Doğalgaz Kalorifer Tesisatı Kaçak Bulma

Doğalgaz Kalorifer Tesisatı Kaçak Bulma
İçeriği Puanla

Doğalgaz Kalorifer Tesisatı Kaçak Bulma Kalorifer tesisat kaçaklarında kimyasal deva ile tamir daha oldukça tercih edilmektedir. Kombi tesisatı kapalı dönem bir sistem olduğu için, içinde dolaşan suyun basıncı değişken bir yapıya haiz değildir. Maksimum 2 bar basınçla çalışan ısıtma tesisat boruları, fazla basınca maruz kalmadığı için ekonomik çözüm olarak kimyasal uygulaması yapılmaktadır.

Doğalgaz Kalorifer Tesisatı Kaçak Bulma

Doğalgaz Kalorifer Tesisatı Kaçak Bulma

Cihazla kombi su kaçakları bulunması fazlaca zor bir işlemdir. Çünkü bu tarz tesisat sistemlerine bağlı basınca dayanıklı olmayan kombi ve radyatörler bulunmaktadır. Ayrıca yerden ısıtma tesisatlarında kullanılan borularda onarım kırılarak yapıldığında üzerindeki zemine bağlı olarak maliyeti fazlaca artırmaktadır. Bunun yerine hem yerden ısıtma tesisat kaçaklarında, bununla birlikte plastik boru ile döşenen sistemlerde kullanılabilen kaçak tamir sıvısı daha ucuza mal edilmektedir.

Doğalgaz Kalorifer Tesisatı Kaçak Bulma Kalorifer tesisat borularındaki kaçakları dinleme aleti kullanarak gören firma arıyorsanız doğru adrestesiniz. Kombi kalorifer tesisatı kaçakları evinize zarar verdiği şeklinde bereketli ısıtma sağlanmadığından kesenize de zarar vermektedir. Kombinizde kaçak olduğu için şüpheleniyorsanız bizi arayın. Ersoylar Tesisat firması ısıtma sistemlerindeki bütün kaçakları dinleme kanalıyla bularak tamiri için lüzumlu işlemleri yapabilecek cihazlı tesisatçı ustalara sahiptir. Firmamızın verdiği ısıtma sistemi kaçak arama emekleri aşağıda listelenmiştir.

Doğalgaz Kalorifer Tesisatı Kaçak Bulma Ersoylar Tesisat

Günümüzde evlerde ve işyerlerinde ısınmada, banyoda, sıcak su temininde kombili doğalgaz tesisat sistemi kullanılıyor. Dairelerde meçhul ve gözle görünmeyen su kaçakları elektronik cihazlarla noktasal olarak tespit ediliyor. Kalorifer tesisatında yaşanmış olan su sızması ve kaçağı şeklinde problemler çoğu zaman kış mevsiminde oraya çıkıyor. Yazın peteklerin kapalı olması ve kışa kadar kullanılmaması sebebiyle bu şeklinde problemler kombi petekler kullanılıncaya kadar ayrım edilemiyor.

Su Sızması ve Kaçağı Kalorifer Bar seviyesiyle Tespit Edebilirsiniz

Havaların soğuması ile beraber kalorifer sisteminin açtığınızda şayet sistemde herhangi bir su sızması ve kaçağı var ise sıkıntı gün yüzüne çıkıyor. Su sızması ve kaçağını tespit etmede en mühim yardımcınız kombidir. Kalorifer tesisatında yaşanmış olan su sızması ve kaçak var ise kombininiz durağan durması ihtiyaç duyulan bar ayarında ciddi oranlarda düşme yaşanır. Kombi sisteminizin de tazyik kaybı var ve tazyik devamlı düşüyorsa kesinlikle su sızması yada kaçağı vardır.

Doğalgaz Kalorifer Tesisatı Kaçak Bulma Teknolojinin gelişmesiyle beraber su sızması ve kaçağın tespit ve onarımı konusunda bilgisayar teknolojisinden yararlanılıyor. Bu sayede kaçak tespiti rahatça yapılıyor. Tespit sonrası yapılacak tamirat işlemlerinde de oldukça fazla kırıp dökme vakası olmadan noktasal tamirat gerçekleştiriliyor. Öncelikle kalorifer sistemini açılır ve bar seviyesi yükseltilir. Termal kamera sayeinde boru tesisatı incelenmeye başlanır. Su sızması ve kaçak yaşanmış olan bölge termal kamera ile anında görülür. Kaçak noktasal olarak tespit edilir. Su sızması ve kaçağın bulunmuş olduğu bölge hilti sayeinde kırılır. Gerekli tamirat işlemi noktasal olarak gerçekleştirilir.

Doğalgaz Kalorifer Tesisatı Kaçak Bulma Firması

Kullanım öncesi tesisatınızdaki filtreleri çıkarılır. Sistemde tortu muhafazakar yada filtre var ise onlarda çıkarılmalıdır. Ürün müsait bir halde tesisata eklenir. Tesisat soğuk su ile doldurulur ve ısıtmaya gerek duymadan sistem çalıştırılır. Su kaçağı ve sızıntılar kapanana kadar işleme devam edilir. Kaçak giderici su sızması ve kaçağın bulunmuş olduğu noktaya münasebet etmiş olduğu anda kaçağı kapatarak anında kristalleşme dönemini başlatır. Kaçak giderici tatbik sonrası ısı ve basınçtan etkilenmez ve hususi durumunu korur. Uygulama bittikten sonrasında sistem boşaltılır.

Kalorifer borusunda su kaçağı olması boruya dışardan bir darbe vardığında laf konusudur. Özellikle, zemin parke yapılırken duvar diplerine süpürgelik yapılır. Süpürgeliklerin tutturulması için çivi çakılır. Süpürgelikler için çakılan çivi kalorifer borusuna muadil vardığında, kalorifer tesisatındaki su kaçağı oluşmaya başlar.

Radyatörlü sistemlerde de aynı vaziyet laf konusu olabilir. Ancak bu vaziyet oldukça ender olmaktadır. Çünkü radyatörlü sistemlerde, radyatöre giden yada dönen borular duvar dibinden gitmez. Bu sebeple süpürgelik için çakılan çivinin boruya muadil gelmesi oldukça düşük bir ihtimaldir. Sadece radyatörün alt bölümüne süpürgelik yapılırken borunun hizasına çivi çakılmaması için itina gösterilmelidir.

Radyatörlü ısıtma sistemlerinde kalorifer boruları döşenirken birbirine ek yapılır. Bu ek yapma emek vermesi kaynak makinesi ile yapılır. Doğalgaz Kalorifer Tesisatı Kaçak Bulma Ek yapılırken boruların azca ısıtılması yada oldukça ısıtılması niteliğinde ek yeri sağlam olmaz ve kalorifer tesisatındaki su kaçağına sebep olabilir.

Doğalgaz Kalorifer Tesisatı Kaçak Bulma Acil

Kalorifer tesisatındaki su kaçağı tespiti için termal kamera kullanılması şarttır. Ersoylar Tesisat , termal kamera kullanmadan ilkin kombinin basıncını test eder. Kalorifer borusunda su kaçağı olup olmadığını test etmenin ilk aşaması basıncı test etmektir. Kombi basıncında düşme meydana geliyorsa kalorifer tesisatındaki su kaçağı belirlenmiş olur.

Basıncın düşme hızına bağlı olarak kalorifer borusundaki su kaçağının büyüklüğü de tahmin edilebilir. Kalorifer tesisatındaki su kaçağı azca oranda olursa, termal kamera kullanmaya gerek kalmaz. Termal kamera kullanmak yerine, çatlak onarıcı deva kullanılır.

Cihazla Boruların Nereden Geçtiğini Bulma

Cihazla Boruların Nereden Geçtiğini Bulma

Çatlak onarıcı deva, kalorifer tesisatının içerisine gönderilir ve kombi çalıştırılır. Kombi bir – iki saat çalıştıktan sonrasında, kalorifer tesisatındaki su kaçağı tamamen kapanır. Üstelik kalorifer tesisatında su kaçağı birden fazla olsa bile kullanılan deva, tüm çatlakları kapatır. Çatlak onarıcı ilacın kombiye veya peteklere hiç bir ziyanı bulunmaz aksine koruyucu özelliğe sahiptir.

Bazen kalorifer tesisatındaki su kaçağı ciddi bir ölçüde olursa boruda büyük bir kırık yada çatlak bulunur. Bu şeklinde sorunlarda, çatlak onarıcı deva problemi çözmeye destek olmaz. Onun yerine, borunun sorunlu yerinin tespit edilip onarılması gerekir.

Doğalgaz Kalorifer Tesisatı Kaçak Bulma Kalorifer tesisatındaki su kaçağını bulmak için termal kamera kullanılması şarttır. Ersoylar Tesisat , termal kamera ile kalorifer borusunda su kaçağı bulma çalışmasını Türkiye’de ilk uygulayan firmalardan biridir. Deneyimli ve bitirdikleri işte uzmanlaşmış ekiplerle çalışan firmamız, kısa müddette kalorifer tesisatında su kaçağı bulma işlemini gerçekleştirir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara