Kalorifer Petekleri Ses Yapıyor

Kalorifer Petekleri Ses Yapıyor
İçeriği Puanla

Kalorifer Petekleri Ses Yapıyor evinizdeki Problemleri halletmek eskisi kadar zor değildir, bu sebeple bir uzmana sormak fazlaca daha rahat hale gelmiştir. Ev eşyalarımız, satın almış olduğumuz şahsi eşyalar artık fazlaca rahat bir biçimde internetden sipariş edebilirsiniz. Satın aldığımız her ürünle ilgili bir problemimiz var ise veya evimizde bir yerde bir sorun var ise, birinden bir çözüm önerisi almayı kolaylaştırır. Aslında, kendi imkanlarımızla yapabileceğimiz bir şey var ise, aldığımız bilgilere göre işimizi fazlaca huzurlu yapabiliriz

Kalorifer Petekleri Ses Yapıyor

Peki, üstünde ağır olan petekten gelen gürültünün nedeni nelerdir? Birkaç değişik nedene sahip olabilen bu hata çoğu zaman radyatör peteğinin kalitesi ile ilgilidir. Bir radyatörü ısıtırken ses gelir, ısıtmadan ondan sonra ses kesilir, ısıtma sırasında petek malzemesi genişler. Zamanla, malzemelerin özellikleri bozulabilir. Genişletme yeteneğini kaybeden bir malzeme, muayyen bir süre sonrasında ses çıkarmaya başlayabilir. Peteklerden uğultu sesi gelmesi

Termostatik vana arızalı olabilir. Bunun haricinde, ses termostatik vana dışarı ortaya çıkabilir. Bunun arkasındaki fakat, valfteki iğnedir. Bu valfler netice olarak ayarlandığından, iğne suyun etkisiyle içeri ve dışarı gelir. Her durumda, termostatik valf kısa olduğunda, vanadan geçen su iğneyi çılgınca hareket ettirir.

Bu petek bir kene tıklama sesi yapar. mesela, peteklerden gelen ses şeklinde bir sorunla karşılaşmış olduğunız için, işte uzman bir yönetimden destek bulmanın olumlu yönde taraflarını görüyoruz.

“Termostatik vana niçin ses yapar Sorununuz bu şekilde ise, ısınana kadar bu ses 5 dakika dayanacaksınız ya da peteği değiştirmeniz gerekecek. Peteklerin musluklarından gelen ses de var. Bu bir çok vakit termostatik valflerde görülür. Valfler kendi kendine düzenlenmiş olduğundan, bir mekanizmaya sahiptirler.”

Petekler, muayyen periyotlarla temizlik gerektiren aletlerdir. bilhassa evaporatör ve petek bakımı, kışa girmeden bir yardımla tamamlanmalıdır. Her durumda, eğer temizlik yapılmazsa petek tortuları şekillenir. Bu silt su ile birlikte hareket eder ve peteğe çarpar. Bu, peteklerin sesine niçin olur. Kalsifikasyon bir kez daha su ısıtıcısı boru oldu kapalı şans, ses ısıtıcı boru kaynaklanabilir.

Petekten gelen suyun sesinin arkasındaki en mühim amaçlardan biri, düşük petek kalitesidir. Petekler montaj aşamasında fırın boyası ile boyanmalıdır. Olması gerektirme etmiş olduğu gibi, birtakım düşük kaliteli petekler soba boyası ile boyanmaz.

Tıklayın gelmek için yine motivasyon-ses petek geliştirme tıklayın. Peteklerin yapıldığı malzeme sıcaklık nedeniyle büyür ve bu gelişme er yada geç durur. Arada, petek sesleri.

Termostatik vana niçin ses yapar Sorununuz bu şekilde ise, ısınana kadar bu ses 5 dakika dayanacaksınız ya da peteği değiştirmeniz gerekecek. Peteklerin musluklarından gelen ses de var. Bu bir çok vakit termostatik valflerde görülür. Valfler kendi kendine düzenlenmiş olduğundan, bir mekanizmaya sahiptirler.

Bu ayarı yapan bir iğne ihtiva eder. Suyun itişi ile oluşturulan ve kapanan bu iğne, çöktüğünde dokunarak bir ses çıkarmaya adım atar. Radyatör vanalarındaki gürültünün sebebi budur. çözüm gelince, vanayı değişiklik yapmak en zeki metot olacaktır. Bu tıklamalar içinde değişimler var. Genleşme ve valflerin niçin olduğu ses, birbirine çarpan iki metalin sesi gibidir. Suyun sesi darbe sesleri ile karıştırıldığında, sebep farklıdır.

Genel hatlarıyla, sistem pis olduğunda ve içeride kireçlenme oluştuğunda ve döngü esnasında küçük parçalar vurulduğunda bu sesleri duyarız. Alüminyum petek daha yaygın bir sorundur. Petek temizleme makineleri ile banyodaki veya birindeki petekleri kaldırarak bütün tesisatları ve petekleri oradan yıkamak mümkündür. Maliyeti daha az olan ve diğeri çözümlerden daha pis olmayan bu metot en çokca tercih edilen yöntemdir.

Peteklerden uğultu sesi

Petekler ve kazanlar daha çok ses oluşumuna neden olan bir faktördür. Bu sorunun çözümü, en müsait maliyetli ve belki de kendi başımıza yapabileceğimiz tek iştir. Bu sorun, petek hava problemi da oluşur.

Her şeyden ilkin, sıcaklığına bakarak havanın bir petek arasında olup olmadığını söyleyemeyiz. Yarım yada tüm petek hava dolu olduğunda, durumu fark edebiliriz. Aksi takdirde, radyatördeki sesten gelen hava anlaşılması imkansız. Sudaki hava dönerken, bir ses çıkarır.

Hava girişi, bir purjor anahtarı yada düz bir tornavida dönüşü ile peteğin sağ yada sol üst köşesindeki vidaya benzeyen ve havayı görene kadar bekleyin ve suyun tamamen çıktığını görün.

Bunu bütün peteklerde yapar yapmaz, birazcık hava alırız. Işlem, kazan altındaki su doldurma valfinden kazan basıncını 1,5’e getirdikten ondan sonra biter. Ses petekten gelir, ısıtıcı ses çıkarır, radyatör vanası tıklama sesinden gelir, bunun sebebi ve tüm bunlar için çözüm olduğunu söylersiniz

Kirlenmiş peteklerin sesinin evet olup olmadığı sorusunun yanıtının bulunduğunu söyledik. Esasen her 2 yılda bir radyatör peteklerinin düzenli olarak temizlenmesini yapmış olduysanız, kil yapmak için pis peteklerin durumuyla karşı karşıya kalacaksınız.

Petekleri çıkarmadan temizlik yapan firmamız, radyatör peteklerini makine ile temizler. Radyatördeki gürültüyü tatil etmek için peteklerinize dikkat etmeyi dikkatsizlik etmeyin. Petek temizliği yakıt tüketimi ve verimli ısıtma açısından önemlidir.

Termostatik Radyatör Vanası Nedir
Termostatik Radyatör Vanası Nedir. Peteklerin kısaca radyatörlerin üst kısmında sıcaklığın odaya dağılımını elde eden bir vana vardır.

Manuel vanalarda ( eski tip ) reglaj ayarını kısaca vanaların eşit biçimde ayarlanmaması ısının odalara eşit dağılımın da bozar.

yapılması ihtiyaç duyulan Termostatik Radyatör Vanası odanın sıcaklık sistediğiniz dereceye geldiğinde, kendiliğinden vanayı kısar böylelikle evin öteki odalarına fazlaca daha çok sıcak su akışı olur ve sıcaklık eşit bir biçimde evin içerisine dağılır.

Termostatik vana yatay mi dikey mı ?

Termostatik vana yatay mi dikey mi sorununa yanıt olarak Peteğe nazaran düşünülmelidir. Peteklerden Neden Ses Gelir

Termostatik vana yatay mi dikey mi probleminin cevabı evinizde peteğin durumuna nazaran ve aldığınız termostatik vananın markasına nazaran değişkenlik göstere bilir.

Termostatik vana kullanması ısının evin arasında dağılımı işini kolaylaştırıyor. Böyle bir muamele yapmadan ilkin ne olursa olsun bir bilene danışın evinizde m² bazında bakıldığında minik ve 2+1 stadart evlerden ise kim bilir evinize bu şekilde bir vana takmanız gerekmiyordur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara