İstanbul içi Uzman Tesisatçı

istanbul su kaçağı bulma
0

Her geçen gün artan yapı sorunlarının başında hiç kuşkusuz su tesisatı sorunları yer almaktadır. Eski, yeni, ev, işyeri, okul, hastane, otel, AVM, plaza, gibi suyun geçtiği her yerde meydana gelmesi muhtemel olan su tesisatı sorunlarının başında herkesin korkulu rüyası olan su kaçağı problemi yer almaktadır.

İstanbul gibi büyükşehirlerde daha sık kendini gösteren bu sorunun temel nedeni kullanılan su borularında oluşan deformasyonlardır.

Su tesisatı sorunları oldukça önemli problemler olduğundan erken müdahale edilmesi gereken bir durumdur. Özellikle arıza bulma noktasında uzmanlık gerektirmektedir.

Tek başınıza başa çıkamayacağınız bu sorunun tamiri için uzman bir yardım almanız gerekmektedir.

Teknolojinin son harikası olan cihazları kullanan Özeniş Tesisat firmamız, eskiden günlerce süren zahmetli ve masraflı işlemleri kısa süre içerisinde ortadan kaldırarak sizlere rahat bir nefes aldırmaktadır.

Su kaçağını oluşturan sebepler nelerdir?

Üzeri beton veya seramikler ile kaplı olan su borularında zaman içerisinde bazı problemler belirmektedir. Tahribata uğrayan su borularınız zaman içerisinde aşınarak sızıntı yapmaya başlayacaktır. Su borularından sızan suyun birikmesi ile özellikle de alt katınızda oturan komşunuzun evine su sızmasıyla ortaya çıkmaktadır.

Su kaçağı nasıl önlenir?

Su tesisatı sistemi içerisinde meydana gelen sorunların büyük bir çoğunluğu bilinçsizce yapılan işlemler sonucu meydana gelse de bu problem elde olmayan nedenlerle ortaya çıktığından önlenilmesi pek mümkün değildir ancak alanında uzman bir firma ile anlaşarak erken müdahale bulunup kısa süre içerisinde ortadan kaldırmak sizin elinizdedir.

Eskiden su kaçakları nasıl tespit edilirdi?

Eskiden teknolojideki yetersizliklerden dolayı meydana gelen su tesisatı sorunlarından uzun ve meşakkatli işlemler yapılırdı. Üzeri beton veya seramikler ile örtülü olan su borularında oluşan sızıntıyı tespit etmek için evvela kırma dökme işlemi yapılırdı. Gelişigüzel kırılan yerlerin altında kalan sağlam olan su boruları da bu işlemden zarar görür ve çoğu kez yaptığınız masraflar katlanırdı.

Su kaçağı bulma işleminde kullanılan cihaz nedir?

Bilim insanları tarafından özel olarak üretilen cihazın adı akustik dinlemedir. Akustik dinleme diye tabir edilen cihaz, su sesine karşı duyarlı hale getirilmiştir. Bu nedenle en zorlu problemleri bile kısa süre içerisinde noktasal olarak tespit eder.

Firmanız bulduğu su kaçağının tamirinde ne tür işlemler sağlamaktadır?

Her biri alanında uzman sertifikalı su tesisatçı ustalarımız vermiş olduğunuz adrese aynı gün içerisinde gelerek, tek bir seramiğinizi bile kırmadan su kaçağı tespit eder ve ardından sizlere yapılacak olan işlemler hakkında detaylı bilgi verir. Sizin de onaylamanız durumunda tamir işlemine geçen sertifikalı tesisat ustalarımız, tek bir seramiğinizi kırarak altında tamir işlemini gerçekleştirmektedir.

Firmanız nerelere hizmet götürmektedir?

Alanında uzman ve geniş kadrosuyla İstanbul’da adından sıkça söz ettiren firmamız, İstanbul’un bütün ilçe ve semtlerine aynı gün servis imkanı sunmaktadır.  Firmamız hakkında tüm detaylar için: https://www.sukacagiistanbul.gen.tr/ web sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatlar ile maksimum kaliteli hizmet sunan firmamız sizlere bir telefon kadar yakındır.

Bilgi Talep Edin!

ŞİMDİ ARA