Evye Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Evye Tıkanıklığı Nasıl Açılır
İçeriği Puanla

Evye Tıkanıklığı Nasıl Açılır Tıkalı bir lavabo oldukca can can sıkan olabilir fakat tesisatçı çağırmadan ilkin lavaboyu kendin açmayı deneyebilirsin. Tıkalı lavabo iyi mi açılır sorusunun birden fazla cevabı bulunmaktadır. Çünkü evde kullanılan lavabo tıkanıklığı açma şekilleri ile kolay lavabo tıkanıklığı açma emek harcamaları yapılabilir. Tıkalı lavabo yada masraf borusundan gelen kanalizasyon kokusu asla beklemediğiniz aniden çabucak sıkıntıya dönüşebilir. Lavabo tıkandı tıkalı lavabo iyi mi açılır?

Sorusunun yanıtını vermeye çalıştığımız yukarıdaki yazımızda, evde kendi imkânlarınızla lavabo açmak için kullanılacak yöntemlerdir. Daha ilkin de belirttiğimiz benzer biçimde kolay lavabo tıkanıklığı olduğunda bu yöntemler tıkalı lavabo açma çalışmasında işe yarayabilecek yöntemlerdir. Kokuları gidermek ve tıkanmaya niçin olabilecek naturel kalıntıları biriktirmemek için lavabo masraf borularını tertipli olarak temizleyin. Suyun eskisine göre doğru biçimde lavabodan gitmediğini tespit ederseniz, lavabonuzu kısa müddette muntazam bir biçimde çalışmasını sağlamak için aşağıda yazılı lavabo açma yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Evye Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Evye Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Evye Tıkanıklığı Nasıl Açılır Tesisat Ustası

Ayrıca, daha lavabonuz tıkanmadan lavabo giderinden koku gelmeye başladığında bu biçim problemlerin önüne geçebilirsiz. Evde kullanılan lavabo tıkanıklığı açma şekillerinin her vakit işe yaramayacağını belirtmek gerekiyor. Çünkü lavabo tıkanıklığının birden fazla şekli vardır. Ancak lavabo tıkanıklığı dendiği vakit toplumda birçok ferdin aklına lavabo giderine bir şeyin girmiş olduğu ve borunun önünü tıkadığı gelir. Aslında bu biçimde malum lavabo tıkanıklığı için kolay lavabo tıkanıklığı diyebiliriz.

Ancak her tıkanmış lavabo, masraf borusunun arasında yabancı bir cisim bulunduğunu göstermez. Elle temizlik şayet boruları büyük öbekler hâlinde maddeler tıkadıysa işe fayda fakat borulardaki istenmeyen materyallerden kurtulmak için organik lavabo açıcılar yapabilir yahut kimyasal lavabo açıcıları kullanabilirsin. Lavabo giderini açarken yaptığımız işlemler ve kullandığımız hususi uçlar sayesinde, tıkalı lavabonun tahliye borusunu tamamen temizliyoruz. Son teknoloji cihazlar kameralı robotla lavabo açan ustalar görüntülü bir biçimde tıkanan giderin açılmasını sağlar.

Bu sayede, kısa süreli yine lavabo gideri tıkanma riskinizi tamamen ortadan kaldırır. Böyle bir kaygınız olmayacağını, boru içini yayınlayan kameralar ile tıkanıklığın açıldığı ispatlanır. İşte bir dahaki sefere lavabon tıkandığında denemen ihtiyaç duyulan en yaygın yöntemler. Evde uygulanan lavabo tıkanıklığı açma şekilleri de kolay tıkanıklık olduğu vakit kısmen işe yaramaktadır. Tıkalı lavabo açma şekilleri ne yazık ki her vakit işe yaramamaktadır. Çünkü lavabo tıkanıklığına sebep olan cisim, kullanılan tıkalı lavabo açma yöntemlerine karşın çıkmayabilir.

Evye Tıkanıklığı Nasıl Açılır Firması

Tıkalı lavabo açma şekillerinin işe yaraması için iki şartın olması gerekir. İkinci olarak, tıkalı lavabonun arasında bulunan yabancı cismin lavabonun giriş bölümüne yakın bir noktada olması gerekir. Peki, niçin lavabo tıkanıklığına sebep olan cisim lavabonun giriş bölümüne yakın olmalıdır. Bunun sebebini yazımızın devamında olan tıkalı lavabo açma şekilleri başlığı altında inceleyeceğiz. Peki, lavabo tıkanıklığına sebep olan cisim, lavabo borusunun daha derinlerinde olursa ne yapılır?

Bu probleminin yanıtını için maalesef evde uygulayabileceğiniz bir metot bulunmamaktadır. Bu tür bir lavabo tıkanıklığı meydana vardığında tıkalı lavabo iyi mi açılır? Sorusunun cevabı kurumsal firmalardadır. Çünkü kurumsal şirketler lavabo açma için hususi cihazlara sahiptirler. Bu iki koşul olsa bile tıkalı lavabo tıkanıklığı açma şekilleri ile tıkanan lavaboyu açmak kati değildir. Düzenli önleyici tedaviler kanalizasyon borularının hoş kokmasını sağlayabilir, potansiyel olarak zararı olan bakteri ve küflerden kurtulabilir ve gelecekteki lavabo tıkanmalarını önleyebilir. Robot cihaz, lavabo borusu içerisindeki cismi ya parçalar, ya iter yahut çekip çıkarır. Bu durum, lavabo borusundaki cisme bakılırsa değişir.

Cisim parçalanabilecek bir cisimse, robot cihazda bulunan gösterim ucuna parçalama işlevi bulan aparat takılır ve cisim parçalanır. Eğer cisim parçalanmayacak bir cisimse, bu kere robot cihazın ucuna değişik bir aparat takılır ve cisim ya çekip çıkarılır yahut lağım kuyusuna kadar iteklenir. Gider açıcı yada lavabo açıcı benzer biçimde biyolojik yada enzimatik lavabo temizleyicilerine nispeten güvenilir ve muhit dostudur. Ayrıca, atık su döşem sisteminiz için bir çok kimyasal temizleyiciden daha güvenlidir. Kokuları ve yağ birikintilerini önlemek için bir lavabo tıkanıklığı açmak için ürün ambalajları üstündeki talimatları kesinlikle okuyun. Lavabo açma için kullanılacak olan lavabo tıkanıklığı açma şekillerinin işe yaraması için en önce tıkanmış lavabo borusunun arasında yabancı bir cisim olmalıdır. Bu tür tıkanıklığın kolay tıkanıklık türü bulunduğunu yukarıda belirtmiştik.

22.01.2022
277
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara