TESİSATÇI TALEP ET

Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Kalorifer Petek iç Temizliği

İçeriği Puanla

Kalorifer Petek iç Temizliği Kalorifer tesisatlarında petek temizliği 2 yılda bir yapılması şarttır. Her geçen sene kendi geliştirdiği makinelerle petekleri temizlemeye çalışan ekiplerimiz kalorifer tesisatı için en müsait kimyasal ve makinelerle iş koşturmacasındadır. İlaçlı petek temizliği ve yerden ısıtma temizliği bizim işimiz. Kalorifer sisteminde kombi peteklerden daha yüksek bir yerde bulunmuş olduğu için sirkülasyon esnasında suyun içinde yoğun bir halde bulunan kireç tortu parçacıkları peteklerin alt taraflarında birikmeye başlar.

Kalorifer Petek iç Temizliği

Kalorifer Petek iç Temizliği

Belirli bir müddet nihayetinde peteklerin alt taraflarında üst tarafa kıyasla sıcaklık kaybı hissetmeye başlarsınız. Petek temizliği dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir konudur. Eğer petekler dengeli sıcaklık vermiyorsa bir uzmana başvurmak gerekir. Gereken işlemler yapıldıktan sonrasında hem ısınma sorunu ortadan kalkar bununla beraber yakıt tasarrufu sağlanır.

Halk içinde meydana getirilen muamele peteklerin havasının alınmasıdır. Bu metot oldukça minik sorunlarda işe yarayabilir. Zaman içinde peteklerin arasında kalınca leke tabakaları oluşur. Bu kirler peteklerin tertipli çalışmasını engeller. Bunun yanı sıra borularda ve kombi arasında paslanma ve kireçlenme oluşur. Bu da peteklerin içinde bulunan suyun kolaylıkla hareket edememesine neden olur ve ısınmama problemi oluşur.

Peteklerin temizleme işlemi şöyle gerçekleşir. Ersoylar  tesisatçı kalorifer sistemine temizleyici kimyasal maddeler ekler. Bu maddeler su ile karışır ve belli bir sıcaklığa getirilir. Pompa basıncı uygulanır peşinden kimyasal madde tüm sistemde dolaşır. Bu sayede kirli sular ve kireç birikintileri temizlenmiş olur.

Petek temizliği servisi ; Kullanım senesine bağlı olarak kullanılan suyun niteliklerine, sıcaklığı ve oksijene bağlı olarak, kapalı dönem ısıtma sistemleri içinde kireç, kışır, tortu , çamur ve çamurlaşma olur, bilhassa çamurlaşma yerden ısıtma sistemlerinde daha sık olarak görülür. Ortaya çıkan bu maddeler, ısıtma sistemlerinde, ısınma problemlerine, iyi ısınamama ve pahalı ısınma problemlerine niçin olurlar. Oluşumların ısıtma sisteminde meydana getirmiş olduğu olumsuzluklar; – Isı sirkülasyonunun tam olarak yapamasından meydana gelen sıcaklık sorunları kaynaklanmaktadır petek temizleme şirketimiz bu tür sorunlara teknolojik çözüm sunmaktadır .

Peteklerde ısının her yere aynı verimle dağılamaması, bilhassa peteklerin alt kısmında oluşan tortular sebebi ile alt tarafların ısınmaması ve birtakım radyatörlerin asla ısınmaması şeklinde problemler gözlemlenmiştir .
Yerden ısıtma sistemlerinde çamurlaşma ve tortulaşma sebebi ile, tıkalı boruların geçmiş olduğu alanlarda ısınmama sorunları.

Tesisat ve peteklerde oluşan kirliliğin kombiye taşınması sonucunda, pompa ve eşanjör sorunlarının yaşanması .
Kireç ve tıkanma sebebi ile eşanjörün istenilen sıcak suyu üretememesi.
Kir ve tortu sebebi ile, kombinin 2-3 dakika zarfında yüksek dereceye ulaşıp kendini kapatması kararı sirkülasyonun yapılamaması.

Kalorifer Petek iç Temizliği İstanbul

Sistemin çürümesi, yerden ısıtma borularında çatlakların oluşması.
Bu yıkama işlemi makine desteğiyle yapılmaktadır. Yıkamanın peşinden bu çamurlaşma ve tortuların tesisat borularının içerisinden tamamen atmak için kimyasal ve makine kullanılır.

Yerden ısıtma sistemlerindeki aşırı çamurlaşmayı mobil sistem temizleme makinemiz ile temizliyoruz. Her odaya ayrı ayrı giden boruları tek tek temizliyoruz. Temizlik işlemini makine ile yaptığımız için boruların içinde balçık tabakasından yaratı kalmıyor. Bu işlemi ek olarak kimyasalla yaptırmak isteyen müşterilerimiz için hususi kimyasal ile temizlik yapılabiliyor. Bu kimyasal borular içinde biriken kireç, su taşı ve benzeri maddeleri yok eder. Ersoylar  tesisat radyatör ve yerden ısıtma temizlik fiyatımız şuan kampanyalı olduğundan kaçırmayın. 120 metre kareye kadar temizlik fiyatımız sabittir.

Zaman içinde petek tıkanır. Bu konum ehil derecede ısınmama problemlerine niçin olur. Yüksek sıcaklık elde etmek için her yıl radyatör temizliği (bakımı) yapılmalıdır. Kombi den yüksek ve ehil verimi alır ortalama 0 yakıt tasarrufu sağlarsınız.

Belirtileri çoğu zaman peteklerin alt kısımlarının soğuk olması bilhassa son radyatörün şu demek oluyor ki kombiye en uzak olan peteğin den alt kısmını elle yoklayın üzerine bakın aynı ısı seviyesi hakim değilse ısının dolaşım sağlamasını engellemiş olan pislikler var demektir .

Pek oldukça şahıs bireysel olarak petek temizleme işlemi oluşturmaya iş koşturmacasındadır sadece bireysel olarak tam anlamıyla temizlik işlemi yapılamaz . Bazı bireysel tesisat temizleme uygulamaları şöyledir , kimisi peteğin için deki havayı alarak oradan çıkan pis su ile temizlik olacağını sanır , kimisi tahliye vanasını açarak suyu tamamen boşaltarak temizleme işlemi yapılacağını sanır bunların tüm bunlar yanlış uygulamalardır .

Doğru olan kaliteli bir kimyasalla peteklerin içerisindeki partikül , balçık ve muhtelif maddeleri temizlemek için kimyasal ayrıştırıcı kullanması radyatör temizleme işlemin en mühim faktörüdür . Devamı da minimum solüsyon kullanması kadar mühim bu sebeple bir yanlış işlemde kombi bozulabilir , tazyik filtreleri tıkayabilirsiniz .

Pek oldukça web kullanıcısı petek temizliği işleminin içeriğinden oldukça petek temizleme fiyatlarını araştırmaktadır. Bir düşünmek gerekirse ucuz olan kaliteli midir ? Ucuza yaptırdık peki ya bir işe yaramaz sa ? Verilen ucuz paranın ne kıymeti olacak ?

Leave a Comment