İstanbul’da Su kaçağı Tespiti Gerçekleştiren Şirketler

dinleme ile su kaçağı
0

Su kaçağı günümüzde birçok mesken için sorun olmakta ve sürekli artış göstermektedir. Bu durumun sebebi boruların git gide eskimesi ya da boru bağlantılarının yanlış yapılmasıdır. Tabii ki Su kaçağı olan bir evde oturmak su faturasını şişireceği gibi elektrik hatlarına da zarar verebilmekte ve evi çok riskli bir hale getirebilmektedir. Bunun yanı sıra kaçaklar evin rutubet toplamasına ve boyalarının kabarmasına neden olmaktadır. Bu arada İstanbul’da Su kaçağı tespiti gerçekleştiren şirketler sayısı oldukça fazlalaşmıştır. Yine de internetten arama ile bu bölgede hizmet veren şirketleri bulabilmek mümkündür.

Su kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır

Su kaçağı tespitinin yapılması için önce uzman bir ekip çağırmak gerekmektedir. Uzman ekip gerekli incelemeleri başlattıktan sonra önce akustik dinleme ile riskli bölgeleri belirleyecektir. Daha sonra termal görüntüleme aleti ile Su kaçağının yeri tespit edilecektir. Yine bu işlem sırasında hiçbir biçimde kırma ya da dökme olmamaktadır. Dolayısıyla tespitin rahat biçimde yapıldığını söylemek mümkündür. Su kaçağı belirlendikten sonra tadilat yapacak ekip çağırılmalı ve hemen bölge belirlenerek boru tamiri gerçekleştirilmelidir. Bu arada garanti veren şirketlerle temas kurmak ve onlardan hizmet almak da kullanıcıların bir daha ödeme yapmamaları adına kritik değere sahiptir. Siz de su kaçağı olduğunu düşünüyor ve bu noktada bir önlem almak istiyorsanız tespiti ekip çağırarak yaptırabilirsiniz.

Su kaçağı Tespiti Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle su kaçağı tespiti yapan şirketleri tercih ederken bazı kriterleri bir arada değerlendirmek gerekmektedir. Şirketin bu konudaki tecrübesi, kırıp dökmeden işlem yapması ve tespit dışında ek bir bedel istememesi son derece önemlidir. Bunun yanı sıra birden fazla Su kaçağı olabileceği de muhakkak hesaba katılmalıdır. Ayrıca tespit gerçekleşirken birden fazla tekniğe başvurulması da önemlidir. Sonuç olarak Su kaçağı tespiti yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar bu şekildedir. Bütün ev sahiplerinin su kaçağı gibi ciddi konularda önlem alması ve bu tür şüphelerde derhal ekip çağırması da tavsiyeler arasındadır. Kabarık faturaların ve bitmeyen rutubetin sebebi Su kaçağı olabilmektedir.

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA