TESİSATÇI TALEP ET

Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Kalorifer Tesisatı Bakımı

İçeriği Puanla

Kalorifer Tesisatı Bakımı teknolojinin bu denli gelişmiş olması günlük hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Teknolojinin bu denli gelişmişliği tabi ki tesisat cihazlarına da faydası olmaktadır. Kalorifer konusunda da her sistemin belli zamanlarda bakımının yapılarak temizlenmesi gerekmektedir. Aksi taktirde kullanım ömrü oldukça azalmaktadır. Bakım derken bunda kast ettiğimiz temizliğinin yapılmasıdır. Bakımın yani temizliğin yapılmasının şart olduğunu söylüyoruz bunun sebebi ise zamanla tesisatın içinde çamurlaşmaların yaşanmasıdır.

Bu durumun önüne ancak bakım temizliği ile geçebilirsiniz. Kombiniz arıza vermeden evvel tedbir alarak bakım temizliğini yaptırırsanız bu gibi durumların önüne geçmiş olabilirsiniz. Evinizde ısıtamadığınız birtakım odaların kaloriferlerini yıkama yaptırmak, size çözüme bir adım daha yaklaştırır. Evlerinizde yahut iş yerlerinizde ısınmanın sağlanmadığı birtakım odalardaki kalorifer peteklerine bakım yahut yıkama yaptırmak, kalorifer tesisatıyla alakalı sorunlarınızın çözüme ulaşmasını kolaylaştırır.

Kalorifer boruları, radyatörlere oldukca uzak mesafede yapıldığında sıcak su, sıcaklık yitirilmesine uğrar. Kombiden çıkan sıcak su, boruların mesafesi süresince hız ve sıcaklık kaybeder. Borular döşenirken, olası olmasıyla birlikte azca sayıda kapalı dirsek kullanmak gereklidir. İlerleyen kalorifer suyu, her kapalı yada aleni dirseğe çarptığında sirkülasyon yavaşlar. Sirkülasyon meydana getiren suyun, en süratli yoldan yine kombiye girip ısınması gerekir.

Kalorifer Tesisatı Bakımı

Kalorifer Tesisatı Bakımı

Kalorifer Tesisatı Bakımı Firmamız

Tesisatçıların kalorifer yıkamasındaki amaç, tesisat içinde suyun akışını engelleyecek herhangi bir kirlilik var ise temizlemektir. Isıtma amacıyla evlere ve iş yerlerine kurulan kaloriferlerin boruları birtakım durumlarda sıcak suyun sıcaklık yitirilmesine uğramasına niçin olur. Bu durumlardan biri de kaloriferlerin ve boruların sıcaklık verici merkeze uzak bir mesafede kurulmuş olmasıdır. Bu mesafe kombiden gelen sıcak suyun borulara ulaşmasını geciktirir ve bu süreçte sıcak su sıcaklık kaybeder.

Kalorifer boruları döşenirken bu sebepten ötürü minimum oranda kapalı dirsek kullanılırsa, kalorifer suyunun dirseğe çarpıp sirkülasyonun yavaşlaması engellenmiş olunur. Kışın ısınma sorunuyla karşılaşmamak için kalorifer tesisatı iyi mi temizlenir, bunu bilmek ve icra etmek gerekir. Kalorifer peteğin iç temizliği, kalorifer tesisatı temizleme tesisat boru temizliği ve kalorifer peteği temizleme uzmanı tarafınca yapılmalıdır. Kalorifer tesisatı pak olursa havalar soğuduğu vakit sorun yaşamazsınız.

Kalorifer tesisatı temizleme ve kalorifer temizliği ve bakımı kış ortasında soğukta kalmamak adına periyodik olarak yapılmalıdır. Kalorifer kombi petek temizliği, evde petek temizliği yönteminden değişik tatbik ile yapılır. Kalorifer petekleri tek noktadan temizlenir ve kalorifer tesisatı kirliliği ortadan kaldırılır. Kalorifer tesisatlarında pislik muhafazakar var ise, işe içerisindeki filtreyi temizlemekle başlayın. Hala kaloriferleriniz iyi yanmıyorsa, piyasada satılan kombi koruyucu sıvılardan satın alıp, banyodaki havlupanın içinden tesisata gönderin.

Bu deva içerde tıkanan yer kalmışsa söker ve açar. Tabi kullandığınız kimyasalın kesinlikle içeriğini okuyup satın almanız gerekmektedir. Kalorifer temizleme kimyasalları, Türkiye’de hala merdiven altı üretilmektedir. Çoğu kimyasalların etiketinde hiç bir TSE belgesi, barkod ve içinde ne olduğu etiketinde. Hal bu şekilde olunca da denemeden hangi kimyasalın, iyi mi bir nitelikte bulunduğunu anlayamıyorsunuz.

Kalorifer Tesisatı Bakımı İstanbul

Firmamız, kullanacağı kalorifer temizliği kimyasalı yazın ofisimizde bulunan kombiye atarak dener. Yaklaşık bir ay içinde aralıklarla 4-5 kere kombiyi çalıştırdıktan sonra, kombiyi sökerek bakır parçalarına zarar verip vermediğine bakılır. Bizce uygulanabilecek en iyi metot budur. Çünkü müşterilerimize verdiğimiz kıymet sebebiyle, evinize bir zarar vermek yerine öncesinde bizlere zarar vermelidir. Sirkülasyona uğrayan ılımış suyun en kısa halde kombiye geri dönerek yeniden sıcak su haline gelmesi gerekir.

Kalorifer tesisatı meydana getiren kişilerin, kaloriferi yıkama işlemi yapmasındaki amaç; boruların yahut öteki malzemelerin içerisin suyun sirkülasyonunu yavaşlatacak kirliliği yıkayarak akmasını sağlamak ve kaloriferlerin eskisi benzer biçimde odayı ısıtmasını sağlamaktır. Firmamız, makineyle petek temizliği meydana getiren şirket olarak İstanbul’un bütün semtlerine hizmet vermektedir.

Petek koruyucu kimyasal kullanan firmamız radyatörlerinizde oluşan kireçlenmeleri temizleyerek daha bereketli ısınma sağlamaktadır. Böylece radyatör temizlik sıvısı ile yakıt tasarrufu da elde etmiş olursunuz. Temizliğini yaptığımız ısıtma sistemleri aşağıda listelenmiştir. Bazı anormal durumlarda kalorifer tesisatının temizliği ve yıkamasının yapılmasına karşın peteklerin yeniden de düzgüsel ısıya ulaşmaması durumları yaşanmaktadır.

Kaloriferlerin içinde kiri muhafazakar filtreler bulunmaktadır. Eğer temizleme ve yıkama işlemlerine karşın kaloriferiniz ısıtmıyor ise en önce leke muhafazakar filtreleri temizleyerek aynı işlemi yine deneyebilirsiniz. Bu işleme karşın kaloriferin ısısında bir artış gözlemlenmiyor ise kombi koruyucu sıvı ilaçlardan alabilir ve havluluk olarak banyoda bulunan kaloriferinize bu sıvıyı aktarabilirsiniz. Bu ilacın amacı borularda yahut dirseklerde tıkanma kaldıysa o tıkanmayı söküp açmaktır.

Kalorifer tesisatı kış gelmeden temizlenmelidir. Bunun için ustalaşmış yardım almalısınız. Kalorifer tesisatı iyi mi temizlenir, bu mevzuda petek temizleme servisimize danışabilirsiniz. Kalorifer tesisatı temizliğinde makine ile kimyasallı temizlik yapılması sıhhatli olur. Banyo peteğine bağlanan temizleme makinesi ile tesisata verilen temizleme kimyasalı tesisatta biriken kireci, çamurlaşmayı, atıkları tamamen temizler.

Kalorifer Tesisatı Bakımı

Kalorifer Tesisatı Bakımı

Leave a Comment