Evde Doğalgaz Kullanmanın Avantajları

Evde Doğalgaz Kullanmanın Avantajları
İçeriği Puanla

Sizlerde daha ilkin asla temizletmediyseniz bir an ilkin temizletmenizde yarar vardır. Ve ancak düzgüsel petek değil kimi evlerde ve ya iş yerlerinde yerden ısıtma olduğundan bu temizlik süresi daha zor ve daha ayrıntılı bulunduğunu söyleye biliriz bunun nedeni ise tamamen boruların yerde olduğundan balçık ve çıkmayan öteki kirler şeklinde karşılaşmamız olası hale gelmekte merkezi sistemde ve sizin evinizde olan düzgüsel kombide temizleme işlemleri aynı makinayla yapılır. Sizlere özetlemek gerekirse malumat vermem gerekirse basınçlı bir makine düşünün ve bunu peteklere güzel bir biçimde yerleştirdikten sonrasında makinaya çalıştırılır. Bu makine basınçlı su vermektedir. Daha hemen sonra evvela ancak su ile tazyik gönderilir. Bu balçık toz şeklinde kirlerin çıkması için verilen sudur.

Asıl temizleme işlemi bundan sonrasında gerçekleşir su ve ilaçlı su kullanılır. Bu boruların arasında ki tüm kiri çıkartarak tamamen temizlenmesini sağlar. Ve tazyik ile meydana getirilen bu temizlik esnasında kendi başınıza bir şeyler meydana getirmeye çalışırsanız ciddi anlamda kendinize zarar verme ihtimaliniz olur bundan dolayı sizlerde temizliği yapamadan ilkin daha evvelde bu işi yapmış ekiplere bırakırsanız hem sizler için bununla birlikte petekler için daha iyi olacaktır. Yılda bir kez temizlik yaptırmanız yeterlidir. Sizleri kış aylarında en sıcak ölçüde ve azca satmaca ile sevinçli edecektir. Sende artık evde ki peteklerden verim almak ve güzel bir ısıya ulaşmak isterim diyorsanız site içinde görmüş olduğunuz telefon numarasını arayarak bize ulaşabilirsiniz ve tamamen ustalaşmış takım ile çalıştığımızı söylemek istiyorum yıllardır.

Daha Az Doğalgaz Faturası İçin Ne Yapmamız Lazım ?

Doğal gaz, etan ve metan şeklinde hidrokarbonlardan oluşan, kokusuz ve renksiz, yanıcı bir gaz olarak bilinmektedir. Ülkemizde oldukca yaygınlaşan naturel gaz kullanması ile, hem insanların hayatında büyük miktarda kolaylık sağlar aynı zamanda çevreci bir gaz olmasından ötürü birçok zararın önüne geçmektedir. Günümüzde doğalgazın kullanım alanları oldukca geniştir. Konutlarda ısınma amaçlı kullanılan doğalgaz ek olarak mutfakta yiyecek pişirmek ve sıcak su amacıyla kullanılır. Ticari sektörler tarafınca da kullanılan naturel gaz fabrikalarda ve elektrik üretiminde de kullanılır. Sayısız kullanım alanı olan doğalgazın ek olarak birçok pozitif yanları da mevcuttur. Doğalgazın avantajlarını sizin için derledik. İşte Evde doğalgaz kullanmanın avantajları;Doğalgaz pak bir yakıttır. İçeriğinde kükürt ve kül bileşikleri bulundurmaz. En mühim özellikleri içinde muhit kirliliği oluşturmaması, bu enerjinin ötekilerden üstün bulunduğunun göstergesidir. Bu sebeple günümüzde her alanda sık sık kullanılmaktadır. Eski zamanda kullanılan odun sobası ve kömür sobası, bütün odaları eşit ısıtmayarak, enerji tasarrufunu sağlamamaktaydı. Fakat doğalgaz yardımıyla bütün odalar eşit ısınır ve ciddi anlamda enerji tasarrufu sağlar. Doğalgazın zararı olan bir gaz olmaması da doğalgazın avantajlarından birisidir. Solunduğu anda vücuda ziyanı yoktur. Ancak fazla solunduğu şekilde tehlikeleri olabilir. Doğalgazda ne kadar sıcaklıkta tüketilmek isteniliyorsa o denli doğalgaz harcanır ve herhangi bir yitik yaşanmaz. Doğalgazın kullanılmadığında kapatıp açılabilmesi inanılmaz bir tutum sağlar. Doğalgazı banyoda, mutfakta ek olarak ısınma için de kullanılması lüzumsuz bir güç zorluğundan kurtarır. Doğal gazın kalıcı atığı olmaması da bir öteki mühim avantajdır. Doğal gaz evde dumana sebep olmaz. Bir öteki pozitif yanları ise budur. Doğal gazın ısıl kıymeti hava gazına gore daha fazla, tüp gaza gore daha düşüktür. Bu nedenle naturel gaza dönüşen ocaklarda yemekler daha acele pişmektedir. Böylece zamandan tutum sağlanır. Stoklama yada sipariş gerektirmez. Tüp vb şeklinde patlama riski düşüktür. Doğalgazda yakıt en en az düzeyde kullanılır.

Kömür ve odun ile ısıtma sistemlerinde öncesinden bir hazırlık gerekirken doğalgazda bu şekilde bir ön hazırlık gerektirmez. Zamandan ve güçten tutum sağlar. Her şeyden önemlisi emin bir yakıttır.Evde Doğalgaz Kullanmanın Avantajları Doğalgaz kullanması vatanımızda oldukca yaygınlaşmıştır. Neredeyse artık her evde doğalgaz kullanılmaktadır. İnsanların hayatında büyük kolaylıklar elde eden ve hem de çevreci olan doğalgaz, etan ve metan şeklinde hidrokarbonlardan oluşan, kokusuz, renksiz ve yanıcı bir gazdır. Doğalgaz kullanması konutlarda ısınma amacıyla kullanımının yanı sıra sıcak su temini ve mutfakta ocaklarda kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra fabrikalarda ve elektrik üretiminde de kullanılmaktadır. Birçok kullanım alanı olan doğalgazın sayısız avantajları da bulunmaktadır. Evde doğalgaz kullanım avantajları aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır. Temiz bir yakıt olan doğalgazın muhteviyatında kül ve kükürt şeklinde bileşikler bulunmaz. Doğalgaz kullanımının en büyük pozitif yanları çevreci olmasıdır. Bu nedenle öteki enerji çeşitlerine gore oldukca avantajlıdır ve her alanda sık olarak kullanılmaktadır. Geleneksel ısınma şekillerinde önde gelen odun ve kömür sobası evlerde ancak bulunmuş olduğu odayı ısıtmaktaydı. Ancak doğalgaz ile evin her kısmı aynı derecede ısınmaktadır. Bu da oldukca büyük bir enerji tasarrufu sağlar. Doğalgaz oldukça fazla solunmadığı taktirde insan sağlığı aşçısından oldukca büyük bir ziyanı yoktur. Doğalgaz kullanması esnasında ne kadar ısınmak isteniyorsa o denli yakıt tüketilmektedir. Bu sayede lüzumsuz yakıt harcanmaz. Doğalgazın kullanılmadığında kapatılıp açılması oldukca büyük tutum sağlar. Doğalgaz evde hem ısınma, hem sıcak su ve aynı zamanda mutfakta ocakta kullanması lüzumsuz güç zorluğundan kurtarır. Doğalgaz yandığı vakit kalıcı bir atık bırakmaz. Bu da bir öteki avantajıdır. Havagazına gore ısıl kıymeti yüksek, tüp gaza gore oldukca düşüktür. Bu nedenle doğalgaza dönüştürülen ocaklarda yemekler daha acele pişmektedir. Bu da zamandan tutum sağlar. Sipariş verme veya stoklama şeklinde bir derdi yoktur. Tüp gaza göre patlama riski oldukca düşüktür. Doğalgaz kullanımında yakıt en az ölçüde kullanılır. Kömür ve odun sobalarında öncesinden bir hazırlık gerekmekte iken doğalgazda bu şekilde bir hazırlığa gerek yoktur. Hem zamandan, aynı zamanda güçten tutum sağlar. Ayrıca doğalgaz oldukca emin bir yakıttır. Boru sistemi iklim şartlarından etkilenmez. Hava şartlarından ötürü tedarik gecikmeleri yaşanmaz. Doğalgaz bedeli ise bulunduğunuz aydaki kullanımından sonrasında ödenir.

silivri su kaçağı bulma ve tespiti

Doğalgazın Eve Ve İş Yerine Faydaları 

Bu da size 1 ay kazandırmaktadır. Bunun yanı sıra ham petrol türevi yakıtların servisini meydana getiren şirketler ödemeyi peşin alırlar.Doğalgaz Nedir? Başta Metan ve Etan gazları olmak üzere, muhtelif hidrokarbonlardan oluşan yanıcı bir gaz karışımıdır. Doğalgaz renksiz, kokusuz ve havadan dahi hafifçe bir gazdır. Kaynağından çıkarıldığı haliyle, herhangi bir işlemden geçirilmeksizin kullanılabilmektedir. Konutlarda ve sanayide, sıcak – soğuk su elde edebilmek, pişirmek ve ısınmak amaçlı kullanılır. İşlenmemiş hali kokusuz olduğu için ötürü, herhangi bir gaz kaçağının rahatlıkla anlaşılabilmesi için, koku verici bir madde eklenir. Doğalgaz zehirleyici bir gaz mıdır? Gazların bir çok zehirlenmeye yol açabilir. Bu zehirlenmeler Karbonmonoksit’e bağlıdır. Doğalgaz karbonmonoksit içermediğinden zehirleyici değildir. Ancak havadan daha hafifçe bir gaz olduğu için, kapalı alanlarda sızma halinde yukarılarda toplanır. Kaçak olduğunda ve gaz miktarı çoğaldığında, ortamda oksijen azalacağından ötürü, boğulmaya sebep olabilir. Bu nedenle doğalgaz kullanılan ortamların ne olursa olsun havalandırılması gerekir. Doğru kullanıldığı sürece doğalgaz tehlikeli değildir. Doğalgaz Kullanmanın Avantajları Nelerdir? • Doğalgaz pak bir gaz olmakla birlikte, bacadan atılan enerji daha azca olduğu için, daha bereketli bir yakıttır. • Doğalgazlı sistemlerde yakıt kaybı oldukca azdır. Uzun vadede, aynı yakıt kalitesi elde edilebilir, yanma verimi yüksektir. • Alev boyu fuel-oil ve kömüre gore daha kısadır, dolayısı ile daha minik kazanlar kullanılarak maliyet azaltılır ve yerden tutum edilir. • Verimli bir yakıt olması sebebiyle hem ekonomiktir aynı zamanda enerji tasarrufu sağlar. • Doğalgaz tesisatı ve cihazları düşük basınçla çalmış olduğu için, patlama tehlikesi ve basınçlı parça etkisi tesiri yoktur. • Kurum, is şeklinde atıkları olmadığı için, kullanması kolaydır ve temizlik gerektirmez.

Kombiler ısıtma sistemi için gereken; pompa, genleşme tankı, eşanjör, boyler, termostat, test panosu şeklinde mecbur sistem ve güvenlik ekipmanlarından oluşmuştur. Kombi kullanmanın avantajları nelerdir? Kombiler bireysel olarak ısınma pozitif yanları sağlar. Kullandığımız kadar yakar ve yaktığınız kadar ödersiniz. Sıcak su için ayrı bir ekipmana gereksinim yoktur. Sessiz çalışan cihazlardır. Az yer kaplarlar ve basit taşınabilirler. Kombiler her mekanda kullanılabilir mi? Bacalı ve hermetik kombiler; havalandırma boşluğuna, merdiven sahanlığı ve asansör boşluklarına monte edilemezler. Evin içinde bacalı kombiler; döşek odası, banyo ve w.c lere monte edilemezler. Hermetik kombiler ise sadece atmosfere cephesi olan mahallere yerleştirilebilirler. Kombiler emin cihazlar mıdır? Kombilerde alev sönmesine, gaz kaçaklarına, aşırı ısı ve soğukluğa, baca tepmesine ve baca çekmemesine karşı TSE’ nin koymuş olduğu her türlü tedbir ve tertibat alınmıştır. Bundan ötürü kombiler fazlaca emin cihazlardır. Kombinin dijital olması, daha iyi bulunduğunu mu gösterir? Kombinin dijital olması daha iyi çalışmasına yahut veriminin yüksek bulunmasına tesir etmez. Kombilerde mühim olan teknik özelliklerinin iyi olmasıdır. Bacalı kombi ile hermetik kombi arasındaki farklar nelerdir? Bacalı kombiler; yanma sırasında lüzumlu oksijeni ortamdan alırlar ve yanma sonucunda oluşan atık gazları, müsait bir baca aracılığıyla dışarıya atarlar. Burada bacaların standartlara müsait olarak yapılması ve sızdırmaz olması oldukça önemlidir. Aksi takdirde bacadan sızan karbondioksit gazı ortamda bulunan insanları zehirler. Bundan ötürü bacalı kombilerde ortamın havalandırılması oldukça önemlidir. Hermetik kombiler ise yanma için lüzumlu olan oksijeni dışarıdan alırlar ve yanma cevabında oluşan yanma ürünleri de baca aracılığıyla dışarıya atarlar. Dış ortama oluşturulan herhangi bir yere monte edilebilirler. Evim için hangi kombiyi seçmeliyim? Binada standartlara müsait müstakil bir baca var ise ve baca için Makine Mühendisleri Odasından yada yetkili yapı kontrol kuruluşlarından baca uygunluk belgesi alınarak, bacalı kombiler kullanılabilir. Aksi takdirde kesinlikle, hermetik kombili cihazları tercih etmek gerekir. Kombi alırken nelere dikkat etmeliyim? Kombi alırken kombinin; kapasitesine, verimin yüksek bulunmasına, cihazın TSE, CE ve ISO 9002 sertifikasının bulunmasına, yakıtta tasarruflu bulunmasına ve servisin kalitesine dikkat etmek gerekir. Kombiler yüksek maliyetli cihazlar mıdır? Kombilerin ilk yatırım maliyetleri yüksek şeklinde gözükse de, uzun seneler kullanılabilirliği ve yakıttan tasarruflu olması nedeniyle yüksek maliyetli cihazlar değildir. Yoğuşmalı kombi ne demektir? Yoğuşmalı kombiler; yanma cevabında ortaya çıkan yüksek sıcaklıktaki atık gazın içinde bulunan su buharının, yoğuşturulmasıyla ortaya çıkan enerjinin, yeniden sistemde kullanılmasıdır. Yoğuşmalı kombiler her evde kullanılabilir mi? Yoğuşmalı kombilerde kullanılan parçalar öteki kombilere nazaran daha pahalıdır ve sistemde kullanılan suyun sıcaklığı da ( 50- 30 C) kısaca düşük sıcaklıkta olması gerekir.edilemezler. Kombiyi koyduğum balkonun kapatılması lüzumlu midir? Açık balkona kombi konmaz. Balkonu ya tamamen yahut cihazın olduğu yeri kapatmak gerekir. Evdeki bütün aile fertleri kombiyi kullanabilir mi? Kombilerin kullanması oldukça kolay olup, her insanın kolayca kullanılabilmesi için tasarlanmış cihazlardır. Kombiyi devamlı aleni tutmak, kombiye zarar verir mi? Kombileri otomatik kumanda panelinden gündüz ve gece sıcaklıkları ayarlanarak 24 saat devamlı aleni tutabilirsiniz. Kombiyi iyi mi tasarruflu kullanabilirim? Kombiyi kısa sürelerde açıp kapatmak ve bu işlemi onlarca defa tekrarlamak; hem daha çok yakıt tüketimine, bununla birlikte cihazın ömrünün azalmasına niçin olabilir. Bunun yerine kombiyi kısık ayarda devamlı çalıştırmak, daha azca yakıt tüketimi sağlayacaktır. Geceleri kombiyi hangi konumda tutmalıyım? Evin ısısının düşmesini önlemek amacıyla kombinin en düşük ölçüde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede, gündüz evi ısıtmak için yüksek enerji harcamamış olursunuz.

Kombiyi ekonomik kullanmak için radyatörleri kapatmak doğru bir tatbik mıdır? Kombilerde su devir sürekli bir pompa aracılığıyla sağlanmaktadır. Bu pompanın bereketli bir biçimde çalışabilmesi için minimum 3 radyatörün emek vermesi gerekir. Aksi takdirde pompa zarar görebilir. Kombilerden ne kadar sıcak su elde edebilirim? 20.000 kcal/h’ lık kombilerde dakikada 10 – 11,5 litre ve 24.000 kcal/h’lık kombilerde dakikada 11 – 13,4 litre sıcak su elde etmeniz mümkündür. Kombilerden ancak sıcak su alabilir miyim? Kombilerinizi ancak sıcak su amaçlı kısaca şofben şeklinde de kullanabilirsiniz. Merkezi sistemden bireysel sisteme geçildiğinde döküm radyatörlerimi yeni aldığım kombide kullanabilir miyim? Kullanabilirsiniz. Ancak, radyatörler ve döşem temizliği yapılması sistemin uzun ömürlü ve ekonomik olması için daha faydalı olacaktır. Kombiyi nereden almalıyım? Kombileri, üreticilerin yetkili bayilik verdiği, sertifikalı bayilerinde almalısınız. Çünkü şirket yetkilileri sizin için en müsait kombiyi seçebilmeniz için hususi olarak müstahsil merkezi tarafınca eğitilmiş kişilerdir. Kombiyi monte ettirirken nelere dikkat etmeliyim? Kombilerinizi, İzmir Doğalgaz’ın yetkili firmalarına yaptıracağınız iç döşem dönüşümü kapsamında monte ettiriniz. Çünkü her kombinin montajında dikkat edilecek hususlar vardır. Bunların ihmalinde; hem tesisatta, bununla birlikte cihazda maliyeti oldukça yüksek arızalar meydana gelebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara