Kalorifer Tesisatı Su Kaçağı

Kalorifer Tesisatı Su Kaçağı

Kalorifer Tesisatı Su Kaçağı Kombilerde olup biten problemleri bilhassa kış aylarında ayrım ederiz. Tesisatçıların evvela kaynak makinelerini oda sıcaklığına bakılırsa ayarlamış olmaları gerekir. Profesyonel firmalar, tesisat problemlerine ustalaşmış çözümler bulmaktadırlar. Firmamız, kalorifer tesisatındaki su kaçağı için termal kamera ile noktasal olarak tespit yapmaktadır. Su kaçağı tespiti esnasında kırma dökmeye gerek kalmamaktadır. Bu ayar yapılmadığı için sıcaklık fazlalığı artış gösterdikçe, su akıntıları ve kaçaklar ortaya çıkmaya başlar.

Boruların içinde yer edinen kaynaklarda ısıya hassas olmaması yada ısıya bakılırsa ayarlanmaması halinde; sızıntıların kaçınılmaz bulunduğunu idrak etmek gerekir. Bizler, sıcaklık basıncını kombiye ve kombi tesisatına bakılırsa ayarlarken; her alan için değişik standardize yapıyor ve ardımızda hiç sorunlu iş bırakmıyoruz. Firmamız olarak yapacağımız işlemlerde; iki değişik metot uygulamasını tercih ediyoruz. Isınmak için kombi kış ayarına getirilir ve peteklerin ısınması beklenir. Eğer kombi, ısıtma sistemi tesisatı ile alakalı bir sıkıntı var ise etken ve bereketli bir ısıtma sağlayamaz.

Kalorifer Tesisatı Su Kaçağı

Kalorifer Tesisatı Su Kaçağı

Kalorifer Tesisatı Su Kaçağı

Bu durumda problemin çözümüne yönelik arayış içine girilir. Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan borular, tek parça halinde kolektörden çıkıp odanın zeminini dolaşıp yine kolektöre dönmektedir. Bunun için iki metot bulunmaktadır. İlk yöntemde bir tesisatı makine ile tespit edilir ve tamiratı yapılır. İkinci yöntemse kimyasal tatbik yöntemidir. Tesisat temizlendikten sonrasında içinde deva basımı yapılarak su kaçağının yok edilmesi sağlanır.

Fakat her kombide olup biten su kaçaklarına deva basılması doğru değildir. Kombinin içinde bulunan su, 1 saatten kısa müddette boşalıyorsa deva uygulanması yanlıştır. Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan borularda asla ek bulunmaz. Petek ve kombilerde mevcud sorunların bir kısım zararları gözle görülürken, bir kısım zararları ise ayrım edilmesi olası olmayan türdendir. Faturaların yüksek miktarlara kadar çıkması ve bunun yanı sıra evinizin her geçen gün çürümeye başlaması olası sonuçlar içinde yer alır. Bu sebeple usta hatalarından ötürü kalorifer tesisatında su kaçağı olması laf mevzusu değildir.

Kalorifer Tesisatı Su Kaçağı Firması

Ancak yeniden de yerden ısıtma sistemlerinde kalorifer borusunda su kaçağı olabilmektedir. Kombilerde su kaçağı olması demek, peteklere ehil sıcak suyu iletememesi ve ısıtamaması anlamına gelir. Ayrıca kombi su kaçağı, kombinizin iç aksanına ve tesisat sisteminin yanı sıra parkelerinize, duvarlarınıza da zarar verebilir. Kombi tesisat borusu su kaçırıyor ise kesinlikle kendini belli eder. Doğalgaz borusu su akıtıyor olması birçok biçimde karşınıza çıkabilir.

Kalorifer borusunda su kaçağı olması boruya dışardan bir darbe ulaştığında laf konusudur. Özellikle, zemin parke yapılırken duvar diplerine süpürgelik yapılır. Süpürgeliklerin tutturulması için çivi çakılır. Süpürgelikler için çakılan çivi kalorifer borusuna muadil ulaştığında, kalorifer tesisatındaki su kaçağı oluşmaya başlar. Aşağıda maddeler halinde kombi tesisat borusu su kaçırıyor olmasının nedenlerini ve emarelerini okuyabilirsiniz. Tesisat ve petek sorunlarınızı gidermeye yönelik işlemleri gerçekleştirirken, klasik çözümler ile uğraşmayız.

Kalorifer Tesisatı Su Kaçağı Ustası

Her mekan ve her tesisat boyutu için değişik bir tatbik şekli sunarız. Bu biçimde oldukca daha net ve oldukca daha kaliteli sonuçlar aldığımızda olmuştur. Basıncın düşme hızına bağlı olarak kalorifer borusundaki su kaçağının büyüklüğü de tahmin edilebilir. Kalorifer tesisatındaki su kaçağı azca oranda olursa, termal kamera kullanmaya gerek kalmaz. Termal kamera kullanmak yerine, çatlak onarıcı deva kullanılır. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz belirtilerden biri veya birkaçı olduğu durumda acele olarak ustalaşmış bir yardım almalısınız. Firmamız şirketi olarak her türlü su kaçağı tespiti için kırıp dökmeden, teknolojik aletler ile kısa zamanda kaçak olan bölgeyi noktasal olarak tespit ediyoruz.

Firmamızı arayıp problemi bildirmeniz halinde adresinize en yakın uzman ekibimiz dakikalar arasında sizlere kaliteli ve süratli hizmeti sunarak problemi kökten çözer. Firmamız olarak, her türlü petek bakım ve tamir işlemlerinizde siz değerli üyelerimizin yanınızdayız. Kombilerin içinde bulunan alt filtrelerin temizlenmesi ve işlenmesi için de hizmet sunmaktayız. Isıtma sistemi tesisatı, pak su tesisatı, atık su tesisatı ayrım etmeksizin her türlü sıhhi tesisat kaçaklarını, tıkanmaları en kaliteli ve teknolojik yöntemlerle çözüme kavuştururuz.

Ayrıca petek temizliği şeklinde bakım işlemlerinizi de hususi cihazlarımız ile yapmış olup tüm tesisatınızı ilk günkü hali şeklinde tertemiz ve sorunsuz hale getiriyoruz. Firmamız ile yazışma kurmanız ehil. Üstün ve kaliteli hizmeti sizlere taktim etmek ve en müsait çözüm için en süratli hizmeti vermek vazife prensibimizdir. Firmamız ve tecrübeli, eğitimli çalışanlarımız tam teçhizatlı teknolojik ekipmanları ile sizlere masrafsız, tadilatsız, pak ve titiz hizmet sunmaktadır. Sizler için sunduğumuz her hizmetten sonrasında kesinlikle ihtiyaç duyulan bakımı yapmanız için sizlere malumat sağlıyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara