sağlam su borularına bile zarar gelebilir. Günlerce devam eden bir kazı işlemi gerçekleşir. Eğer bahçede beton var ise bu vaziyet maliyeti daha da artırır. Çünkü bu kere betonun delinmesi ve kaldırılması gerekir. Oysaki firmamızın teknolojik cihazlar ile hizmet vermesi yardımıyla bu şeklinde lüzumsuz işlemlere maruz kalmazsınız. Hiç bir yer kazılmaz, kırılmaz, dakikalar arasında su kaçağı olan borunun yeri noktasal olarak tespit edilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara