Havalı Basınclı Yıkama Hava Sistemli Petek Temizliği

Havalı Basınclı Yıkama Hava Sistemli Petek Temizliği
İçeriği Puanla

Petek temizleme mevzusunda mühim bir nokta da merkezi sistem temizleme konusudur. Bu temizlik işlemi ancak tek bir daireye değil, binanın geneline uygulanır. Eğer petek temizleme işlemi binanın geneline uygulanmaz ise kalan dairelerin radyatörlerinin içerisindeki kireç, temizlenen öteki radyatörlerin içine doğru ilerler. Ortaya çıkan bu soruna “İyon kayması” ismi verilir ve meydana getirilen temizliğin tamamıyla beyhude gitmesine niçin olur. Bu nedenle merkezi sistemlerde ancak dairelere değil bütün dairelere uygulanmalıdır.Merkezi sistem temizliği esnasında pislik tutucular, mevcut hava purjörleri ve tortu tutucular temizlenmelidir. Bunun yanında her sene bu unsurların doğru halde çalıp çalışmadığı da test edilmelidir. Yine temizlik esnasında korozyon oranına gore ehil deva kullanılmalı ve kalorifer ısıtma sistemi tamamıyla elden geçirilmelidir.

Eğer bu tetkikler eksiksiz halde yapılırsa, daha iyi bir sıcaklık performansını yakalamak mümkündür. Petek Temizliği işlemi mühim bir işlemdir, uzman bir şirket tarafınca yapılmadığı taktirde sistemde ciddi tahribatlara niçin olur. Özellikle Ankara ve İzmir Petek Temizleme firmaları son dönemlerde artmış olup işin ehli olmayan bir şirket ile anlaşıp mağdur kalmamanızı öneri ederiz. Siz de petek temizliği için emin bir servis arıyorsanız bizimle irtibata geçebilir, kaliteli hizmet almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.Petek temizliği; peteklerin içinde oluşan tortu, kum ve kire şeklinde zararı dokunan unsurların uzaklaştırılması ve sıcak suyun petek içinde huzurlu bir halde dolaştırılması için yapılır. Bu muamele esnasında öncelikli olarak kombi yada kazan 50 derecede çalıştırılır. Ardından peteklerin giriş- çıkış sıcaklıkları test edilir ve döşem içinde yer edinen su tahliye edilir. Suyun tahliye edilmesinin peşinden petek temizleme makinesi tesisata bağlanır ve temizlik için kullanılan kimyasal sisteme enjekte edilir. Kombi yine 50 derecede çalıştırılarak bu kimyasalın sistem içinde dolaşması sağlanır.

Petek Temizliği Nasıl Olur ?

Önceden kombi bakımı ve petek temizliği ilaçlar ve kimyasal maddeler kullanarak yapılırdı müessir ilaçlar kullandıklarından ötürü o ilaçlar bir müddet sonra peteklerin çürümesine niçin oluyor petekleri Deliyor yada boyalarını çürütüyor ondan ötürü ilaçlar peteklerin arasında petek temizliği ile aranılan özelliklere haiz, ısıtma şikayeti olmayan binaları elde etmek için minik bir ayarlama yapmak yeterlidir. Aslında 10’larca mevzu başlığı arasından evinizde bakılması ihtiyaç duyulan mevzular vardır ama hepimiz birkaç tanesini ekleyelim. Petek temizleme servisimizi arayan müşterilerimiz peteklerin kontrolü için adreslerine çayır ederler ama bu sıkıntı ile alakalı birtakım bilgiler elde etmemiz gerekir. Hemen cihazları bağlayarak işlemlere girişmek amatörlüktür. Petek yüzeylerinde elimiz ile değil, aygıt ile sıcaklık ölçümleri yapmak ve soğuklukların yerlerini bulmak emin olun muamele sonrasındaki değişiklikleri daha iyi halde görmemizi sağlamaktadır. Bu anlamda kombi sıcaklığı ne ise peteklerde aynı olmayacaktır. Kombi sıcaklığına yakın değerde yer alır ve mühim olan petekteki su miktarını maksimuma, hava miktarını minimuma ve atıklardan tamamen arınmış halde yer almasını sağlamaktır.kışlar sert ve soğuk geçmektedir. Herkes şeklinde karın ve soğuğun keyfini dışarıda dercetmek varken niçin bu iklimi evin yada ömür alanlarının içinde geçirelim. Eğer kışı konforlu dercetmek istiyorsanız, ısıtma sistemlerinizin bakımını ne olursa olsun yaptırmalısınız. Isıtma sistemlerinin başlangıcında kombi ve petekler gelmektedir.

Nasıl ki arabanın yazlık ve kışlık bakımlarına itina gösteriyor iseniz aynı hassasiyeti eviniz için de göstermelisiniz. Bu hem sizin daha ekonomik bir kış geçirmenizi bununla beraber daha sıcak bir kış geçirmenizi sağlayacaktır. Petek temizliği hususi kimyasal ilaçlarla sıvı akışkanlığının daha huzurlu bir şekilde hareketini sağlamak için kalorifer peteklerine uygulanan bir temizleme yöntemidir. Kalorifer peteklerinde zaman içinde meydana gelebilecek paslanma, balçıklaşma ve çoğunlukla karşılaşılan kireçlenme şeklinde sorunlara karşı hususi ilaçlı karışımlar ve kimyasallar ile yılda bir defa temizlenmelidir. Petek içlerine kullanılan kimyasal ilaçlar, işinin ehli iyi bir tesisatçı tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Kulaktan duyma kimyasallar peteklerinizin delinmesine hatta petek temizleme aleti kullanmadan temizleme yapıyorsanız, kombinizin zarar görmesine niçin olabilir. Petek temizleme minimum yılda bir defa yapılmalıdır. Yapılan bu temizlik yardımıyla sıcaklık tasarrufunuz minimum ayrım edecektir. Petek temizleme fiyatlarını web ortamında araştırırken göz alıcı fiyat farklılıkları sizin kafanızı fazlasıyla karıştıracaktır. Bu fiyat farklılıkları nedeni genel anlamda cihazla meydana getirilen petek temizleme, cihazsız petek temizleme, kimyasallı ve kimyasalsız petek temizliği ve basite indirgenmiş hem cihazsız bununla beraber kimyasalsız meydana getirilen petek temizlemeleri fiyat farklılıklarına ana etkendir. Isıtma tesisatının içinde bulunan radyatörlerin temizliği yapılması kullananların yararına olmaktadır. Petek temizliği niçin yapılmalı? Petek temizliğinin yapılması bireysel bir tercih olsa da, doğalgaz faturalarında gözle görülür azalma olması için kombi ve peteklerin temizlenmesi gerekmektedir. Petek temizliği yardımıyla bereketli bir ısınma sağlanabilmektedir. Peteklerin temizliği için yerinden sökülmemesi gereklidir. Radyatörlerin içinde koruyucu yağ vardır. Petek temizleme sırasında koruyucu yağ tabakasına zarar verilmez, koruyucu yağ sistem içinde kalır. Petek temizleme ile bu yağ tabakasının sistemden uzaklaştırıldığı ve peteklerin bundan dolayı korozyona uğramış olduğu detayları yanlıştır. Demir bir kap içindeki suyu ısıtıp soğutalım, bu işlemi günlerce aylarca yapalım. Demir kap içinde bulunan suyun kirlenmeye başladığını ayrım edeceksiniz.

Kalorifer Tesisatı Bakımı

Merkezi Sistem Nedir ?

Kalorifer tesisatı içinde devamlı dönemi daim olan su da bu halde kirlenmektedir. Berraklığını kaybeden su, hatlardan ve peteklerden geçerken tortu bırakacak, bundan dolayı sistemde tıkanıklıklar ve verimsizlikler başlayacaktır. Kalorifer tesisatımızın mühim parçası olan petekler aralıklar ile temizlenmelidir. Petek temizliği yapılırken şu liste takip edilmelidir. Petek temizliği iyi mi yapılır? Kombi kapatılarak, radyatör temizleme yada yerden ısıtma temizlemedeki kombi linkleri sökülerek, döşem suyu boşaltır, sisteme yıkama makinesi bağlanılır. Sistemdeki radyatörlerin vanaları tamamen kapatılır. Yıkama başlanacak peteklerden bir tanesinin vanası açılarak temizleme işlemine başlanılır. İlk başlanılacak radyatördeki muamele bitince vanaları kapatılıp diğerine geçilir. Sırası ile bütün radyatörlerde aynı muamele yine edilir. Temizlik bitirildikten sonrasında peteklerin içindeki hava boşaltılarak kombi testi yapılarak, sistem yine çalıştırılır. İstanbul petek temizliği mevzusunda hizmet vermekteyiz. Petek temizleme, merkezi ısıtma sistemlerinde kullanıcıya daha fazlaca avantajlar sağlamaktadır. Petekleri pak olan mesken sakinin odalarında bulunan radyatörlerden sistemdeki sıcak su fazlaca daha süratli geçeceğinden ısınması daha iyi olacaktır.Peteklerin temizlenme süresi kullanımına doğrusu soğuk yada ılık yerlere nazaran değişmektedir. Genel kabul iki yılda bir petek temizliği yapılmasıdır. Ancak, sisteminiz kömür ile çalışırken doğalgaza geçtiyse o sene derhal petek temizliğini yaptırmalısınız. İki yılda bir meydana getirilen petek temizliği yardımıyla, yakıt faturalarınız daha makul seviyelerde olacaktır. Radyatörlerinizin ve sisteminizin kullanım ömrü artacak ve fazlaca daha iyi ısınacaksınız. Kombi ve petek fiyatlarının seviyesini düşününce iki yılda bir petek temizlemenin fazlaca daha uyguna geldiğini ayrım edeceksiniz. Petekleriniz içinde olan pak su siz değerli üyelerimizin kış aylarında daha iyi ısınmanızı sağlayacaktır. Temiz petekler daha azca kombi bakımına niçin olmaktadır. Kalorifer tesisatlarında bereketlilik ve azca yakıt sarfiyatı önemlidir. Firmamızdan kalorifer petek temizleme hizmeti almak isterseniz, telefonlarımız yardımıyla irtibata geçebilirsiniz.Firmamıza ulaşıp ev ve işyerlerinize petek temizliği için çağırdığınızda şu işlemler yapılmaktadır. 1-Öncelikle işyeri yada evinize gidildiğinde, uzman personelimiz kendisini tanıtarak, yapacağı işlemler ile alakalı ön bilgilendirme yapar. 2-Kalorifer tesisatı incelenip sistemdeki kaçak ve arızalar tespit edilir. 3-Gerekli bilgilendirme ve kontroller yapıldıktan sonrasında petek temizleme makinasının kurulacağı oda belirlenir. Bu oda çoğu zaman mutfak, balkon yada banyo olmaktadır.

Buralarda olan kollektör, havlupan yada petek yerinden sökülerek muamele başlanır. 4-Tüm işlemler sırasında aşırı pak ve dikkatli olmaya çalışılır. 5-Temizlik sırasında kullanılacak masraf klozet, hela yada lavaboya bağlanılır. Bağlantı için lüzumlu uzunluğa haiz hortumlarımız daha ilkin temizlik yapılacak yere getirilir. Kirli suyu ortam kirletmeden uzaklaştırmak bu halde olmaktadır. 6-Temizlik için birinci aşamada üst boru ve içleri temizlenir. İkinci aşamada ise döşem borularının alt kısımları temizlenir. 7-Çift vakumlu yıkama sistemi yardımıyla kombi ve peteklerde olabilen kir, balçık yada çeper oluşumu temizlenir. 8-Sisteminizde bulunan kombiye müsait olan petek temizleme makinası kullanması sağlanır. Basınç kıymeti 2 Bar’dan yüksek olan makineler kombilere zarar verebilir. Firmamız, ilk önce sisteminizi inceleyerek müsait petek temizleme makinesini seçmektedir. 9-Temizliğimiz sıklıkla 1-2 saat içinde bitirilir. En kısa müddette sisteminiz yine devreye alınarak ısınmanız sağlanır. Kış aylarında zor durumlarda kalmamanız için sizlere yaz yada bahar aylarında petek temizliği yapmanızı öneririz. Petek temizleme işlemi için bize başvuru edebilirsiniz. Yaz ve bahar aylarında birçok şahıs kışa hazırlık yapmayacağından sizler üşümeden ve sıra beklemeden kombi bakımı ile petek temizliğini yaptırabilirsiniz. Uygun araç-gereç ve uzman personelim ile seneler süresince elde edilen edinim yardımı yardımıyla müşterilemize hizmet vermekteyiz.Petek temizliği bereketli sıcaklık elde etmek için yapılması ihtiyaç duyulan mühim bir iştir. Peteklerin pis olması, radyatörlerin ısınmasında verim kaybı yaşanmasına sebep olur. Petek temizliği; alanında uzman şirketler tarafınca ısıtma sisteminin tüm borularını ve peteği de içerisine alan kapsamlı bir iştir. Doğru bir petek temizliği, müsait kimyasallarla itinalı bir halde yapılmalıdır.Petek temizliğinin bir tamirat işi değil, bakım işlemi olduğu unutulmamalıdır. Petek temizliği yapılırken kombi filtresi de temizlendiğinden ısıtmadan tutum sağlanması olası hale gelir. Petek temizliğinin iki yılda bir tertipli olarak yapılması ehil olacaktır. Petek temizliği zamanının geldiğini aşağıdaki belirtilerden algılamak mümkündür: işlemi 2 yılda 1 kez yapılması ihtiyaç duyulan bakımdır.Merkezi sistem temizliği tertipli olarak yapıldığında bütün daireler yakıt tasarrufu yapar.Merkezi ısıtma sistemlerinde en fazlaca karşılaşılan sıkıntı peteklerin muntazam bir halde ısınmaması ve evin soğuk olmasıdır.Merkezi sistemlerde her dairenin kalorifer döşem suyu bir birine karıştığı için tesisatta ki pis su devamlı hareket halindedir.Hareket halinde olan çamurlu su ve tortular peteklerin kanallarını,kollektör hatlarını ve tesisatı tıkamaktadır.Dolayısıyla yüzlerce petekte oluşan kireç, çamur ve çamurlaşma şeklinde kirlilikler sistemin her tarafını dolaşarak istenmeyen tıkanıklıklara ve arızalara sebebiyet verebilir. Aynı zamanda yüksek enerji yitirilmesine haliyle yüksek maliyet yitirilmesine sebebiyet verir.Petek temizliği bakımı ile döşem tamamen temizlenir.Merkezi sistem petek temizliği bakımı bununla beraber kolon tesisatları,kazan dairesinde ki filtreler,pompalar,cihazlar dahil bütün sistem baştan sona en ince detaya kadar temizlenmektedir.Merkezi sistem petek temizleme işi gerek firmamızda bulunan cihazlar yardımı gerekse sistemdeki pompalar yardımıyla temizlenmektedir.Sistemin temizliği kazan dairesinden yapılır. Evlerde herhangi bir petek sökülmez. Sadece dairelerde hava almak gerekirse yada peteklerin vanalarının açılıp kapanması gerekirse bunun için dairelere girilebilir. Her daire sakininin evde bir şahıs bulundurması gereklidir. Eğer her dairenin ana vanası varsa, ana kolonla daireyi ayırabiliyorsak daire içerisinden de makine ile temizlik yapılabilir. Kazan dairesi temizliği ve merkezi kalorifer borularının peteklerin temizliği kış gelmeden yapılması tavsite edilir. Sistem ilk çalışmasını pak halde yapması daha iyi olur.Merkezi ısıtma sistemi temizliği 3 gün ile 1 hafta içinde sürebilir bu vakit zarfı apartman ve daire sayısına nazaran değişim göstermektedir.Uzun vakit kullanılan merkezi ısıtma petek temizliği daire bazlı değil, binanın tamamına uygulanması ihtiyaç duyulan temizlik işlemidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara