Kaçak Su Bulma

Kaçak Su Bulma

Kaçak Su Bulma iski tarafınca su kaçağı tespiti yalnızca iskinin genel alanında olan bölümler için geçerlidir. Eğer su kaçağı sorununuz bina içinde ise tesisatçının bu problemi çözmesi gerekir. Çünkü iski bina içine su vermez çünkü iskinin kendi alanının dışındaki bölümler yada meskenler tamamen mülk sahibi ile ilgilidir.

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı tespit şekillerinde artık en ileri teknolojilerin kullanılıyor olması sebebi ile etrafa herhangi bir zarar verilmeyerek kolayca kırmadan su kaçağı bulma ve onarım işlemi yaparak sizlere extra maliyetler çıkarmamaktadır. Su kaçağı tespiti için hususi olarak üretilmiş cihazları kullanarak işlemlerini meydana getiren ustalaşmış takım, yalnızca o sorunlu bölge ile alakalı muamele yapmakta ve kısa müddette probleminin kaynağını bularak çözüm yollarını uygulamaktadır.

Kırmadan istanbul su kaçağı bulma ve tespit sorunları için sizlere 7/24 yardımcı vermek için hazır olan sitemizi değerlendirebilir lüzumlu detayları alabilir ve kırmadan su kaçağı bulma sorunuzu çözüm için yardımcı alabilirsiniz.

Sorunun ileriki zamanlarda tekrarlanmasını önlemek adına en müessir yöntemler kullanılarak titizlikle meydana gelen su kaçağı bulma işlemleri, mevcut ekipmanlar yardımıyla kusursuz bir halde sona erdirilmektedir.

Birçok değişik halde kendini yayınlayan su kaçağı problemlerine zamanında çözüm bulanmazsa ileride fazlaca daha büyük sıkıntılar ile yüz yüze kalınabilir. Bu nedenle siz de bu şekilde bir durumda zaman kaybetmeden işin uzmanları ile görüşmeyi dikkatsizlik etmeyin.

Teknolojinin bu denli gelişmediği dönemlerde tesisatlar kırılarak yada yıkılarak su kaçağı bulma problemleri giderilmekteydi. Su kaçağının yerini tespit edinceye kadar tesisat kırılmaktaydı. Bu vaziyet hem vakit yitirilmesine yol açmakta, bununla birlikte maddi açıdan insanları zorlamaktaydı. Üstelik su kaçağı problemi mesela banyodayken, mutfaktaki bütün tesisat kırılıp dökülürdü fakat nihayetinde probleminin banyoda olduğu tespit edilirdi.

Bu durumda da lüzumsuz yere tadilatlar ortaya çıkardı. Günümüzde dahi İstanbul su kaçağı bulma hakkında insanların aklına takılan en büyük sual işareti, su kaçağı tespiti esnasında duvarların, parkelerin, derzlerin kırılıp dökülecek olmasıdır. Her sektörde olduğu benzer biçimde su kaçağı bulmada da hızla gelişen değişen teknolojinin gelişmesi ile beraber teknolojik cihazlar kullanılmaya başlanmıştır. Teknoloji ile beraber su kaçağı bulma şekilleri geliştirilmiştir. Alttaki makalemizde su kaçağı bulma şekilleri nedir okuyup öğrenebilirsiniz.

İstanbul su kaçağı bulma şekillerinde öncelikli olarak kaçağın meydana gelme sebebi tespit edilir ve buna gore belirlenen bölgeye kameralı su kaçağı tespiti işlemi yapılır.. Su kaçağı tespiti yapıldıktan sonrasında uzman takım esirgemez bir emek verme ondan sonra problemi kalıcı olarak ortadan kaldırmakta ve bu durumun hayatınızı negatif etkilemesini önlemektedir.

İthal edilmiş olunan bu teknolojik aletleri sorunsuz ve muntazam bir halde kullanmak adına da kurumsal firmamızın bünyesi altında çalışmakta olan personellerimiz eğitimler görmektedir. Aldıkları uzman eğitimler ve kullanmış oldukları uygar teknolojik aletler yardımıyla cihazla su kaçağı tespitini sorunsuz ve kısa zaman zarfında yaparak sizleri çözülmez sorunlardan kurtarmaktayız.

Bilgisayar ve Kameralı Cihazlarla Su Kaçağı Bulma

Cihazla su kaçağı tespiti için kurumsal firmamızın uzman ekipleri elektromanyetik su tesisat ve boru bulma, elektromanyetik su kaçağı bulma, akustik ses dinleme ve termal imaj alma cihazlarını kullanır. Bu teknolojik cihazların her biri ayrı bir işlev görmekte ve gördükleri işlevler yardımıyla su kaçağı tespitini rahat hale getirmektedir.

Uzman ekiplerimiz cihazla su kaçağı tespiti için ilk önce elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazını kullanır. Bu teknolojik aygıt yardımıyla uzman ekiplerimizin ulaşamadığı ve çıplak gözle göremediği su tesisat borularının yerini duvarları yada fayansları kırmadan tespit eder.

Cihazla kaçak su tespiti işleminden sonrasında uzman ekiplerimiz ısıya ve sese kırılgan olan termal imaj alma ve akustik ses dinleme cihazlarını kullanarak duvarların dışından yada fayansların üzerinden kaçakların tespitini meydana getirmeye çalışır. Kullanılan bu teknolojik aletlerin bilgisayarlı sistemleri yardımıyla su kaçaklarının ana deposu tespit edilir ve kaçağın olduğu bölgelerden bir kaç fayanslık bölgeyi yerinden çıkarır yada duvardan küçük delikler açarak su tesisatı kaçaklarını onarır.

Cihazla su sızıntısı bulma firmamızın uzman ekipleri yapmış oldukları bu işlemler yardımıyla eski usul yöntemler ile yapılmakta olunan parçalanma yada kırma işlemi gerçekleştirilmez ve böylelikle cihazla su kaçağı tespiti yapılarak sizlere maddi ve tinsel sıkıntı olacak faktörlerden kurtarır.

Cihazla su kaçağı tespiti işlemleri bittikten sonrasında uzman ekiplerimiz icra ettikleri işlemleri özetleyen iş sözleşmesi ve güvence kapsamına giren yerlerin güvence belgesini de sizlere takdim eder. Yapılan işlemler kurumsal firmamız tarafınca fiyatlandırılır ve fiyatlandırılma işlemin boyutuna gore ele alınarak sizlere sunulur ve cihazla su kaçağı tespiti işlemleri son bulur.

• Kameralı boru içi görüntüleme cihazları ile su kaçağı bulma : Temiz suyun haricinde, kirli su tesisatı için kullanılan boru ve pimaşların kameralı cihazlarla görüntülenerek bulunmasını elde eden ustalaşmış cihazlardır. Tuvalet, lavabo ve öteki masraf hatları bir bir görüntülerek su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edilir.

• Termal kamera ile su kaçağı tespiti : Sıcak ve Soğuk su tesisatında bir kaçak biliniyorsa, termal cihazlar ile bu tür kaçaklar üstündeki sıcaklık göstergesi yardımıyla rahatça bulunmaktadır.

Kamera ile kırmadan su kaçağı bulma adına kurumsal firmamız üstün uygar teknolojik aletler ithal etmiş ve bu teknolojik aletleri sorunsuz bir halde personellerine kullandırtmak adına da bünyesi altında çalışmakta olan her personele hususi eğitimler vermiştir. Aldıkları eğitimler ve kullanmış oldukları üstün uygar teknolojik aletlerin desteği ile de kurumsal firmamızın uzman ve eğitimli mensupları evlerinizde yada iş yerlerinizde olup biten su kaçaklarını kırmadan bulmaktadır. Bu işlemler için uzman ekiplerimiz akustik ses dinleme, termal imaj alma ve elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazları benzer biçimde teknolojik aletleri kullanır.

Tesisat Borularını Kırmadan Su Sızıntılarını Buluyoruz

Su tesisat sistemlerinde olup biten su kaçaklarını kurumsal firmamızın uzman ekipleri belirledikleri yöntemler ile bulur. Bu metot de uzman ekiplerimiz ilk önce su tesisat borularını bulmayı tercih eder. Bunun için de elektromanyetik su tesisat ve boru bulma aleti kullanılır.

Bu cihazın kullanılmasının sebebi ise su tesisat borularının çıplak gözle görülememesi, duvarların içerisinden yada fayansların altından geçirilerek yapılmasıdır. Bu yüzden uzman ekiplerimiz bu teknolojik aleti kullanır ve su tesisat borularının geçiş noktalarını duvarları yada fayansları kırmadan belirler. Daha sonrasında buralarda olup biten su kaçaklarını bulmak için de uzman ekiplerimiz akustik ses dinleme ve termal imaj alma cihazlarını kullanır.

Akustik ses dinleme aleti yardımıyla duvar içlerinde yada fayans altlarında oluşan her türlü su kaçağı ses kasılarak bulunur. Su kaçağının olduğu yerden bir kaç fayanslık bölge yerinden çıkarılarak su tesisat borularına ulaşılır ve su kaçağı onarılır. Termal imaj alma aleti da kullanılarak su tesisat borularında başka kaçakların olup olmadığı test edilir ve su kaçağı bulma ve bulunan kaçakların onarılma işlemleri sonlanmış olunur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara