Dış Mekan Su Kaçağı Tespiti

Dış Mekan Su Kaçağı Tespiti
İçeriği Puanla

Dış Mekan Su Kaçağı Tespiti yapan firmalar arasında yer alan Ersoylar tesisat firmamız, ilkel yöntemler kullanmak yerine bu tarz yöntemleri kullanmayı tercih ettiğinden dolayı en iyi hizmeti vermektedir. Çünkü ilkel yöntemlerle kırıp dökmeden kaçak tespiti yapmak zordur, özellikle dış mekanda su kaçağı tespiti yapmak daha da zordur bu sebeple robot cihazlarla dış mekan su kaçak tespiti yapan firmamız işinizi en hızlı ve kolay şekilde halletmektedir.

Dış Mekan Su Kaçağı Tespiti Hizmeti

Su kaçakları ancak bina yada yapı içinde değil hem de dış mekanlarda da olabilir. Evinizin yahut bulunduğunuz yapının bahçe sulama sistemi, yangın hidrant sistemi, havuz için yapılma olan su tesisatı sisteminde de su kaçakları meydana gelebilmektedir. Bu şeklinde durumlarda dış alan su kaçağı tespiti icra eden firmamız sizlere en müsait ve süratli hizmeti sağlayarak noktasal olarak kaçak yerini bulmanızı sağlamaktadır. Firmamızın dış alan su kaçağı tespiti amaçlı verdiği ve en sık karşılaşmış olduğu hizmetleri sizler için aşağıda maddeledik. Yukarıda bahsettiğimiz durumlar bütün dış alan su döşem sistemi için geçerlidir. Bahçe sulama, yangın hidrant su tesisatı yada havuz sistemi su tesisatı ayrım etmez. Boruların herhangi bir nedenle darbe alması yahut döşeme esnasında meydana getirilen usta hatalarının yanında şebeke suyu basıncının da etkisiyle su kaçakları meydana gelebilir. Dış mekanda su kaçağı tespiti değişik bir yöntem ve ustalaşmış bir aygıt ile uygulanmaktadır. Beton altında, toprak altında olması su kaçağı tespitini katiyen hale getirmez. Eskiden bu tür kaçakları bulmak için tüm arazi yada bahçe kazılır, ortalık balçık ve moloz arasında kalırdı. Günümüzde kullandığımız ve firmamız bünyesinde bulunan üstün teknolojik cihazlar yardımıyla tüm zorluklar rahatlıkla aşılmaktadır. Herhangi bir yer kırılmadan, kazılmadan dakikalar arasında dış alan su kaçağı tespiti yapmaktayız.

Dış Mekan Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma

İzleme kanalıyla Su kaçağının Tespiti; Bu metot klasik bir tespit yöntemi olup tesisatçının su çıkışının laf mevzusu olduğu noktayı gözlemleme neticesinde belirleyip kırma işlemi gerçekleştirerek su kaçağı tespiti yapma çabası göstermesidir. Günümüzde bu metot pek kullanılmamaktadır. Bu yöntemler pek sıhhatli olmamakla beraber oldukca da masraflıdır. Akustik Dinleme Cihazı İle su kaçağı tespiti yapma günümüzde çokça kullanılan yöntemlerden biridir. Cihazın kullanması kontrol pompasının sisteme bağlanır ve su kaçağı olan noktaları kapatır veya kör tıpa ile körlenilir. Test meydana getirilen döşem sisteminde kaçak laf mevzusu mu değil mi bu yöntemle anlaşılır. Bu aygıt ile su kaçağının olduğu noktanın tespiti mevzusunda bir yanılma ihtimali bulunmaz. Termal Kamera ile Su Kaçağı Tespit Yöntemi; Bu metot daha fazlaca su kaçağı tespiti ve ısıtma sistemleri için bereketli olmaktadır. Yerden ısıtma ve kalorifer sistemlerinde ortaya çıkan su kaçağı tespitleri için kullanılmaktadır. Kimyasal Gaz Kullanımıyla Su Kaçağı Tespiti; ilk başlarda su tesisatına cihazın haiz olduğu hususiyet olan gaz döşem içine aktarılır. Bu sayede aygıt su kaçağının olduğu ortamı tarar ve gaza kırılgan bir yapıda olan aygıt aracılığı ile su kaçağının olduğu nokta bulunur.

20.09.2021
264
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara