TESİSATÇI TALEP ET

Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Kamera İle su kaçağı Tespiti

İçeriği Puanla

Su tesisatında bir kaçak meydana geldiğinde bunun tespit edilmesi Ersoylar tesisat ile zor olmamaktadır. Kaçak, bir evde, iş yerinde meydana geldiğinde geniş çaplı bir kırım yapılmadan sorun çözülebilmektedir. Su tesisat kaçak bulmagörüntüleme kamera aracılığıyla kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Görüntüleme kameraları teknolojisi geliştirilmeden önce geniş çaplı kırımlar yapılırken artık böyle bir sıkıntı yoktur. Bir yapının alt ya da yanlarından su sızıntısı meydana gelebilir.

Kamera İle su kaçağı Tespiti

Bazı durumlarda su kaçağının olduğu net anlaşılır. Su muslukları kapalıdır fakat bağlı olunan su sayacı sürekli olarak çalışmaya devam eder. Bunun nedeni bilinmeyen bir yönden su sızıntısının oluşudur. Su sayacının sürekli çalıştığı kişi tarafından genellikle fark edilmez fakat bu durum faturalara mutlaka yansır. Ayrıca su sızıntısı durumunda bulunulan noktanın alt katında tavanda su sızıntısından ötürü kabarmalar meydana gelecektir.

  • Su sızıntısı arttığında tavandan su damlamaları da görülür.
  • Duvarlarda, nem, rutubet oluşumu ve artışı görülmeye başlanır.

Bu durumda su kaçağının hangi zeminden kaynaklı olduğunun anlaşılması zorlaşabilir. Su kaçağı tespitikullandığı yöntemler ile tam isabet sağlar. Uygun bir tespit yapılmadığı takdirde duvarlarda tadilatı zor olan hasarlar meydana gelebilmektedir. Bundan dolayı tespitin yapılması önemlidir.

Kamera İle su kaçağı Tespiti 

Kamera ile su kaçağı Tespiti Fiyatları

Su kaçağının tespit edilme maliyeti, değişim gösterebilir. Bunun nedeni kullanılan malzemeler, malzemelerinin kalitesi ve yapılan işçiliktir. Su kaçağının tespit edilmesi aşamasında yıkımın gereksiz bir şekilde olmaması ve hızlı bir çözüm için kullanılan malzemeler, araçlar önemlidir. Su tesisatındaki kaçak tespit edildikten sonra yapılacak olan tadilat, işçinin kalitesiyle de doğru orantılıdır. Ortaya çıkartılan işçiliğin kalitesi önemlidir. Soğuk ve sıcak su kaçağı tamirlerinde kullanılan yöntemler farklılaşır ve bu durumda fiyatı etkileyebilir. Firmamız uygun bir fiyat aralığı sunmaktadır. Kaliteli hizmet sunmasının yanında verilen fiyatlar da uygun olmaktadır.

Kamera ile su kaçağı Tespiti ve Tamiri

Su kaçağında koşullara göre farklı tespit yöntemleri kullanılır. Termal kamera yardımı ile sıcak su kaçaklarının tespiti gerçekleştirilir. Görüntüleme alınmak istenildiğinde boru kamerası tercih edilir. Alanı dinleme ihtiyacı hissedildiğinde alan dinlemesi manyetik cihaz yardımı ile yapılır. Ayrıca su kaçağı tespitiiçin bulunulan yerde en fazla nem olan yer keşfedilerek işleme başlanabilir.

Su kaçağının bulunması için özel geliştirilen cihazlar vardır. Bu cihaz sayesinde su kaçağı kolayca bulunur ve sadece sorunlu bölgede tadilat yapılır. Sorunun merkezinde yapılan tamir sayesinde mevcut yerde bir daha sorun oluşması beklenmez. Sorunun merkezinde yapılan bir tamir olduğu için yüksek bir maliyet istememektedir. Su kaçağının tespit edilmesi için geniş bir alan kırılmaz.

Kamera veya başka bir ekipman yardımı ile tespit yapıldıktan sonra bölge detaylı bir inceleme altına alınır. İncelemenin ardından yapılması gereken müdahaleler gerçekleştirilir. Bazı durumlarda ufak kırma işlemleri uygulanır ve sorun kalıcı olarak ortadan kaldırılır.

Kaçak tamiri genel olarak iki yöntem ile gerçekleştirilir. İlk olarak zemine göre fayans ya da beton kırılır ve merkezdeki sorun halledilir. Bu kırım geniş bir alan oluşturarak maliyetli bir hal almaz. Kırılan alan genel olarak yaklaşık yirmi santimetre kadar olmaktadır.

Kamera ile su kaçağı Tespiti Servisi

Beton ve fayans kırma işlemi daha çok soğuk su kaçaklarında kullanılır. İkinci bir yöntem olarak kimyasal madde kullanımı söz konusudur. Kimyasal madde aracılığı ile zemin kırılır. Bu yöntem, sıcak su kaçaklarında daha çok tercih edilmektedir. Su kaçağı tespitiyapıldıktan sonra gerçekleştirilen tamir işlemi bazen gürültülü olabilir fakat kullanılan yüksek teknoloji ile bu gürültü sadece dört dakika gibi kısa bir süre olmaktadır.

Su kaçağı tespit yöntemleri su sızıntılarının olduğu noktaları bulmak amacı ile kullanılmaktadır. Gerek kamera kullanılarak gerekse özel başka cihazlar ile alana zarar verilmeden su kaçağı tespit edilmekte; bu yöntemler ile hem maddi hem de fiziksel olarak kişiler rahat etmektedir. Su kaçağını tespit etmek için kullanılan yöntemler; frekans dinleme kulaklığı, pimaş boru görüntüleme kamerası, termal kameralar, nem ölçme aleti, tesisat ölçme pompası şeklinde ifade edilebilmektedir.

Kamera İle su kaçağı Tespiti firması

Frekans dinleme kulaklığı yöntemi genel olarak temiz su borularında oluşan su kaçaklarının tespitinde kullanılmaktadır. Bu yöntem, akustik frekans algılama prensibi ile çalışmaktadır. Duvarda ya da tavanda ıslaklık oluşturan temiz su kaçakları, uzun bir zaman dilimi içinde tespit edilemez ise yapılara büyük zararlar vermektedir. Bu nedenle frekans dinleme kulaklığı yöntemi önem arz etmektedir.

Kamera ile su kaçağı Tespiti Neden Yaptırılmalı?

Su kaçağı tespit yöntemleriarasında yer alan pimaş boru görüntüleme kamerası ile pis boruların içi görüntülenebilmektedir. Bu yöntemde genel olarak endoskopik kamera kullanılmaktadır. Bu kamera ile yapılarda oluşan çatlak, kırık ya da conta sıyrılması fark edilebilmekte ve kolay bir şekilde çözüme kavuşturulabilmektedir. Pimos borularında meydana gelen sorunların çözümünde genellikle hasar alan boruların çıkarılıp yeni borular ile değiştirilmesi söz konusudur.

Diğer bir tespit yöntemi olan termal kameralar yönteminde ise boruların çıkarılmasına gerek kalmamaktadır. Bu yöntem sayesinde ısı algılayıcı kameralar su kaçağını kolay bir şekilde tespit edebilmektedir. Termal kameralar özellikle sıcak su tesisatı borularının geçtiği yerlerde ve yerden ısıtma tesisatının parke olmayan bölümlerinde kullanılmaktadır.

Fayans Altında Kamera ile su kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti için kullanılan yöntemler arasında nem ölçme aleti yer almaktadır. Bu alet ile fayansa zarar verilmeden su sızıntısı teşhis edilebilmektedir. Duvarda oluşan nemlenme ya da rutubet durumlarında nem ölçme cihazı kullanılmaktadır. Ersoylar Tesisat tarafından görevlendirilen uzman personeller, daire içerisindeki rutubet sorunlarını bu cihaz ile anlayabilmektedir.

Tesisat ölçme pompasıyla ise temiz su borularında oluşan kaçaklar tespit edilebilmektedir. Dairede su kaçağının olduğunu anlamak için birtakım hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu hususlar; duvarda ya da tavanda karşılaşılan ıslak görünüm, kabarma ya da dökülmeler, su faturasının olmadık düzeyde yüksek gelmesi, parkelerin ya da fayansların önlerinde su birikmesi, kombinin suyunun sürekli eksilmesi, su saatinin hiç durmadan dönmesi, beton aralarında su olması şeklinde özetlenebilmektedir.

Su kaçağı tespitisırasında kullanılan özel cihazlar, fayansların darbe almadan su kaçak noktalarını bulmaktadır. Fayanslar darbe almadığı için kişiler maddi olarak ekstra bir masraf ödemeden bu işlemden sıyrılabilmektedir. Ayrıca fayans zarar görmediği için ev içerisinde ekstra bir dağınıklık da oluşmayacaktır. Bu da gereksiz zaman kaybının önüne geçilmesi anlamına gelmektedir.

Kamera İle su kaçağı Tespiti istanbul

Kamera ile su kaçağı Tespiti Nedir ?

Su kaçağı tespiti için kullanılan pimaş boru görüntüleme cihazı, genel olarak atık suların geçtiği borularda meydana gelen çatlakların bulunmasında kullanılmaktadır. Bu cihaz ile özellikle kirli suların çatlak tespit işlemi gerçekleştirilmektedir. Ev içerisinde ya da işyerinde oluşan kaçakların tespitinde firmamız tarafından son teknoloji cihazlar kullanılmaktadır. Su kaçağı problemi yaşayan bireyler firmamıza internet adresimiz sayesinde ya da doğrudan telefon numaralarımızı arayarak ulaşabilmektedir.

Su kaçağı tespiti uzman ekip tarafından alana zarar vermeden noktasal olarak yapılmaktadır. Bu işlem sırasında maksimum 1 ya da 2 adet kalebodur kırılmakta ve tamir işlemi gerçekleştirilmektedir. İşlemlerin tamamı bittikten sonra müşteriye imza ve kaşe içeren belge verilmekte bu belge aynı zamanda garanti belgesi kapsamı taşımaktadır. Yapılan tesisat işlemi belge sayesinde 1 yıl garanti altına alınmaktadır.