Doğalgaz Tesisatı ve Kombi Güvenliği

Doğalgaz Tesisatı ve Kombi Güvenliği
İçeriği Puanla

Doğalgaz Tesisatı ve Kombi Güvenliği Petrolünün bir türevi olan doğalgaz yer altında bulunan fosil kaynaklı bir gaz karışımıdır. Her gün evimizde, mutfağımızda ve iş yerlerimizde kullandığımız organik gazın dağıtım hattından geçerek ısıtıcımıza gittiği hususi nitelik çeliklerden üretilmiş, siyah boyalı ve hususi normlara müsait borulara organik gaz boruları denir. Doğalgaz; metan, azca seviyede de etan, propan atom, bütan ve karbondioksitten oluşan renksiz, kokusuz ve havadan hafifçe bir gazdır.

Yanma özelliği dolayısıyla çevreye verdiği zarar öteki yakıt türlerine nazaran oldukca azdır. Doğalgazın korku oluşturabilecek bölümü kaçak olma durumudur. Bu durumda da doğalgaz kokulandırıldığı arasında herhangi bir kaçak niteliğinde kendini belli etmesi açısından da oldukca emniyetli bir sistemdir. Bugün ev sahipleri yada işletme sahipleri ancak müsait doğalgaz tesisatı tutarları ile hizmet verdiği için birtakım işletmeleri doğrudan olarak tercih etmektedir.

Ancak tesisat hizmetleri verecek bir işletmenin mutlak olarak bölgenin doğalgaz firması koşullarını karşılayacak konumda olması ve bütün gereklilikleri yerine getirerek ustalaşmış bir halde hizmet vermesi gerekir. Bir yapıda kombi, kalorifer, sıcaklık pompası yada yerden ısıtma sistemi şeklinde kullanımlar gerçekleştirmek için tesisat kurulurken, güvenliğe aşırı derecede ehemmiyet verilmelidir. Doğalgaz, ısınma ve sıcak su sağlamak açısından kullanılırken, her ne kadar ekonomik ve avantajlı olsa da kimyasal açıdan da insan sağlığına zarar verebilecek bir yapıya sahiptir.

Doğalgaz Tesisatı ve Kombi Güvenliği

Doğalgaz Tesisatı ve Kombi Güvenliği

Doğalgaz Tesisatı ve Kombi Güvenliği İstanbul

Bu nedenle tesisat ne olursa olsun emin olmalı ve kaçak veya sızıntı şeklinde problemler yaşanmamalıdır. Uzmanlar yılda minimum bir defa yapılması ihtiyaç duyulan periyodik doğalgaz ve kombi bakımını yaptırmamış olanları uyarıyor. Kombilerin sorunsuz olarak yüksek performansta emek harcaması ve doğalgaz faturasının cebi yakmaması için kış gelmeden işin ehli kişilere kombi bakımının yaptırılması gerekiyor. Dünyada doğalgaz borularının imalatı, gerek üretimde kullanılan malzemeler, gerek üretim gerek ise araç-gereç tarzı sırasında meydana getirilen test şekilleri ile yüksek standartlara bağlanmıştır.

Böylelikle can ve mal güvenliğimiz muayyen kurallar çerçevesinde belirlenmiş ve emniyete alınmıştır. Hem muhtemel arızalarının önüne geçmek, bununla birlikte doğalgaz faturalarını düşürerek sıhhatli bir kış dercetmek istiyorsanız kombi bakımı yaptırmayı unutmayın. Herhangi bir kaçak durumuyla karşılaşmamak ve güvenilir bir halde doğalgaz kullanımını sağlamak için uzman kişilere danışılmalı ve doğalgaz tesisatı da profesyonellere bırakılmalıdır. Kombi Merkez sektördeki 22 senelik tecrübesi ile sizlere bu hizmetleri sağlamaktadır.

Kombi bakımını yaptıranlar enerji tasarrufu elde ederek daha azca satmaca öderken, kombilerinin uzun ömürlü ve bereketli olmasını da sağlıyor. Bir organik gaz borusunun kullanıma müsait olup olmadığı sadece ve sadece ihtisas gerektiren birçok testten geçirilmesi ile tespit edilebilir. Bu testler bizim hayatımızı güvene alan mühim referanslar olmaktadır. Bu sebepten ötürü, organik gaz borusu satın alırken, satın alacağınız organik gaz borusunun bu testlerden geçirilip geçirilmediğini ne olursa olsun test ediniz yada ettiriniz.

Doğalgaz Tesisatı ve Kombi Güvenliği Firması

Bakımı yapılmamış kombilerin beklenmedik kazalara davetiye çıkardığını hatırlatan uzmanlar, kışın daha hesaplı ve güvenilir halde ısınmak isteyenlerin bakım işini, uzman kişilere teslim etmeleri icap ettiğini de hatırlatıyor. Kurulum hataları, tesisatın bir parçası olarak çalışan kombileri direkt etkiler. Bu tür yanlışlar çoğu zaman tesisat kaçakları, yanlış plastik boru deposu, hatalı tatbik neticesinde boru çapının daralması, kaliteli radyatör vanalarının kullanılmaması şeklinde nedenlerle ortaya çıkar.

Ancak sıva altı tesisatlar da eksikliklerinin tespiti güçtür. Doğalgazı güvenilir ve konforlu bir halde kullanmak için doğalgaz tesisatı alanında uzmanlaşmış şirketler vesilesiyle yapılmalıdır. Kombi Merkez Uzman mühendisleri ve Profesyonel ekipleri ve 22 senelik tecrübesiyle bu hizmetleri sizleri asla yormadan sağlamaktadır. Bu nedenle kurulum hatalarından ortaya çıkan sirkülasyon ve dolayısıyla ısınma probleminin deposu çoğu zaman kombiye mal edilir. Gaz tesisatı istenilen şartlarda yapıldıktan sonra, aynı halde kombi veya doğalgaz sobası monte edilmelidir. Monte işlemi ise ne olursa olsun yetkili bir şahıs tarafınca yapılmalıdır. Doğalgaz mevzusu ihmale gelmeyecek fazlaca ciddi bir konudur.

Doğalgaz tesisatı ve kombi güvenliği birtakım mühim hususların bilinmesi ile olası olur. Sadece kurumların alacağı tedbirler ile muhtemel kazaların önüne geçilememektedir. Her mevzuda olduğu şeklinde doğalgaz emniyetinde de üzerimize düşen görevleri yapmamız ve tehlikeli durumlarda iyi mi davranılacağını bilmemiz gereklidir. Bu mevzuda söyleyebileceğimiz en güzel tavsiye, yeni alacağınız kombinizi yada sobanızı mutlaka İGDAŞ onayı olmadan taktırmamak olacaktır. Zaten devletimizde işi mevzusunda en kırılgan davranarak işini en doğru halde icra eden kurumlardan başta İGDAŞ gelmektedir.

Doğalgaz Tesisatı ve Kombi Güvenliği

Doğalgaz Tesisatı ve Kombi Güvenliği

26.10.2021
285
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara