İstanbul Doğalgaz Tesisatı

İstanbul Doğalgaz Tesisatı
İçeriği Puanla

İstanbul Doğalgaz Tesisatı işlemleri için firma arıyorsanız Ersoylar Tesisat firmamızı tercih edebilirsiniz, firmamız alanında uzman bir firma olduğu için yeni nesil cihazlarla kırmadan dökmeden işlem yapar ve bu sayede ayrı bir masraf çıkarmayız. Ayrıca, usta ekibimize teslim ettiğiniz tesisatınızın emin ellerde olduğuna güvenebilirsiniz ilkel yöntemleri kullanan tesisatçılar çoğu zaman evinize bir çok kez uğramak zorunda kalacak çünkü ilkel yöntemlerle yapılan işlemler sorun çıkartabiliyor bu yüzden modern ve yeni nesil cihazlarla işlem yapan firmamızı tercih edin.

İstanbul Doğalgaz Tesisatı

İstanbul Doğalgaz Tesisatı Hizmeti

Toprak altı doğalgaz tesisatı boruları yer seviyesinin minimum 60 santimetre dibine tesis edilmelidir. Kaynaklı rabıta kanalıyla tesis edilen bu borular için alttan yumuşak sarı kum ile yastıklama yapılmalı ve bu sarı kum boru üst seviyesinden minimum 30 santimetre yüksekliğe kadar yükseltilmelidir. Sonrasında bu kumun üstüne sarı renkli uyarma bandı serilmeli ve uyarma bandından sonrasında minimum 10 santimetre daha sarı kum eklenmelidir. Bundan sonraki aşamada ise üstü bahçe toprağıyla tümden kapatılmalıdır. Yeraltında yatay olarak seyreden ve bu biçimde bina dış yüzeyine ulaşan doğalgaz tesisatı boruları yer seviyesinden 60 santimetre düşey olarak yükseltilmeli ve bitimine bir yalıtım mafsalı doldurularak toprak altı doğalgaz tesisatı rabıta hattının toprak üzeri bina ana kolon doğalgaz tesisatı hattı ile korozif bağlantısı kesilmelidir. Ayrıca toprak altı doğalgaz tesisatı boruları korozyona karşı katodik koruma maksadıyla magnezyum anot bağlanarak korumaya alınmalı ve toprak üzeri bina ana kolon doğalgaz tesisatı boruları üstünde oluşabilecek herhangi kaçak bir elektrik akımını direkt toprağa boşaltabilmek maksadıyla bir topraklama çubuğu(bakır) bağlanmalıdır.

İzolasyon mafsalından sonrasında düşey olarak yükselen boru üstünde elle uzanılabilecek bir noktaya(1,8 mt -2,10 mt) bina ana kesme vanası ve zelzele vanası rakorlu(sökülebilir) olarak ilave edilmelidir. Açıkta kalan ana kesme vanası ve zelzele aleti armatürleri koruyucu bir kabin(pvc) ile muhafazaya alınmalıdır. Devam eden doğalgaz tesisatı hattı en yakın mesafeden bina merdiven boşluğuna ve ordan da bütün katlara ulaştırılmalıdır. Bazen de binada üretim amaçlı ticari kullanım maksatlı dükkanların bulunması niteliğinde bina doğalgaz tesisatı servis kutusundaki düzelteç evsel kullanım basıncından daha yüksek olacak biçimde seçilir. Bu durumda bina ana kolon doğalgaz tesisatı hattı üstüne bina ticari dükkan vanalarından sonrasında ortak bir düzelteç seti (shut-off) ilave edilmekte ve tazyik bütün daireler için tekrar evsel kullanım basıncına düşürülmektedir. Bina merdiven boşluğunda en üst kat en üst noktaya olasi bir gaz kaçağı niteliğinde güvenlik maksadıyla menfez açılmakta bunun olası olmadığı durumlarda ise gaz alarm aleti yeniden olası olan en üst noktaya(ana kolon boru bitiminden daha yukarı seviyeye) yerleştirilmektedir.

İstanbul Doğalgaz Tesisatı Firması

Doğalgaz tesisatı, kalorifer tesisatı imal işi fazlaca önemlidir ne olursa olsun yetkili şirketler tarafınca yapılmalıdır. Pelit Mühendislik olarak doğalgaz tesisatı işlemlerinizi son aşama ustalaşmış olarak yapmaktayız. Sektörümüzde bu işi yeterince bilmeyen bir oldukca şirket ve usta bulunmaktadır. Kombilerin özelliklerini dahi bilmeden, döşem güzergahının iyi mi daha bereketli olacağını saptamadan ezbere döşem icra eden kişiler ,müşterilerine mağduriyetler yaşatmaktadırlar. Doğalgaz tesisatı, kalorifer tesisatı yapılırken kombinin seçimi, kombinin konulacağı yer, doğalgaz tesisatını gidiş güzergahı, radyatör seçimi, kalorifer tesisatının gidiş güzergahının oldukca iyi tespit edilmesi gerekir. Öncellikle can güvenliği daha daha sonra ekonomik ısınmanın sağlanmasında bu mevzular fazlaca önemlidir.

26.10.2021
282
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara