İlaçla Petek Temizleme

İlaçla Petek Temizleme

İlaçla Petek Temizleme ; kalifiye bir temizlik işlemi ortalama 1- 1,5 saat sürer. Bu vakit içinde meydana getirilen işlemler öncelikle tesisatın içerisi istanbul petek temizliği temiz su ile yıkanır. Bu yıkama işlemi makine desteği ile yapılmaktadır. Yıkamanın arkasından bu çamurlaşma ve tortuların tesisat borularının içerisinden tamamen atmak için kimyasal ve makine kullanılır.

İlaçla Petek Temizleme

Yerden ısıtma sistemlerindeki aşırı çamurlaşmayı mobil sistem temizleme makinemiz ile temizliyoruz. Her odaya ayrı ayrı giden boruları bir bir temizliyoruz. Temizlik işlemini makine ile yaptığımız için boruların içinde balçık tabakasından yapıt kalmıyor. Bu işlemi ek olarak kimyasalla yaptırmak isteyen müşterilerimiz için hususi kimyasal ile temizlik yapılabiliyor. Bu kimyasal borular içinde biriken kireç, su taşı ve benzeri maddeleri yok eder. Rem-ar tesisat radyatör ve yerden ısıtma temizlik fiyatımız şuan kampanyalı olduğundan kaçırmayın. 120 metre kareye kadar temizlik fiyatımız sabittir.

Zaman içinde petek tıkanır. Bu vaziyet ehil derecede ısınmama problemlerine niçin olur. Yüksek sıcaklık elde etmek için her yıl radyatör temizliği (bakımı) yapılmalıdır. Kombi den yüksek ve ehil verimi alır ortalama 0 yakıt tasarrufu sağlarsınız.

Belirtileri çoğu zaman peteklerin alt kısımlarının soğuk olması bilhassa son radyatörün şu demek oluyor ki kombiye en uzak olan peteğin den alt kısmını elle yoklayın üzerine bakın aynı ısı seviyesi hakim değilse ısının dolaşım sağlamasını engellemiş olan pislikler var demektir . Pek fazlaca şahıs bireysel olarak petek temizleme işlemi oluşturmaya iş koşturmacasındadır sadece bireysel olarak tam anlamıyla temizlik işlemi yapılamaz . Bazı bireysel tesisat temizleme uygulamaları şöyledir , kimisi peteğin için deki havayı alarak oradan çıkan pis su ile temizlik olacağını sanır , kimisi tahliye vanasını açarak suyu tamamen boşaltarak temizleme işlemi yapılacağını sanır bunların tamamı yanlış uygulamalardır .

Doğru olan kaliteli bir kimyasalla peteklerin içerisindeki partikül , balçık ve muhtelif maddeleri temizlemek için kimyasal ayrıştırıcı kullanması radyatör temizleme işlemin en mühim faktörüdür . Devamı da minimum solüsyon kullanması kadar mühim şundan dolayı bir yanlış işlemde kombi bozulabilir , tazyik filtreleri tıkayabilirsiniz .

Petek temizliği tutarları neye nazaran belirlenir ? Petek temizleme fiyatı kombili sistemlerde petek adetine nazaran yerden ısıtma sistemlerine ise m2 ölçüsüne nazaran bilirlenir. Petek temizleme fiyatını etkileyen öteki husus dairenin dublex yada daha büyük olması düzgüsel dairelerin temizliği 3 barlık makine kullanılarak yapılırken. Daha büyük meanların temizliği 20 bara kadar ayarlanabilir hususi makineler kullanarak temizliyoruz. Bu işlemde seçmece yapılmaz şu demek oluyor ki dairede toplam petek adeti kadar peteklerin temizlemesi gerekir.

Sizin sayenizde hem Avrupa Yakası hemde Anadolu Yakasında büro ve servis araçlarına sahibimiz işimizden kazandığımızı yeniden işimize yatırdık bu sayede İstanbul’un 1 numaraları petek temizlik firması olduk . Bunu dünyanın en iyi ve en fazlaca kullanılan arama motoru bile onay etti petek temizliği denince ilk sırada sayfamızı gösteriyor .

Petek temizliği kış aylarında soğuklardan korunmak ve soğuk sebebiyle hasta olmamak için kesinlikle yaptırılması ihtiyaç duyulan bir tesisat işidir. Petekleri nasıl temizlerim kendim petek temizliği yapabilir miyim diyenler için birazcık malumat verelim.

Kalorifer peteklerini nasıl temizlerim, petekleri kendi başınıza tam anlamı ile temizlemek için yapmanız ihtiyaç duyulan petekleri sökerek içlerini yıkamaktır. Ama bunu yapmadan ilkin peteklerin içlerindeki suyu boşaltmanız gerekir. Bunun için ise peteklerin ana vanası olan ve genel anlamda banyoda bulunan vanaları açmanız gerekir. Bu vanayı açınca petekler içindeki su çıkacaktır. Daha sonrasında ise peteklerin yanlarında bulunan vanaları kapatarak, peteklerin yanlarında bulunan kilitlerin açılması gerekir. Bu kilitleri açtıktan sonrasında peteği yerinden çıkartabilirsiniz. Petekleri yıkanabilecek müsait bir alana taşıdıktan sonrasında ise hortum desteği ile peteklerin içine tazyikli su verin. Bu su desteği ile peteklerin içlerini temizleyerek tüm atıklardan kurtulabilirsiniz. Daha sonrasında ise aynı halde petekleri yerine takarak kilitlerini kapatıp, vanalarını açıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Petekleri müsait halde yerleştirdikten sonrasında ise kombiden su vanasını açıp peteklerin içlerine suyun dolmasını sağlamalısınız.

Petekler ısınmıyor ise İstanbul petek temizleme firması ile iletişime geçmelisiniz. Önceden ısındığınız biçimde petekler kirlenmiş ve ısınmıyorsa kanallarda tıkanıklık vardır. Tıkalı kanallar açılmıyorsa kesinlikle temizlenmesi gerekir. Petek temizleme işe yarıyor mu, petek temizleme yorumlarına bakıldığında ne kadar etken olduğu yada yanlış meydana getirilen uygulamalar hakkında malumat edinilebilir. En iyi İstanbul petek radyatör temizleme firması olabilmek için kombi kalorifer temizliği ve petek temizliği hizmetlerini profesyonelce yapmalıdır.

Yani İstanbul petek temizleme servisi bu işi kimyasal ve makineli petek temizliği uygulaması ile yapar. İstanbul petek temizliği servisi, petek temizleme mevzusunda uzmanlaşan ve makinasız petek temizleme yalanı ile insanları kandırmaz. Evde petek temizleme yapmayı deneyenlerde evde meydana getirilen uygulamanın kirli suyu boşaltıp temiz su doldurmaktan öteye geçmediğini görmelidir.

Makinasız petek temizleme yapmak eski tip demir kalorifer tesisatlar için geçerli olsa da, makine olmadan petek temizleme yalanı ile de karşılaşabilirsiniz.

Peteklerde tıkalı kanallar var ise sıcak suyun dolaşımı engellenir bu nedenle petekler ısınmaz, soğuk kalır. Kombi daha çok çalışacağı için zorlanır. Bir taraftan kombi arızası, bir taraftan peteklerin ısınmaması yüzünden mağdur olabilirsiniz. Bu mevzuda servisimize danışarak peteklerin aygıt ve ilaçla temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Petek temizliği kurumsal bir tesisat firması tarafınca yapılırsa sonuçtan son aşama memnun kalırsınız. İstanbul petek temizleme firması cihazla ilaçlı temizlik yöntemini kullandığı için petekler yerinde temizlenir. Banyo peteğinden tüm tesisata rabıta yapılarak çalışan uzmanlar öteki petekleri de aynı anda temizler. Peteklerde biriken çamuru, kireci ve öteki atıkları firmanın uzmanları aygıt ve kimyasal deva yardımıyla temizler.

İstanbul’da aradığınız petek temizleme firmasına kısa bir inceleme yaparak ulaşabilirsiniz. Peteklerin zarar görmeyeceği deva ve kalorifer tesisatındaki kirliliğinin tam olarak temizlenmesi için doğru firmayı seçmeniz önemlidir. Bir de Kalorifer tesisat bakımı ile kombi bakımı aynı şey değildir. Kombi bakımı yaptıracaksanız da yetkili servislere yaptırmanızı öneri ediyoruz.

Kimyasallar ve nötürleştiriciler, peteklerin iç duvarlarını, sıcaklık eşanjörlerini, kazanları skala, pas ve tortulardan faal ve süratli bir halde temizlemek için kullanılır. Yıkama işlemi, hususi ekipmanlar kullanılarak yapılır. Tesisatınızın içinde bulunan pas, kireç, yosun şeklinde birikintileri etken bir biçimde temizleyerek, sizlere sıcaklık tasarrufu ve tesisat ömrünün uzamasını sağlar. İçerdiği bileşenler ile tesisatınıza zarar vermez, kirecin zararı dokunan etkilerinden tesisatınızı korur. Size sıcaklık ve yakıt tasarrufu sağlar. Kombi ve tesisatınızın ömrünü uzatır.

Pahalı bakım ve tesisatınızın harcamalarına son verir.
Petek temizliği, iki yılda bir tertipli yapılırsa peteklerde ısınma sorununu önüne geçilmiş olur. İlaçlı petek temizliği ile deva kullanılmadan meydana getirilen petek temizliği arasındaki ayrım kullanılan petek temizleme makinesidir. Petek temizleme makinesinin türüne bağlı olarak ilaçsız yada ilaçlı petek temizliği yapılmaktadır.

Petek temizliği için, petek temizleme ilacının kullanılması zannedildiği şeklinde yapılması mecbur olan yada her vakit yapılması ihtiyaç duyulan bir tatbik değildir. Öncelikle bilinmesi ihtiyaç duyulan, kullanılan petek temizleme makinasına nazaran petek temizleme ilacı kullanılır.

İki çeşit petek temizleme makinası bulunmaktadır. Bunlardan biri, havayı su ile karışmasını sağlayarak tazyik meydana getiren petek temizleme makinasıdır. Diğer ise, kaynağı bulunan ve makinanın motorunun uyguladığı kadar tazyik elde edebilen makinadır. Deposu bulunan petek temizleme makinasında petek temizleme ilacı kullanılır.

İlaçlı petek temizliği, kaynağı bulunan petek temizleme makinalarının desteği ile yapılmaktadır. Petek temizleme makinasının deposuna su ilave edilir ve petek temizleme makinasının motorunun uyguladığı basınçla petekler temizlenir. Ancak petek temizleme makinasının motorunun uyguladığı tazyik ehil olmadığı için, peteklerde bulunan tortular ve kireç tabakası tamamen sökülmez. Bu durumda petek temizleme ilacı devreye girer. Petek temizleme ilacı asit özelliği olan bir kimyasaldır. Kombi temizleme kimyasalı, makinanın kifayetsiz kalmış olduğu tortu ve kireç tabakasının sökülmesinde devreye girer. Asit özelliği yardımıyla kireç tabakasını ve tesisat sisteminde bulunan öteki yabancı cisimleri tesisat sisteminden söker.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara