Kalorifer Temizliği 200 TL

Kalorifer Temizliği 200 TL

Kalorifer Temizliği 200 TL gibi bir fiyata aslında kolayca yapılabiliyor fakat çoğu zaman firmalar evinizdeki petek sayısına göre fiyat vermektedir bu yüzden en mantıklı oaln şey sizin firmayı arayarak fiyat bilgisi almanızdır. Firmamızı arayıp güncel fiyatı öğrenip size özel bir fiyat alabilir ve bu sayede gün içerisinde randevu oluşturarak kalorifer temizliği yaptırabilirsiniz.

Kalorifer Temizliği 200 TL

Evlerimizde kullandığımız ısınma tesisatı, kombinin ısıttığı suyun peteklerin arasında dolaşması ve peteklerin bu ısıyı etrafa yayması mantığına bakılırsa çalışmaktadır. Petekler şu demek oluyor ki kalorifer tesisatı arasında dolaşan su kapalı devredir. Kalorifer tesisatında dolaşan su aynı su olduğu için zaman içinde suda kireçlenme, tortu, paslanma, çamur oluşarak çamura dönüşür. Bu oluşan çamurlanma zaman içinde peteğin içerisindeki kanalları ve boruları tıkayarak su akışını engeller. Bu vaziyet peteklerin birtakım bölgelerinin ısınamamasının yanında kombi eşanjörünün delinmesi kombi pompasında tahribat oluşması şeklinde durumları ortaya çıkarır. Kombi pompasının yorulması hem gaz yakıtını artıracak bununla birlikte elektrik sarfiyatını yükseltecektir. Durum bu aşamaya gelmeden tesisatınızın temizliği yapılarak enerji kaybı önlenmeli, en çok verimde sistemin emek harcaması sağlanmalı. Petek temizliği işlemi evinize yada işyerinize herhangi bir zarar vermeden peteklerin içerisindeki tortu, kireç ve çamurdan arındırılacak biçimde bütün peteklerin ve boruların temizlenmesidir. Bu muamele için yanımızda getirdiğimiz aparatlarla peteğinize lüzumlu linkleri yapıyoruz. Sırayla bütün petekleri bir bir temizliyoruz. Daha sonrasında kombinin kalorifer filtresini temizliyoruz. Temizleme işi bittikten sonrasında linkleri test edip tesisata su basıyoruz.

Kalorifer peteklerinin iç kısımları suyla dolu olduğundan zaman içinde leke birikmesi oluşur. Suyun yapısına ve peteğin malzemesine nazaran küf, çamur, kireç, çamur şeklinde maddeler oluştuğu görülmüştür. Bu maddelerin peteğin arasında birikmesi hem esenlik açısından bununla beraber peteğin verimi açısından büyük risk teşkil etmektedir.

Kalorifer Temizliği Hizmeti

Petek temizleme fiyatlarına tesir eden en mühim müessir ise dairede bulunan petek adedi , Ortalama m2 ve petek cinsidir. Dilim petek tane fiyatı 25 lira , Döküm petek temizleme adedi 35 lira olarak belirlenmiştir. Peteği kendi temizlemek istemeyen, vakti yada becerisi olmayan kişiler tarafınca bu şekilde kurumlar tercih edilmelidir. Bu kurumların tecrübeli ve referans sahibi olması en mühim kriterdir. Bu kurumların pak çalışmaları, müsait makine ve teçhizatları kullanmaları, kimyasal kullanımlarında dikkatli olmaları (hatta kimyasal kullanmadan, organik temizleyiciler kullananlar) tercih edilmelidir. Eski ve günümüz şartlarında önemini kaybetmiş yöntemler yerine kalıcı ve yararlı hizmetleri sunan firmamızdan yaz veya kış aylarında her daim hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Petek temizliği ile alakalı alakalı bilgileri ve en aktüel petek bakımı yazılarımızı sizler için oluşturduk. Kombi bakımı iyi mi yapılır? Kombi bakımı ve alakalı radyatör temizleme ile alakalı yararları için sayfamızın ziyaret ediniz. Tesisat temizliği için en mühim müessir kuvvetli bir petek yıkama makinası kullanmaktan geçer. Basınçlı ve kuvvetli bir makina peteklerin diplerinde bulunan tortuları kolayca söküp alarak suyun hareket oranını hızlandırır. Böylelikle kaloriferlerin ısınmayan yerleri ısınmış olur. Su hareket oranının akışkan ve süratli olması ısıtma sisteminin daha azca yakıt harcanması anlamına gelir. Buda tutum etmeniz ve daha ucuza ısınmak için bir fırsata dönüşür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara