Kalorifer Borusu Kaçak Tamiri

Kalorifer Borusu Kaçak Tamiri
İçeriği Puanla

Kalorifer Borusu Kaçak Tamiri Evinizin kalorifer borusunda olup biten kaçağın onarımı için evinize gelen ekiplerimizce ilkin kalorifer tesisatınız temizlenir peşinden ise kimyasal ilacın salınımıyla kalorifer borusundaki kaçağın onarımı işlemine geçilmektedir. Kalorifer borusuna salınan deva tesisat arasında dolaşarak kaçağın olduğu noktaya birikerek katılaşmaya başlamaktadır. Bu işlemler daha sonra yapmanız ihtiyaç duyulan hususlarda ekiplerimiz size malumat vermektedirler. Bu aşamaların asla birinde ne kalorifer tesisatınıza ne de kombinize zarar verilmektedir.

Kalorifer Borusu Kaçak Tamiri

Kalorifer Borusu Kaçak Tamiri

Bu işin size yararı; kaçağın yerini bulmak zorunda kalmıyorsunuz, birden fazla kaçakta olsa hepsini aynı anda kapatıyor. Normalde kaçağın yerini bulmadan onarım yapılması olası değil ama uyguladığımız metot sıvı plastik tarzında kaçak olan çatlaktan sızarken dışarıda oksijenle münasebet etmiş olduğu anda donuyor. Çözüm bu kadar rahat olunca kaçağı aramak yerini bulmak, bulunan zeminin kırılıp onarımının yapılması baya uzun iş oluyor. Birde incinen yerdeki seramikle aynı yada benzer seramik bulma problemi var.

Genelde 5 yılı aşkın olan binalarda aynı seramikten bulunmaz. Böyle bir durumda kırdırdığınıza da pişman olabilirsiniz. İlaçlı tamir yardımıyla kırmadan dökmeden çözüm üretilir.Kimyasal İlaçla Kalorifer Borusu Kaçağı Kapatma Isınan kalorifer borularında, tertipli kullanıldıklarında bir müddet sonra irili ufaklı delikler doğar ve sızıntılar meydana gelir.

Kalorifer borularında olup biten sızıntıların tespit edilmesi ve onarılması için sizlere ustalaşmış olarak hizmet veren bir şirket olarak kimyasal ilaçla kalorifer borusu patlak yeri tamiri yapıyoruz. Oldukça ekonomik bir metot olan bu metot de kimyasal deva kullanıldığı için tesisatın herhangi bir noktası kırılmadan kaçak tespiti yapıyor, kimyasal deva ile sızıntıların önüne geçiyoruz.

Kalorifer borularında olup biten delikler ve kaçaklar sebebi ile kombinizin suyu muayyen sürelerde azalır ve su eklemek zorunda kalırsınız. Kombide azalan suyun nedeni kombi arızası değil kalorifer tesisatında oluşan kaçaklardır. Bu nedenle kaçakların tespit edilmesi ve onarılması kaloriferlerinizden daha çok verim almanızı sağlar. Kimyasal kullanılarak kaçakların tespit edilmesi ve kaçağın kapatılması işlemi fazlaca güvenilir bir işleme olarak sizlere sunulmaktadır.

Kimyasal İlacın Zararlı Bir Etkisi Var Mı ?

Profesyonel olarak sizlere hizmet veren bir tesisat şirketi olarak tesisatlarınızda oluşan sorunların giderilmesi kimyasallar kullanıyoruz. Tüm tesisatları için vermiş olduğumuz tesisat kaçağı kapatma işleminde kullandığımız kimyasallar ancak kalorifer borularında yer edinen kaçakları kapatan, kullanım suyu ile beraber sirkülasyon esnasında herhangi bir tesisata yada tesisat ekipmanına zarar vermeyen kimyasal türüdür. Bu nedenle sizlere sunacağımız hizmet kapsamında tesisatlarınız yada kombiniz herhangi bir zarar görmüyor.

Kalorifer tesisatlarında oluşan kaçaklar hem daha çok su sarfiyatına sebep olur bununla birlikte su sızıntılarının oluştuğu yerlerde rutubet oluşmasına, nemden kaynaklı duvar dökülmeleri şeklinde sorunlara yol açar. Bu negatif durumlar hem ömür kalitenizi düşürür bununla birlikte maddi olarak size maliyet olarak yansır.

Bu negatif durumlar ile karşılaşmamak için ve tamir işlemini en az maliyet ile gidermek için tesisat kaçağı tamir hizmeti veren firmamız ile iletişime geçmeniz ehil olur. Kimyasal deva uygulaması ile herhangi bir yeri kırmadan 1 saat şeklinde kısa bir müddet de kaçağın yerinin tespit edilmesi, kaçak olan noktanın onarılması hizmetini sizlere sunuyor ve evinizde oluşan bu sorundan sizi kurtarıyoruz.

Kalorifer Borusu Kaçak Tamiri Nasıl Yapılır ?

Kalorifer tesisatında oluşan kaçakları kimyasal kullanarak onarım ettiğinizde dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mühim noktalar şunlardır.

Kimyasal ile kaçak onarımı işlemi daha sonra bu işlemi meydana getiren ustalaşmış ekibimizin belirlediği sıcaklık derecesinde kombinizin 3 – 7 gün içinde çalıştırılması ve su sirkülasyonu yapılması gereklidir. Bu vakit zarfında onarım edilen kaçakların test edilmesi fazlaca mühim bir konudur.

Kimyasal deva uygulaması daha sonra kombi basıncının tertipli olarak test edilmesi fazlaca önemlidir. 2 sat aralıklar ile kombi basıncını takip ettiğinizde su sızıntısı olup olmadığını anlayabilir, kimyasal ile kalorifer tesisatındaki kaçak onarımı mevzusunda başarı göstermiş olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

Kimyasal Kullanarak Kalorifer Kaçağını Kapatan Firmalar

Kimyasalla su kaçağı onarımının fiyatı, onarımı meydana getiren şirket kalitesine, tecrübesine ve profesyonelliğine nazaran değişkenlik gösterir. Isıtma sistemi kaçak kimyasalı kullanarak sizlere vermiş olduğumuz kombi kaçaklarını onarım etme işlemi daha sonra sizlere 1 sene kullanım garantisi veriyoruz. Garantili çözümler sunan bir şirket olmanın yanında sektörde yer aldığımız seneler arasında edindiğimiz edinim ile sizlere hizmet veriyoruz.

Deneyimlerimizi ve tecrübelerimizi sizinle paylaşıyor, kalorifer tesisatında kaçak tamiri meydana getiren şirket olarak bir telefon kadar uzağınızda yer alıyoruz. İstanbul genelinde hizmet veren ustalaşmış ve tecrübeli bir şirket olarak ihtiyacınız olduğu vakit bir telefon ile bizlere ulaşabilir, ustalaşmış ve tecrübeli ekiplerimiz ile kalorifer tesisatınızı onarıyor ve 1 sene güvence veriyoruz.

Sıcak su ile çalışan kalorifer sistemleri günümüzde en yaygın olarak kullanılan kalorifer sistemidir. Bir kalorifer kazanı, boru sistemi ve radyatörlerden olup biten sıcak sulu kaloriferler, ısıyı da en muntazam şekilde odaya dağıtabilen sistemlerdir.

Kalorifer kazanında su ısıtılır ve bir motor sayeinde boru sistemine gönderilir. Borularda dolaşan sıcak su radyatörlere ulaşır ve ısınan radyatörler de odayı ısıtır.

Sıcak Hava Kaloriferleri

Sıcak hava kaloriferleri havanın ısıtılması ve radyatörlere dağıtılması mantığına dayanan kalorifer sistemleridir.

Hava bir kazan dairesinde hususi fırınlarda ısıtılır. Daha sonrasında büyük vantilatörler aracılığı ile borular kullanılarak tüm binaya yayılır.

Sıcak hava kalorifer sistemleri su kullanılan kaloriferler kadar bereketli çalışmasa da minik binaların ısıtılmasında süratli ve müessir bir çözüm sunar. Sıcak su kaloriferlerinin daha fazlaca tercih edilmesinin nedeni ısıtma mevzusunda genel anlamda fazlaca daha başarı göstermiş olmalarıdır.

Kalorifer sistemi kurulumunda dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim nokta doğru bir ısınma sağlayabilmek için radyatörlerin doğru yerleştirilmesidir. Doğru yerleştirilmeyen radyatörlerle bir kazan ne kadar kuvvetli olursa olsun ne kadar fazlaca sıcaklık üretirse üretsin verim alınamaz. Kalorifer peteklerinin yerleşiminde en önce havanın dışarıya kaçabileceği bölgeler tercih edilir.

Gerekirse kalorifer peteği bu bölgelere nazaran dizayn edilmelidir. Çok değişik şekillerde ve yerlerde kalorifer petekleri yerleştirilebilir. Özellikle banya ve tuvaletlere hususi tasarımlar devamlı yapılmaktadır. Kalorifer sistemi kurarken en doğru yerleşimi yapabilmek için işi bilen bir firmayla çalışmanın önemi büyüktür.

Ersoylar Tesisat, zemin altından döşenen kalorifer tesisat borularında olup biten kaçakları kapatmak için, kimyasal kullanmaktadır. 72 saat içinde borunun patlak noktasını kapatma özelliğine haiz olan bu sıvı tamamen donduğunda, kombide su eksilmesini durdurur. Isıtma tesisatına hiç bir zarar vermeyen su kaçak kimyasalını güvenle kullanabilirsiniz.

Kullanılan kimyasal, su içinde herhangi bir halde donma yapmaz. Borudan çıkan kimyasal oksijenle birleşerek kristalleşmeye başlar. Tamamen donduktan sonrasında, kaçağın oluştuğu deliği sıvama yaparak kapatır. Ayrıca bu kimyasal donduğunda beton şeklinde sertleşerek, tekrar açılma yapmaz.

20.09.2021
289
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara