Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır? Tesisatta en mühim sorunlardan biri de borularda su kaçağı olmasıdır. Evde su kaçağı nasıl anlaşılır, su kaçağı nasıl belli olur, su kaçağı emareleri nedir bu tarz şeyleri iyi bilmek gerekir. En minik bir emarede kırmadan su kaçağı bulma ustası çağırmanız önemlidir. Çünkü su kaçağı her geçen vakit evinize daha büyük zararlar verecektir. Evde su sızıntısı olduğu nasıl anlaşılır, su kaçağı olup olmadığını anlamanız zor olmasa gerek.

Tesisatta su kaçağı nasıl anlaşılır için verilecek yanıt, cihazla tespit gereklidir benzer biçimde olmalıdır. Cihaz olmadan su kaçağı tespiti yapılması zor olup su kaçağının varlığını tespitini profesyonelce yapmak gereklidir.

Duvarlardaki nemlenme, küflenme ve terleme derhal dikkatinizi çeker. Bunları görmeseniz bile duvarlardaki nem su kaçağı bulunduğunu anlamanıza yetecektir. Önce terleyen duvarda, giderek nemlenme sıva kabarması, nem, küf oluşur, ek olarak evinizde fena bir koku hissedilir.

  • Su sızıntısı var ise aylık su faturası fazla geliyor demektir. Her vakit ödediğiniz su faturalarınız kabaracaktır.
  • Alt komşuya su sızdığında ve alt komşu şikayete ulaştığında de evde su sızıntısı bulunduğunu öğrenebilirsiniz.
  • Kombi su eksiltiyor ise evde su kaçağı olabilir.
  • Fayans araları devamlı ıslanıyor ise evde su kaçağı olabilir.
  • Evde su kaçağı nasıl anlaşılır, diye merak edenler için en belirgin emareleri açıklamaya çalıştık. Bunlardan birini biri görseniz, evde su kaçağı tespiti yapması için bir usta çağırmalısınız.

Su sızıntısı her tesisatın problemi olabilir. Evinizde su kaçağı bulunduğunu gördüğünüz vakit tesisatta bir problemin başladığını anlamalısınız. Eğer buna çözüm bulmazsanız, ustalaşmış su kaçağı tespit emek vermesi yapılmasını sağlamazsanız, eviniz bundan zarar görecektir. Evde başka tadilatlar yapmak zorunda kalacaksınız. Bu nedenle maddi olarak ta zarara uğrayacaksınız.

Tesisatta oluşan su sızıntısı zaman kaybetmeden bulunmalı ve sızıntı olan yerde ihtiyaç duyulan tamir yapılmalıdır. Profesyonel su sızıntı tespit emek vermesi yapıldığı vakit, kameralı cihazla kameralı su kaçağı tespiti yapılır. Sızıntı olan atık su borusu bu biçimde kırmadan tespit edilebilir. Temiz su tesisatı su kaçağı tespiti arasında kırılgan sızıntı sesini bulacak akustik dinleme su kaçağı tespit aleti kullanılır. Bu yöntemlerin tamamı fayansları kırmadan su tesisatı kaçak bulma emek harcama yapılmasını sağlar.

Profesyonel su kaçağı tespit emek vermesi için tesisatçıdan yardımcı almalısınız. Ustalar cihazla su kaçağı tespiti yapacaktır. İster temiz su borularında su sızıntısı olsun, talep eder kirli su giderlerinden sızıntı olsun. Bu su sızıntı tespit emek vermesi yardımıyla kırmadan sorunlu boru tespit edilecektir.

Evde Su Kaçağı Tespiti ve Su Sızıntı Tamiri Nasıl Yapılır?

Evde su patlaması olması niteliğinde bu konum da doğrudan su tesisatçısını çağırarak problemi çözme yoluna gidersiniz. Fakat su sızıntısı olduğunda bundan haberdar olmadığınızdan ne su sızıntısı tespiti ne de su sızıntısı tamiri için bir tesisatçı çağırmazsınız. Çünkü, su sızıntısından haberdar değilsiniz.

Ne vakit alt komşu kapınızı çalar, ne vakit duvarlar kabarır ve ne vakit satmaca kabarık gelirse o vakit haberdar olursunuz. Evde su sızıntısı tamiri yapılması içim ilkin su kaçağı tespit aleti ile su sızıntısı bulunur sonrasında da evde su sızıntısı tamiri yapılır. Tamirin basit olması cihazla noktasal yer tespiti ile olası olur. Evde su sızıntısı olduğunda su tesisatçısını çağırmadan sızıntıyı sizin bulmanız pek muhtemel değildir.

Evde su kaçağı saptamak aslen fazlaca basit ve önemlidir. Önemli olmasının nedeni, su kaçaklarının fazlaca büyük problemlere sebep olabiliyor olmasıdır. Eğer erken tespit edilirse fazlaca basit bir biçimde onarım edilebilmektedir. Evde su kaçağı nasıl bulunur diye merak ediyorsanız, kendiniz de birkaç yöntemle evinizdeki su kaçaklarını fazlaca basit bir biçimde anlayabilirsiniz.

Evde Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Evinizde su kaçağı olup olmadığını idrak etmek istiyorsanız bunun için ilk önce faturalarınızı test edebilirsiniz. Eğer 2-3 ay önceki faturalarınızla kıyasladığınızda aktüel faturalarınız devasa yükseklikte ise evinizde su kaçağı olduğunuzu düşünebilirsiniz. Ancak bu konum evindeki su kaçaklarını kati olarak idrak etmek için ehil değildir.

Evinizde su kaçağı bulunduğunu düşünüyorsanız anlamanın başka bir yolu da su sayacıdır. Su sayacını test edebilmek için evinizdeki bütün musluk ve vanaları kapattıktan sonrasında su sayacını da kapatmanız gerekir. Bunun nedeni ise vanaların suyu tam olarak kesmemesidir. Ancak su sayacını 10 dakika kapalı tuttuktan sonrasında su akışı biter. Eğer ki 10 dakika geçmiş olmasına karşın sayacı açtığınız vakit hala çalışıyorsa muhtemelen su kaçağı vardır.

Evde su kaçağı nasıl bulunur sorusuna en son evindeki fizyolojik belirtilerden laf ederek yanıt verebiliriz. Su kaçağı olan yerlerde genel anlamda nem ve fena koku olmaktadır. Bazen nem boyutunda değil de örneğin duvardaki çatlaklar da su kaçağının göstergesi olabilmektedir. Böyle durumlarda firmamıza danışarak en süratli biçimde su kaçağı tespiti yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Evdeki Su Kaçağı Kırmadan Nasıl Tamir Edilir?

Eski yıllarda su kaçaklarını saptamak için duvarların kırılması ve tesisat borularının incelenmesi gerekiyordu. Ancak artık su kaçakları termal kameralı cihazlar yardımıyla saniyeler içinde tespit ediliyor. Firmamız da bu mevzuda ustalaşmış hizmet vermektedir.

Evinizde su kaçağı bulunduğunu düşünüp evde su kaçağı nasıl bulunur diye araştırdıktan sonrasında kendi çapınızda bir tespitte bulunduysanız derhal bizi aramalısınız. Uzman ekiplerimiz, son teknoloji cihazlar kullanarak bahsettiğiniz bölgedeki su kaçaklarını anında bulabilmektedir. Su kaçağı tespit edildikten sonrasında da tekrar aynı kameralar yardımıyla kaçağın boyutu tespit edilir ve onarım edilir. Tamir için çoğu zaman kaçak olan yerler lüzumlu dolgu malzemeleri ile kapatılmaktadır.

Su kaçağını saptamak için yanlış meydana getirilen emek harcamalar yüzünden kaçak ile alakası olmayan dairelerdeki tesisatlar, alanlar bile kırılmaktaydı. Kaçağın geldiği su yolu bulunup, en üst kattan en alt kata kadar hiçbir daireye isabet etmeden, ancak en alt katın tavanından akmış olduğu aradaki daireler ile alakası olmayan bir su kaçağı yüzünden aradaki daireler boş yere kırıldı.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara