Evde Su Kaçagi Nasil Tespit Edilir?

Evde Su Kaçagi Nasil Tespit Edilir?
İçeriği Puanla

Evde su kaçağı tespitinizi kendiniz yapmak zordur fakat Evde Su Kaçagi Nasil Tespit Edilir? sorusunu sorduysanız bunun en iyi cevabı da eve bir tesisatçı çağırmanızdır. Bunun sebebi, evde sizin kendi imkanlarınızla yapacağınız su kaçağı tespiti oldukça zordur fakat firmalar tarafından kullanılan robot cihazlar sayesinde anında su kaçağı tespit etmek mümkündür bu sayede avantajlı olan siz oluyorsunuz ve ekstra masraf ödemediğinizden dolayı kırıp dökmeden yapılan işlem sizi büyük bir zahmetten kurtaracak ve sorununuzu ortadan kaldıracaktır.

Evde Su Kaçagi Nasil Tespit Edilir?

Evde Su Kaçagi Nasil Tespit Edilir? Hizmeti

Su kaçağı türleri değişik olabileceği şeklinde emareleri de değişik olmaktadır. Örneğin; pak su tesisatında olup biten su kaçağını suyun şiddetine gore tahmin edebilirsiniz. Ya da pimaş hattında olup biten su kaçağını renginden yada kokusundan tahmin edebilirsiniz. Ancak kati olarak yerini tespit edemezsiniz. Evdeki su kaçağı iyi mi bulunur? Bu probleminin yanıtını verebilmek için, dairenize ilişkin ana su vanasını kapatmanız gerekir. Ana su vanasını kapatmanıza karşın su sayacı dönmeye devam ediyorsa evinizde su kaçağı olduğu anlamına gelir. Böylece evindeki su sızıntısı kati olarak tespit edilir. Ancak yukarıda da söylediğimiz şeklinde ancak su kaçağının kati olarak varlığı tespit edilir. Su sızıntısının nerede bulunduğunu tespit etmeniz tamamen tahminlere dayalı olabilir. Ancak her su kaçağı, su sayacının süratli dönmesine sebep olmaz. Su kaçağı ara sıra o denli ufaktır ki saatlerce akmasına karşın 1 metreküp su sadece tükenir. Tabi bu her vakit bu biçimde devam etmez. Zamanla sızan su çatlağı büyüterek daha çok akmaya başlar. Su sızıntısı azca da olsa bunu erkenden ayrım edebilirsiniz. Bunun için yeniden dairenizin ana su vanasını kapatmalısınız. Ana vanayı kapattıktan sonrasında su sayacının üzerindeki değerleri not ediniz. Ertesi günkü değerler ile kıyasladığınızda su sızıntısı kati olarak belli olur. Peki, kati olarak su sızıntısı iyi mi tespit edilir? Tesisattaki su sızıntısının kati olarak tespit edilebilmesi için elektronik cihazlara gereksinim vardır. Firmamız uzun yıllardır, kullandığı elektronik cihazlar ile evindeki su kaçağının yerini kati olarak tespit etmektedir. Evinize gelen ekiplerimiz; ilk önce manometre ile suyun basıncını test etmektedirler. Manometre değerinde düşüş olursa, akustik dinleme aleti ile su kaçağı dinlenmeye başlanır. Su kaçağı küçük bir çatlaktan sızıntı şeklindeyse ve sesi duyulmuyorsa, pak su tesisatının basıncı yükseltilerek akustik dinleme aleti ile yeniden dinlenir. Bu işlemin sonucunda evindeki su kaçağı kati olarak tespit edilir. Su kaçağının olduğu bölge derhal açılır. Onarımı yapılarak yeniden kapatılır. Onarım işlemi bittikten sonrasında su kaçağı olup olmadığı yeniden test edilir. Ekiplerimiz probleminin 0 çözüldüğünden güvenilir olduktan sonrasında çalışmalara son verirler.

Evde Su Kaçagi Nasil Tespit Edilir? İstanbul

Pimaş borularındaki su kaçağı alt kata sızıyorsa, probleminin pimaş borularında olduğu anlaşılabilir. Çünkü pimaş borularındaki su kaçaklarında, sızan su sürekli akmaz. Üst katın kullanıma bağlı olarak akar. Ayrıca rengi de farkına varır ve zaman zaman kokmaktadır. Bu emareler laf mevzusu ise kaçağın pimaş borusundan olduğu tahmin edebilirsiniz. Ancak aygıt olmadan yerini bulmanız oldukça zordur. Mahalle tesisatçısını çağırsanız bile, elinde aygıt yoksa tahmini olarak yer belirlemeye çalışır ve tadilat harcaması artar. Firmamız tarafınca pimaş hattındaki su kaçağı iyi mi bulunur? Firmamız, her kaçak türü için değişik aygıt kullanmaktadır. Pimaş hattındaki su kaçakları için kameralı görüntüleme aleti kullanıyoruz. Kameralı görüntüleme aletinin kamerası pimaş borusunun içerisine gönderilir. Pimaş borusunun içi dikkatli olarak incelenir. Personel deneyimli eğer olmazsa cihazdaki görüntülerin birçoğunu yorumlayamaz ve problemi gözden kaçırabilir. Bu işte tecrübeli personellerle çalışan firmamız, pimaş borusundaki su kaçaklarını en kısa müddette tespit etmektedir. Cihazın aktardığı görüntülerden; borunun meyilsiz olması, boruda herhangi bir çatlak yada kırık olması, borunun contalarında sıyırma olup olmadı, borunun içinin yağlı olup olmadığı şeklinde sorunların tamamı tespit edilir. Tespit işleminden sonrasında lüzumlu emek harcamalar başlar. Ancak pimaş borusunda çatlak, kırık yada conta sıyırması varsa, borunun tamamının değişmesi gerekir. Bunun için tamir ekiplerimiz adrese yönlendirilir. Onarım işinde tamamen deneyimli olan ekiplerimiz onarımın tamamını yaparak kullanıma hazır hale getirir. Ayrıca meydana getirilen tüm onarımlar kayıt dibine alınarak bir sene garantilenir. Bir sene arasında firmamız tarafınca meydana getirilen onarımlarda bir arıza çıkması niteliğinde ücretsiz bir şekilde yine onarımını yapmaktayız.

21.09.2021
283
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara