Havalı Basınçlı Yıkama Hava Sistemli Petek Temizliği

Havalı Basınçlı Yıkama Hava Sistemli Petek Temizliği

Baktığımız zaman bir çok petek ve kombi temizleme yöntemi var. Genel olarak bunların hepsi basınçlı su ile olduğunu söyleye biliriz bunun sebebi ise normal evde kendi başınıza ulaşamayacağınız kirleri tek bir şekilde çıkartırsınız bu da basınçlı suyla olur. Ve bunun en büyük sebeplerinden birisi ise kirlerin artık yapışmış olması ve hiç bir şekilde peteklerin içinden çıkmamasından kaynaklıdır. Bu durumda tamamen profesyonel ekip yardımıyla basınçlı makina devreye gelir. İlk başta sadece su ile peteklere basınçlı su verilikten sonra ikinci aşamaya geçilir bu peteklerin durumuna göre değişmektedir. Bazen üç aşamadan bazen ise iki aşamada biterek temizlenir. İkinci aşama ise tekrar su verilir bu sefer içerisinde güçlü bir ilaç vardır. Bu ilaç peteklerin içinde ki büyü kirlerin sökülmesini sağlar bir de onu basınçlı su ile verdiğiniz zaman hiç bir kirin kalması mümkün olmaz kireç toz gibi çıkmayan zor kirler tamamen çıkarak peteklerin ilk günkü gibi çalışmasını sağlarsınız bu sebeple petek ve kombi temizliği çok önemlidir. Üçüncü aşama ise tekrar sadece su verilerek kalan tüm kir tozun çıkarılması demektir. Bu genellikle fazla tavsiye edilmez çünkü ilaçlı su o kadar kuvvetlidir ki buna gerek kalmayacaktır. Üç aşamadan temizlenen petek ve kombiler ev ve ya iş yeri fark etmez çok kirli ve uzun zamandır temizlenmeyen petekler için yapılan bir durumdur.

Ve unutmayın erken petek temizliği sizlere hem maddi anlamda hem de ısı anlamında faydalı olacaktır. Gelen faturayı görünce sizlerde şok olacak ve iyi ki petek temizliği yaptırmışım diyeceksiniz ve en çok sorulardan sorulardan birisi ise ne zaman petek temizliği yapılmalı oluyor. Bu aylar çok kritiktir bunun sebebi kış ayına girdikten sonra petek temizliği yaptırırsanız hiç bir anlamı kalmaz yaz ayaların sonunda ve kış ayının başında yaptırmanız gerekli hem sizlerin cebini yakmayacak bu hem sizler için hem de evinizin ve ya iş yerinizin ısınması demek olacaktır. Ve bunu artıya çevirmeniz tamamen sizin elinizde düşünün az bir fatura ile kombinin ayarını yüksek bir şekilde çalıştırıyorsunuz bu evin iş yerinin çok iyi ısınması demek oluyor. Bunu sende değerlendirerek hızlı bir şekilde site içerisinde görmüş olduğunuz telefon numarasını arayarak bizlere ulaşmanız mümkün nerede olursanız olun hiç fark etmez telefon numaramızdan bizlere ulaşarak sizlerin müsait olduğunuz bir gün ayarladıktan sonra tamamen profesyonel ekip ile ve en son teknoloji makinalarla gelerek kombi ve petek temizliği işlemlerini yapmaya başlıyoruz unutmayın bu sizler için çok iyi olacak hem ısı açısından hem de maddi açıdan ciddi anlamda sizlere faydalı olacağını unutmayın.

Hava Sistemli Petek Temizliği

Havalı Basınclı Yıkama Hava Sistemli Petek Temizliği dairenin petek sayısına nazaran kimyasal deva atılır. Bir metre radyatör yaklaşık 8 litre su almaktadır. Yedi radyatör bulunan bir dairenin tesisatında, toplamda 60 – 70 litre su bulunmaktadır. 1 litre kimyasal deva 70 litre suya eklenir. Dairenizde ne kadar kimyasal deva kullanılacağını yukarıda yazılı sayılara nazaran matematiksel olarak hesaplayabilirsiniz. İlacın fazla eklenmesi kombi ve tesisatın parçalarına zarar verebilir. Bu yüzden hesaplama yapmış olduğunuz miktarın üstüne çıkılmaması gerekmektedir. Diğer yandan unutulmamalıdır ki dubleks dairelerde 2 litreden azca kimyasal kullanmamak gerekir. İşçilikten kar etmek için malzemeden kaçmak kombi peteklerinin tam olarak temizlenmemesine niçin olarak ısıtma performansını etkiler. Makine çalışır hale getirildikten sonrasında, kimyasal ortalama 30 dakika boruların içinde çevrilir. İlaç peteklerin kanallarından ve radyatör vanalarından geçerken tıkalı yerleri açar. Bu işlemi yaparken tüm peteklerin vanası kapatılıp, bir radyatöre uygulanırsa daha iyi sonuçlar alınır. Bu işlemden sonrasında pak su ile durulama yapılır. Havalı Basınclı Yıkama deva, sistemin içerisinden tamamen çıkarılması gereklidir. İçeride deva kalıntısı olursa, kombiye hava yaptırır. Sonrasında makine yeniden su doldurulur içerisine nötrleştirme ilacı dökülerek tesisatın arasında kalan asidin öldürülmesi sağlanır. Ne kadar pak suyla durulama yapılırsa yapılsın içeride yeniden bir miktar asit kalacaktır.

Nötrleştirici ilacının uygulanması, tesisatın içerisine atılıp kombinin kendi pompasıyla yavaşça dolaştırarak da yapılabilir. Ama makine ile yıkama yapmak daha sıhhatli bir işlemdir.Kullanılan petek temizleme kimyasalının, sistemde bulunan peteklere zarar vermediğinden güvenli olmak gerekir. Isıtma borularının aşırı derecede korozyona maruz kalmış olduğu durumlarda asitli deva kullanmak doğru değildir. Petekler temizlendikten sonrasında, sistemin tümünden asidi yok etmek gerekir. İçeride asit kaldığında, kombinin basıncını yükseltir. Çok kireçli sistemlerde, minimum 3 yılda bir ilaçlı petek temizliği uygulaması yapılmalıdır. Bütün bu işlemler sırayla yapıldığı kalorifer tesisatlarında, peteklerin sıcaklık değerlerinde yükselmeyi görebilirsiniz. Aynı zamanda kombinin parçalarını temizleyen kireç temizleyici ilaçlar, suyun akış hızını artırır. Böylece kombiye bakım yaptırmanıza gerek de kalmaz. Bu tip bir temizlik işlemi; döşem, kombi, ve radyatörlerin içini ilk alındığı güne çevirir. Kombiye zarar vermeden kimyasal ilaçla petek yıkama yapılırken, vanaların kapatılması gerekir.

Havalı Basınçlı Petek Yıkama

Temiz bir döşem kombinin pompasını fazla yormaz. Çıkan arızları yok ederek, paranızı cebinizde bırakır. Uzun vakit çalışan kombilerin eşanjöründe tıkanma olmasının nedeni; kireç dolan deliklerin kapanmasıdır. Kireç ve pas eşanjörün, üç yollu vananın tıkanmasına sebep olur. Bu parçaların arızaları, fazlaca pahalı maliyetlere niçin olmaktadır. Hele üç yollu vana tıkanırsa, ne olursa olsun değiştirmeden ilkin tesisatınızı temizletin ki yeniden tıkanma yapmasın. Zaten kombi servisleri de sizi bu mevzuda aslına bakarsan uyaracaktır. Tesisatın içerisinden gelen pislikler kombiyi tıkadığında, parça değişiklik yapmak yerine servis elemanından temizlemesini isteyin. Temizliği meydana getirilen parçalar mekanik olduğundan yeni takılacak parça kadar iyi çalışır. Eşanjörün delinmesi niteliğinde ise maalesef meydana getirecek bir şey yok. Yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Havalı Basınclı Yıkama Hava Sistemli Petek Temizliği Havalı Basınclı Yıkama Hava Sistemli Petek Temizliğiyapan şirket olarak ismini kanıtlamıştır. Yaptığımız Havalı Basınclı Yıkama Hava Sistemli Petek Temizliğigarantilidir. Tesisatınıza uyguladığımız Havalı Basınclı Yıkama İlaçla Kombi Petek temizlik kimyasalı kombi ve tesisatınıza mutlaka zarar vermeyecek bir halde uygulanmaktadır.

Bu mevzu üstüne uzmanlaşmış ekibimiz kimyasal ilaçla petekleri yıkama işleminin peşinden tesisatın içerisine nötrleştirici deva göndererek bütün kimyasal kalıntılarını temizlemektedir.Peteğin üstündeki sıcak havayı üflemesi için ızgara boşlukları vardır ve evinizdeki muhtelif toz öbekleri bu ızgara içlerine doluşabilir. Her petek ısındığında yeniden havalanır ve sağlıksız koşullar oluşturur. Ekiplerimiz petek arası toz temizleme makinesi olan kuru buğu aleti ile üstten buğu üfürür ve petek dibine serilecek naylon branda ile problemi fazlaca kısa müddette tamamlayabiliriz. Kalorifer Temizliği kalorifer peteklerinin tam ısınmamasını halleden firmadır. Kalorifer petekleri kaç seneye bir temizlenmelidir? Temizlenme süresi iki yıl yaklaşık yada verimliliği çoğaltmak için senede bir defa olmalıdır. Tamamen size kalmış. Çünkü kireç devamlı peteklerde üremeye devam eder. Sıcaklık düşüşü, naturel gaz faturasındaki artışı takip ederek süreye karar verebilirsiniz. Ekibimiz gelmesi ile beraber tesisatın üstünden termal kamera ile tarama yapmış olup ısı problemi olan petekleri bulur. Kenarına aleti getirir ve yıkama makinesine deva ilave ederek temizler, kireci, pası alır. Tek tek yerine havlupan yada kombi ile Kalorifer Temizliği işlemi de yapılabilir. Bu linkler ile radyatör peteklerinin tıkanması, temizliği yaklaşık iki saat arasında tamamlanabilir ve tesisatın içerisine daha çok su tabakası ulaşır. Kalorifer Temizliği peteklerin üzeri sıcak, altı soğuk problemlerini çözen tesisatçıdır. Sırf kirlenme probleminin deposu olmayabilir. Tesisatın yanlış bağlanması, metrekare alanı desteklememesi kaloriferli, petekli evin odalarının soğuk kalması problemlerini oluşturabilir. Cihaz arızası, kireçlenen eşanjör ve daha nice mevzular araştırılır ve sizden tasdiklama katılımı ile düzeltilmesine geçilir. Kalorifer Temizliği,Petek Radyatör Temizliği Servisi , Petek Radyatör Temizliği , Cihazla Petek Temizleme , Dokum Petek Temizliği , Ekonomik Fiyatla Petek Temizleme , Ekonomik Petek Temizl

Kadıköy su kaçağı bulma ve tespiti

Ekonomik Petek Temizleme Firmasi , Ekonomik Petek Temizleme Nedir , Ekonomik Petek Temizleme Yapanlar , Ekonomik Petek Temizliği , En İyi Petek Temizleme Firmasi , Eviniz İsinmiyorsa Petek Temizleme Vakti Gelmis Olabiar , Evinizde Yapilmasi Gereken En Onema Tadilat İslemi Petek Temizleme , İlaca Petek Temizleme , İlaca Petek Temizliği , İsinma Garantili Petek Temizliği , İsinma Konusundaki Her Bir Parcanin Temizliği İcin Petek Temizleme , İsinma Tesisati İcin En Etkia Ve Tasarruflu Cozum Petek Temizleme , İsinma Tesisatinda Kesin Cozum Petek Temizleme , İsinma Tesisatindaki Tikanma Ve Diger Sorunlara Karsi Petek Temizleme , İsinma Tesisatinizdaki Sorunlari Engellemek İcin Petek Temizleme , İsinma Tesisatinizin En Verima Sekilde Kullanilmasi İcin Petek Temizleme , Kombi Petek Temizleme , Petek Temizleme , Petek Temizliği , Kalorifer Petek Temizleme , Kalorifer Petek Temizliği , Kalorifer Petek Temizliği Kac Para , Kalorifer Temizliği , Kalorifer Tesisatinizin Tikanmamasi , Cozum İcin Petek Temizleme , Tasarruf Ve Uzun Surea Kullanim İcin Petek Temizleme , Kombi Bakimi , Petek Kombi Temizliği Nasil Yapilir , Kombi Bakimi Yapmak , Kombi Petek Temizliği Kac Para , Neden Petek Temizlenir , Neden Petek Temizlenmea , Petek Aralari Basit Temizlenir , Petek Aralarini Temizlemek , Petek İç ve Diş Nasil Temizlenir Buharli Sistem , Petek Hava Alma , Petek Havasi Alma Resima , Petek Havasinin Alinmasi , Petek İci Nasil Temizlemektedir , Petek İci Temizleme , Petek İci Temizleme Uygulamasi , Petek İci Temizlemek , Petek Temizleme , Petek Temizleme , Petek Temizleme Firmasi , Petek Temizleme De Dikkat Edeceginiz Hususlar , Petek Temizleme Evde Yapilamaz , Petek Temizleme Fiyatlari , Petek Temizleme Hakkinda Kesin Cozum , Petek Temizleme İcin Kesin Ve Profesyonel Cozum , Petek Temizleme Kac Para , Petek Temizleme Kimysallari , Petek Temizleme Konusunda Merak Edilen Her Sey , Petek Temizleme Nasil , Petek Temizleme Nasil Olur , Petek Temizleme Nedeni , Petek Temizleme Servisi , Petek Temizleme Servisleri , Petek Temizleme Ucuz Makina , Petek Temizleme Yalani , Petek Temizleyici Havalı Basınclı Yıkama , Petek Temizliği Faydalari , Petek Temizliği Fiyati , Petek Temizliği İlaci , Petek Temizliği Kac Para , Petek Temizliği Kimyasaa , Petek Temizliği Nasil , Petek Temizliği Ne Zaman Yapilmaadir , Petek Temizliği Ucuz Makinasi , Petek Temizliği 1 Yilda Yapilmalidir , Petek Temizliğini Kendimiz Nasil Yapariz , Peteklerdeki Hava Alma İslemi , Peteklerin Alti İsinmiyor , Peteklerin Alti Neden Az İsiniyor , Peteklerin Havasi Nasil Alinir , Tesisat Petek Temizleme , Ucuz Petek Temizleme Makinasipetek temizleme hizmeti olarak İstanbul’un her noktasına haftanın 7 günü parasız servislerimiz bulunmaktadır. Peteklerinizde ısınma sorunları varsa, üzeri ısınıyor ama altı soğuk ise şebeke suyu nedeni ile petekler içinde biriken çamur, kireç ve çamur dibe çökerek orada ısınma problemi ortaya çıkarmaktadır.Doğalgazı kış boyunca bereketli bir halde kullanmak için kombinize bağlı olan peteklerin ısıyı eve yahut ofise doğru bir halde dağıtması gerekmektedir. Isı iletim elemanı olan petekler içinde ki kireç ve pislik temizlenirse peteklerden istenen sıcaklık sağlanabilir. Petekler nedeni ile boş yere doğalgaz faturası ödemekten de kurtulursunuz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara