Kalorifer Petek Temizligi Hizmeti

Kalorifer Petek Temizligi Hizmeti

Peteklerin temizlenmesinin önemi oldukça büyüktür, önemli olmasının sebebi ise kış aylarında bir çok kişi peteklerini yaksa bile çoğu zaman ısınmadığından şikayetçi oluyor bunun en büyük sebeplerinden birisi de peteklerin temiz olmamasıdır bu sebeple Kalorifer Petek Temizligi Hizmeti veriyoruz. Ersoylar tesisat virması olarak İstanbul içerisinde aynı gün petek temizliği hizmeti vermekteyiz, eğer kombinizde değil sorun peteğinizin temiz olmamasındansa bunu hallediyor ve ısınma sorununu ortadan kaldırıyoruz. Bütün sorunlarınıza çözüm bulup ısınma sorununuzdan ve kabarık gelen faturalardan sizi kurtarmak için uzman tesisatçı ekibimizle en iyisini yapıyoruz.

Kalorifer Petek Temizligi Hizmeti İstanbul

Ev ve iş yerlerinde ısınma ihtiyacının daha düşük maliyetle ve daha konforlu biçimde karşılanmasını elde eden petek temizleme hizmetlerimiz, kombi ve kalorifer sistemlerinin zaman içinde azalan verimliliğinin ilk günkü seviyeye gelmesini sağlar. Modern teknolojiden faydalanarak en yeni sistemlerle ve bu işin uzun süreden beri meydana getiren deneyimli ekiplerle gerçekleştirdiğimiz temizlik işlemleri, ev ve işyerinizin inşaat alanına dönüşmeden ve her zeminin kirlemenize ihtiyaç duymadan kısa müddette tamamlanmaktadır. Uzmanlığımıza olduğu şeklinde makul fiyatlarımıza da güvenmekte, hizmetlerimizin memnuniyetinizi en üst ölçüde karşılaması için her vakit olası olan en müsait fiyatlı petek temizliği hizmetlerini sunmaya çalışmaktayız. Isıtma sistemlerinizin en olmadık zamanda, kışın ortasında sizi yarı yolda bırakmasına sebep olabilen petek ve döşem tıkanmaları birçok değişik sebepten kaynaklanmaktadır. Farklı kimyasallar ve su içerisindeki yabancı maddeler peteklerin balçıklaşmasına, dolasıyla su akışının istenen biçimde gerçekleşmemesi yüzünden ısınma konforunun düşmesine yol açmaktadır. Tüm bunların ötesinde ancak şebeke suyunun içerisindeki kireç bu şeklinde tıkanmalara yol açabilir. Kısa müddette peteklerinizde herhangi bir mesele oluşmuyormuş şeklinde görünse de, tıkanıklık zaman içinde daha da artmakta ve ısınma sisteminizin verimliliği günden güne birazcık daha azalmaktadır. Kombiniz kullandığı doğalgazı yüksek bereketlilik yüzdesiyle sıcaklık enerjisine dönüştürse dahi peteklerdeki tıkanıklıklar, ev ve işyerinizde bu ısıdan arzu ettiğiniz biçimde faydalanamamanıza yol açar. Modern ekipmanlarla “garantili” ve zahmete girmenize lüzum bırakmayan petek temizliği hizmetlerimiz, lüzumsuz satmaca artışlarının önüne geçmekte ve ısıtma sisteminizin yine en çok verimlilikle çalışmasını sağlamaktadır. Tüm bu problemlerle yaşamamak ve lüzumsuz yere kabarık faturaları ödemek zorunda kalmamak için ısıtma sisteminizin petek temizliği yılda bir kere olmak suretiyle periyodik bir biçimde yapılmalıdır. Petek temizliği ustalaşmış tesisatçı firmaları tarafınca yapılmalıdır. Zira bu işlemde, hususi kimyasal içerikler ile hususi cihazların kullanılması gereklidir. Kaloriferlerdeki ısınma problemi, su akışının olması ihtiyaç duyulan bir şekilde sağlanamadığı durumlarda ortaya çıktığından, petek temizliği işlemindeki temel amaç; suyun içinde yer edinen kireç şeklinde yabancı maddeler sebebiyle zayıflamış olan su akışını düzgüsel seviyesine ulaştırmaktır. Peteklerin içinde, zaman içinde biriken kimyasal maddeleri ve kireci yok edebilmek için kullanılan kimyasal maddeler sayesinde, su akışı düzgüsel düzeye ulaşacağı şeklinde, geç ısınma veya ısınamama problemi da ortadan kalkacaktır.

Kalorifer Petek Temizligi Hizmeti Firması

Doğalgaz en sık kullanılan ısınma şekilleri içinde yer almaktadır. Petekler ısıtma sistemlerinin en mühim parçalarındandır. Soba borularının temizlenmesi gerektiği benzer biçimde peteklerin de temizlenmesi gerekmektedir. Isı verimini arttırmak için periyodik temizlik oldukca önemlidir. Petek içinde sürekli su akışı ile ortamın ısınması sağlanır. Borular içinde bulunan rutubet zaman içinde paslanmalara niçin olacaktır. Bu pas ve leke dibe çökerek verimliliği azaltır. Birikmeler sebebiyle borularda tıkanıklık meydana gelebilir. Borularda tıkanmanın, önüne geçilmesi gerekmektedir. Tıkanmalar, ısının yayılmasını engeller. Bu konum daha azca ısınmanıza neden olur ve faturalarınız kabarır. Petek temizliğini tertipli olarak yaparsanız, kombinizi daha düşün derecelerde emek vererek ısınabilirsiniz. Kombiye uzak olan petekleriniz bile ehil ısıyı verebilir. Enerji tasarrufu sağlamak için peteklerinizin temizliğini tertipli olarak yaptırmaya itina gösterdin. Kalorifer petekleri içinde bulunan borulardan akan su, süratli bir halde ilerleyerek, ortamın ısınmasını sağlar. Ancak içerideki boruların tıkanmış olması sıcaklık akışını engeller. Suyun içinde yer edinen kireç yahut leke benzer biçimde maddeler, yüksek sıcaklık sebebiyle, petekteki borularda daha süratli birikir. Bu da boruların tıkanmasına niçin olur. Peteklerde bakım işlemi yapılmasının amacı, boruların arasında biriken maddeleri ve peteğin bütün iç yapısını temizleyerek, su akışının sorunsuz bir halde gerçekleşmesini sağlamaktır. Kalorifer petek temizliği yapıldıktan sonrasında, ısınma sorunu tamamen ortadan kalkacağı benzer biçimde, peteklerin altının ısınmaması, iç mekanda bulunan birtakım peteklerin diğerlerine oranla oldukca azca sıcaklık vermesi yahut peteklerin geç ısınması benzer biçimde sorunların tümü çözülmüş olacaktır. Bazı evlerde ehil büyüklükte kombi ve döşem çekilmemiş olması peteklerinizin lüzumlu ölçüde sıcaklık transferi yapamamasına sebep olur. Sıcak suyun kombinizden çıkış yapmış olup döşem borularınızdan radyatörlere giriş yapana kadar olan kısımlarda tüm negatif sonuçlar ortaya çıkarılır. Yapılan petek döşem yıkama işlemi cevabında evinize gelen şirket veya şahıslar bu tür açıklamaları yapamıyorsa yaptırdığınız tüm petek temizleme işlemlerini tekrar gözden geçirmenizi öneririz. Petek temizliğine, dış kısımdan başlanmalıdır. Petek temizliğinde birçok metot bulunmaktadır. Daha bereketli ısınma için bu yöntemler uygulanmalıdır. Böylece huzurlu bir halde ısınabilir ve enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Petek temizliğine, başlarken evvela peteğin gerisinde ve aralarında biriken tozlar süpürülmelidir. Peteğin kapakları açılarak, bir değnek ucuna bez takılmalı ve içerisi silinmelidir. Sonrasında nemli bir bez ile dış petek temizliği yapılmalıdır. Elbette paslanmaması için sildikten sonrasında kurulanmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara