TESİSATÇI TALEP ET

Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Donan Kombi Nasıl Açılır

İçeriği Puanla

Donan Kombi Nasıl Açılır kombilerin yoğun olarak çalıştıkları dönemler genel olarak kış mevsimidir. Kış mevsimi haricinde yalnızda sıcak su kullanımı için kombiler kullanılmaktadır. Bu nedenle bazı zamanlarda kış mevsiminde kombilerde donma meydana gelmektedir ve soğuğa mahkum kalınmaktadır. Kombilerin donma neden balkonda açık kalarak soğuğa maruz kalmasıdır.

Teknolojinin gelişimi ile beraber daha çok insanların ihtiyacına yönelik kombiler üretilmeye başlanmıştır ve bu kombiler kullanılmaktadır. Sektörde birbirinden farklı çeşitli kombi türleri bulunmaktadır. Kombilerin her biri birbirinden farklı görevleri bulunmaktadır. En çok bilinen ver tercih edilen kombi türlerinden birisi yoğuşmalı kombilerdir. Kombilerinden çeşitlendirilmesinde çalışması da etken bir durumdur. Ateşleme türüne göre kombiler çeşit kazanabilmektedir.

Donan Kombi Nasıl Açılır

Donan Kombi Nasıl Açılır

Donan Kombi Nasıl Açılır Firması

Kış aylarında aleni balkonlarda bulunan kombilerde en sık yaşanmış olan problemlerden biri de kombinin donmasıdır. Ülkemizde birtakım yerler haricinde kış ayları sert geçer. Sert geçen kış aylarının bir oldukca olumsuzlukları bulunmaktadır. Bu olumsuzluklardan sektörel bazda en dikkat çekeni kuşkusuz donmuş su tesisatıdır. Çok soğuk havalarda çoğu zaman sık kullanılmayan ve aleni balkonlara monte edilmiş kombilerde donma problemi yaşanabilir. Kışın en sıkıntılı süreçlerini insanoğlu benzer biçimde yapıların tesisatları da yaşamaktadır.

Su borularındaki suların donması sebebiyle borular donmakta ve son aşama mühim olan suyun sirkülasyonu sağlanamaz hale gelmektedir, Günlük yaşamı negatif halde etkileyecek olan bu donmuş su tesisatı içerisindeki suyun yeniden akıtılabilmesi gereklidir. Kombi dondurulmuş olduğu vakit arızalanır ve çalışmaz. Kombi arızalarında çoğu zaman birçok arıza kodu bulunmaktadır. Bu arıza kodlarına bakarak kombinin ne tür bir arızası olduğu rahatlıkla anlaşılabilir. Ancak Donan Kombi Nasıl Açılır kombiler için herhangi bir arıza kodu bulunmamaktadır.

Bu nedenle kombinin donmasına karşı kullananların dikkatli olmaları gerekir. Donma vakası ancak kombilerde oluşmaz. Bazen de tesisatlarda donma vakası meydana gelebilir. Kombilerde donmaya karşı herhangi bir arıza kodu olmadığı için donduğunu idrak etmek için birtakım emarelere dikkat etmek gerekir. Bazen kombi cihazlarında donma benzer biçimde sorunlar yaşanabilir. Bu durumun sebebi zaman zaman kombinin bulunmuş olduğu konum, zaman zaman ise hava sıcaklığıdır. Kombiler şayet emek harcamayı birden kestiyse donduğunu anlayabilirsiniz.

Çünkü Donan Kombi Nasıl Açılır kombiler durduklarında çalışmalar. Günlük hayatta sorunsuz bir halde çalışıyor olan kombi tesisatında olup biten donma sorunu ancak kombilerde meydana gelmez. Kombinin ve tesisatının bağlı olduğu yere bakılırsa ve bulundukları konuma bakılırsa kombilerde ve tesisatlarda donma meydana gelebilir. Kombi donması en oldukca şayet kombiler balkonda ise gözlemlenir. Isı değişimin en oldukca yaşandığı balkonlarda konumlanan kombilerde donma vakası daha sık gerçekleşir.

Kombinin donduğunu kombi çalışırken durumdayken musluklardan su akıp akmadığından anlayabilirsiniz. Kombilerin tesisatında donma meydana geldiyse şayet musluklardan su akma işlemi durur. Musluklardan su gelmesine ama sıcak su gelmemesi niteliğinde da kombilerin dondurulmuş olduğu anlaşılabilir. Kombiler proje gereği genel anlamda mutfaklara ve balkonlara monte edilir. Balkona monte edilmiş olduğu vakit genel anlamda montajını meydana getiren takımlar veya kombi açılığını meydana getiren takımlar kullanıcıyı donma ihtimaline karşı uyarmalıdır.

Donan Kombi Nasıl Açılır İstanbul

Kombiniz açıkken sıcak veya soğuk su musluğunu açtığınızda su gelmiyorsa ilk önce suların kesik olup olmadığı test edilmelidir. Eğer su kesintisi yoksa kombiniz donmuştur. Bu benzer biçimde bir durumda sizin yapacağınız herhangi bir şey yoktur. Profesyonel bir teknik servisten yardımcı almalısınız. Musluğu açtığınızda sıcak su akıyor sadece soğuk su akmıyorsa bu durumda soğuk su girişi donmuş demektir. Bu benzer biçimde durumlarda da bir teknik servis çağırmalısınız.

Bununla beraber sıcak su akmıyor ve petekleriniz ısınmıyor ise bu durumda kombi tesisatının donduğundan laf edilebilir. Bu benzer biçimde durumlarla karşılaştığınızda kullanıcı olarak sizin yapabileceğiniz hiç bir şey yoktur. En kısa müddette bir teknik servis çağırmalısınız. Kombiler bilhassa aleni balkonda ve dolap arasında değilse sık sık donma problemi yaşayabilirler. Kombilerde donma problemi meydana ulaştığında derhal servis ile irtibata geçilmelidir.

Kombide bulunan plastik malzemelerde çatlaklık, devirdaim pompasında arıza, ana eşanjörde sıkıntı, plaka eşanjörde problem, bloklarda çatlama durumu laf mevzusu olabilir bundan dolayı uzman servis kadrosu yerinde tespit ederek sizleri mevzu hakkındaki bilgilendirir. Kombiler, donduğunda aygıt garantili olsa dahi yapılacak uygulamalar yada işlemler garantiye girmez. Bu durumda aslına nazaran çıkacak gider maliyeti de yüksek olur. Yani hemen hemen bir kombi fiyatı kadar yüksektir.

Donan Kombi Nasıl Açılır

Donan Kombi Nasıl Açılır

Donan Kombi Nasıl Açılır Ustası

Bu nedenle kombiler donmadan ilkin tedbir almak daha doğru olacaktır. Açık balkonda yer edinen kombiniz kış döneminde arızalandığında, donduğunu anladığınızda cihaza müdahalede bulunamazsınız. Çoğu kullanıcı bu durumda kombi yanına ısıtıcı koyarak donmayı çözme çabasına girer. Fakat kombilerin doğalgaz ile çalmış olduğu unutulmamalı ve ısıtmak için bir ürün mutlaka kullanılmamalıdır. Bu benzer biçimde durumlarda parçalarda sıkıntı olabileceği ihtimali göz önünde bulundurularak ne olursa olsun uzman yardımı alınmalıdır.

Kombinizi aleni bir balkonda konumlandıracaksanız ne olursa olsun bir dolap arasında konumlandırmalısınız. Bunun için plastik dolaplar kullanışlıdır ve donma riskini azaltır. Kombinizi aleni balkonda kullanmak zorunda iseniz mümkünse balkonunuzu kapattırınız. Kapalı balkonlarda risk azalır. Kombi bakımının periyodik olarak yaptırmanız donmanın önüne geçilmesini sağlar.

Kombilerinizi soğuk havalarda kısa süreli olarak kullanmayacağınız durumlarda, donmayı önlemek için gaz vanasını ve elektrik eslemesini aleni tutmalısınız. Bu sayede donma niteliğinde güvenlik sistemi devreye girecektir. Aksi durumda şu demek oluyor ki soğuk havalarda uzun soluklu olarak kullanmayacaksanız bu sefer de elektrik beslemesini ve gaz vanasını kapalı tutmalısınız.

Bununla beraber donmayı engellemek için tesiasttaki bütün suyu boşaltmalısınız. Yukarıda saydığımız bütün yöntemler evinizde kombinizin donmasını engellemek için uygulayacağınız kolay yöntemlerdir. Bunlar yardımıyla donma riskini en aza indirmiş olursunuz. Tüm bu önlemlere karşın kombiniz donduysa sizin yapabileceğiniz hiç bir şey yoktur. Mutlaka bir teknik servisten yardımcı almalısınız.

Leave a Comment