• Yazar:  melike

Eski Tesisattan Kaynaklanan Su Kaçağı

su kacagi tamirattii
0

Yapınızda meydana gelen sorunların birçoğu oturduğunuz yerin eski olmasından kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır.

Eski yapılarda sık sık meydana gelen sorunlardan biri de su tesisatı arızalarıdır. Bu arızalara örnek verecek olursak hiç kuşkusuz başta herkesin korkulu rüyası olan daha önceden de herkesin başından geçmiş olan su kaçağı problemi gelmektedir.

Eski tesisattan kaynaklanan su kaçağı sorunu ile tek başınıza başa çıkmanız imkansızdır.

Elde olmayan doğal nedenlerle meydana gelen bu problemin tespit ve tamir işlemi uzmanlık istemektedir.

Tespit işlemi tamir işleminden daha zorlu olan bu problemde alanında bilgi ve deneyim sahibi bir su tesisatçısı ile anlaşarak ortadan kaldırmanız gerekmektedir.

Daha önceden de herkesin başından geçmiş olan bu problemde eskiden teknolojik alet ve yöntemlerin kısıtlı olmasından dolayı yapılan masraflı işlemler herkesin korkulu rüyası haline gelmiştir.

blank

Su kaçağı sorunu ne tür yapılarda meydana gelmektedir?

Su tesisatı sistemi içerisinde meydana gelen sorunların bazıları bilinçsizce yapılan işlemlerden dolayı meydana gelirken, elde olmayan eski tesisattan kaynaklanan su kaçağı sorunu da meydana gelebilmektedir.

Su borularının eskimesi sonucu ortaya çıkan bu problem, geçmiş yıllarda daha çok eski yapılarda meydana gelmekteydi.

Eski binaların banyo, mutfak ve tuvalet gibi yapılarında kullanılan tesisatın eskimesi sonucu ortaya çıkan bu problem son zamanlarda yeni binalarda da görülmeye başlanmıştır. Yeni binalarda kullanılan kalitesi düşük su boruları nedeniyle meydana gelen bu sorun, tesisat sistemine verilen yanlış eğim nedeniyle de ortaya çıkabilmektedir.

Nereden ve ne sebeple meydana gelirse gelsin yapmanız gereken öncelikli işlem alanında uzman bir firma ile anlaşıp sorunu bir an önce ortadan kaldırmak olmalıdır.

blank

Erken müdahale edilmeyen su kaçakları sizlere daha ciddi sonuçlar çıkarmaktadır.

Yapınızda ciddi problemlere neden olan bu soruna erken müdahale edilmemesi durumunda alt katınızda oturan komşunuzun evine de su sızacaktır.

Sizden kaynaklanan sorun nedeniyle evi berbat bir hal alan komşunuz bu durumdan pek hoşnut olmayacağından soluğu doğru sizin evinizde alır. Komşunuzla aranızdaki ilişkilerin zedelenmemesi ve masraflarınızın katlanmaması için modern cihazlar ile tespit işlemi yapan firmamız ile iletişime geçiniz.

Kırmadan su kaçağı bulma ve tamiratı

Ersoylar kırmadan noktasal olarak su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız, en zorlu sorunları bile teknolojinin son harikası olan akustik dinleme adlı cihaz ile tespit etmektedir.

blank

Bilim insanları tarafından su tesisatçı firmaları için üretilen bu cihaz su sesine karşı duyarlı olduğundan tek bir seramiğiniz bile kırılmadan arıza tespit edilebilmektedir.

Noktasal olarak yapılan tespit işleminin ardından titiz bir çalışma yürüten ustalarımız, fazladan tek bir seramiğinizi bile kırmadan tamir işlemini gerçekleştirmektedir.

İstanbul’un bütün ilçe ve semtlerine hizmet veren firmamız, Kocamustafapaşa, Eminönü, Sirkeci gibi semtlere aynı gün içerisinde servis imkanı da sunmaktadır.

3 Yorum(lar)

  • blank
   GÜLTEN ASKER

   alt kattaki komşum bu sabah tık kapımı çaldı ve benden ona su aktığını ifade etti, gidip baktığımda tavanından su damladığını gördüm, bizim dairenin banyosundan onun banyosunun tavanına sarı şekilde su topluyor, geçen hafta küvet kırıp duşa kabin yaptık acaba bundan dolayı mıdır.İletişim numarasından yardımcı olurmusunuz.

  • blank
   bilge aysin

   Ersoylar kırmadan noktasal olarak su kaçağı bulma hizmeti sağlayan en kaliteli firmalardan biri oturduğumuz apartmanda sürekli sıkıntı oluyordu her ev farklı farklı ustalar çağırıyordu ve hiçbiri memnun olmadı en sonunda ersoyları çağırdık tesisatımızı komple değiştik.

  • blank
   AYsima

   ben kadın kuaförüyüm dün gelip dükkanı açtığımda her yerde suyun olduğunu gördüm önce şaşırdım . Sonra bir yağmurmu oldu fark etmedik dedik. sebebini anlamadık kısacası. ertesi gün geldiğimizde bu sefer biraz daha az su vardı bu yağmurdan olamazdı. meğer müstakil dükkanda arka taraftaki komşu dışardaki musluğu açınca bizim dkkanın altında olan tarafı su sızdırıyormuş bunu öğrendik ve sağolsunlar ustalarınız işlerini çok iyi yaptı. teşekkürler.

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA