Havuz Su Kaçağı Tespiti

Havuz Su Kaçağı
0

Mevsimsel olarak kullanılan havuzların yanı sıra süs havuzlarında da su kaçağı görülebilmektedir. Başlangıç olarak havuzda su eksikliği şeklinde görülen su sızıntısı tedavi edilmediği sürece büyük problemlere yol açabilmektedir.  Havuz su kaçağı tespiti için ilk olarak suyun azalma sebeplerini öğrenmek gerekmektedir.  Bu durumda su eksikliklerinin nedenleri de uzman kişiler tarafından bakılması ile sağlanmaktadır. Birçok nedeni bulunan havuz suyunun eksikliğinin olması hemen su sızıntısına yorulmamaktadır. Bu alanda uzman kişilerin bulması ile su sızıntısının giderilmesi sağlanabilmektedir. Su sızıntısında kaynaklı olarak havuzlarda su eksiklikleri nedenleri de; havuz inşaatında yapılan uygulamaların sağlam olmamasından ötürü su sızıntısı başlayabilmektedir. Bu durumda şap kullanımının hem içeriden hem de dışarında yapılması gerekmektedir. Böylece su yalımı da sağlanmış olacaktır.

Bu durumda sağlam olmayarak yapılan havuz inşaatının su sızıntısı uzman tarafından kontrol edilerek bulunabilmektedir. Firmamız bu konuda gelişmiş teknolojiden de yararlanarak kısa süre içerisinde su kaçağını bulabilmektedir. Aksi durumlarda eski usul kullanımı yapılarak bütün su tesisatının geçtiği yerler kırılmaktadır.

Firmamız bu konuda noktasal olarak su sızıntısını bularak tek fayans üzerinden onarma işlemini gerçekleştirmektedir.  Su sızıntısı tespiti sonrasında da kalan onarım işlemini firmamız kısa süre içerisinde tamamlamaktadır. Bu anlamda sorunsuz olarak havuz sahibi de sorunları da çözülmektedir.  Tüm su sızıntı işlemlerini özel cihazlar ile yapan firmamız sayesinde ev ve ofislerde herhangi bir inşaat durumu söz konusu olmamaktadır.blank

Havuz Suyu Sızıntılarına Karşı Alınması Gereken Önlemler

Firmamız tarafından titizlik ile yapılan kontrol ve onarım işleminde havuz tesisatında olabilecek sızıntılar kısa süre içerisinde giderilmektedir. İşlemlerin tamamlanmasının ardında firma çalışanları havuz suyunun sızıntı yaşamaması için gerekli bilgileri de vermektedir. Çünkü bu durum genellikle yaz aylarından sonra kış aylarında olan durumlardan kaynaklı olmaktadır. Kış boyunca bakımı yapılmayan havuz tekrar olarak yaz aylarında sorun yaşatması da normal karşılanmaktadır. Bu duruma önlem amaçlı bazı durumlar göz önünde bulundurularak sorunsuz yaza giriş yapmak da mümkün olabilmektedir.

Önceden yapılan akustik dinleme cihazları ile yapılan su sızıntısı sorunlu bölgelere kalıcı olarak onarılmaktadır. Bu aşamadan sonra kış boyunca açık kalan havuza kimyasal atık atılmaması önerilmektedir. Böylece yaza girerken oluşabilecek sorunların tümü ortadan kalkmaktadır. Çünkü kışın yağan yağmurlar havuz giderinde rahatlıkla gitmekte ve kurumaktadır. Diğer işlemler yazın yapılan havuz bakımı ile sorunsuz olarak tamamlanmaktadır. Bu durum genel olarak süs havuzlarını da kapsamaktadır.

Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Havuz su kaçaklarının yanı sıra geniş kapsamlı olarak çalışan firmamızın ev ve ofislerde de sorunsuz olarak su sızıntılarını bulma çalışmaları yer almaktadır. Profesyonel cihazların kullanımı ile ev ya da ofislerde kırmadan su sızıntısı bulma işlemi gerçekleşebilmektedir. Bu alanda bizi tercih eden ev sahipleri de memnun olarak ayrılmaktadır.

Kırmadan yapılan su sızıntısı tespitlerinde ev sahiplerine aynı gün içerisinde sorun çözümü teslimi de görülebilmektedir. Bu yüzden günlerce süren inşaat ve tadilat da firmamız sayesinde ortadan kalkmaktadır.   Bu durumda özellikle kadınlar için zor geçmektedir. Gelişen teknoloji ve protetisat cihazlar ile su tespiti tüm bu durumları en aza indirerek devam etmektedir.  Bu cihazlar içerisinde de sızıntı ve tıkanıklığa göre en uygun seçim eğitimli olarak bulunan firma çalışanımız tarafından seçimi yapılmaktadır.

Her cihaz için özel olarak kullanma eğitimi alan firma çalışanlar kısa süre içerisinde işlemleri uygulamalı olarak da kullanabilmektedir. Eğitimli olarak kullanılan tüm cihazların uygulaması da ev sahibinin yanında yapılmaktadır. Hatta tıkanıklıklar ve sızıntıya neden olacak durumların önlenmesi açısından da kişilere özel bilgi verilebilmektedir.

3 Yorum(lar)

  • blank
   Hakan Akar

   Evimizde su kaçagı vardı aradık kısa sürede geldiler ve hasarı tespit edip onardılar kendilerine bu iş için teşekkür ederiz

  • blank
   Ömer Akar

   havuz ve su kaçagı alanında eğitim görmüş kişilerden olan bir firmadır kendileri kendilerine bu iş için teşekkür ederiz

  • blank
   Ahmet Çömlekçi

   havuzumuzda su kaçagı vardı aradık kısa sürede geldiler yarım saatte sorunu çözdüler ve kısa zamanda onardılar

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA