Kanal Tıkanıklığı Açma

Kanal Tıkanıklığı Açma
İçeriği Puanla

Kanal Tıkanıklığı Açma bazen ilk imal aşamasında sağlam meydana getirilen kanalizasyon boruları binanın statik yapısından ötürüde sıkıntı gösterebilir. Bu statik yapı bozukluğuna depremler ve binanın oturmasını misal gösterebiliriz. Ancak imal aşamasında temel demirlerine doğru halde sabitlenen borularda kolayca sıkıntı olmaz.

Kullanım kaynaklı oluşan kanalizasyon tıkanıklığını problemlerine gelelim.

Kanal Tıkanıklığı Açma

Mutfak bölümü: Mutfak kısımlarından lavaboya akıtılan yağlı bulaşık dipleri, meyve sapları, kürdanlar, çay dipleri bu duruma sebebiyet verebilir.

Kanal Tıkanıklığı Açma

Banyo ve tuvalet bölümü: Firmamız tıkanıklık açma işlemlerinde rastlamış olduğu yabancı maddelerden bazıları şunlardır; özelikle temizlik sonrası kirli su tuvalete dökülürken arasında unutulan bezler sebebiyet vermektedir. Yine buna misal olarak bulaşık teli, alçı veya boya kazımak için kullanılan jiletler, saç telleri, her ne kadar zaman içinde erise bile tuvalet içerisine kaçırılan kalıp sabunlar, şampuan kapakları, temizlik eldivenleri ve daha nicesini sizlere misal verebiliriz.

Kanal Tıkanıklığı Açma Nedir ?

Ev ve işyerlerinde bulunan tüm atık su giderlerine muhtemel bir tıkanıklığa meydana gelmesi açısından kanal yıkama işlemi yapılabilir. Yapılacak yıkama işlemi nihayetinde atık su borularınızın için sıfırdan yapılma benzer biçimde tertemiz olur. Özellikle günümüzde restoran ve yiyecek üretimi meydana getiren şirketler bu işlemi rutin şekilde yaptırırlar.

Firmamız kanal tıkanıklığı açma işlemini herhangi bir yer kırılmadan kanal açma robotu ile yapmaktadır. Tıkalı kanal açma da kanal uzunluğu ehemmiyet taşımaktadır. Bazı binalarda rögar mesafesi oldukça uzun boyuttadır. Dolayısıyla bina yapılırken ara kısımlara temizleme kapağı yada toplama rögarı koyulması kanalizasyon borusu açmak için önemlidir.

Mutfak Giderini Açan Tesisatçı

Firmamız İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir. İstanbul kanalizasyon açma firması olarak kanal tıkanıklığı açma için tüm makinelere sahibiz. Bazı şirketler dışarıdan makine kiralayarak hizmet vermektedir. Dolayısıyla sizden daha çok ücret isterler. Kullandığımız tüm makineler kendimize aittir. Evinize yada binanıza gelen personel firmamız bünyesinde çalışan eğitimli kişilerdir.

Kanalizasyon tıkanıklığında ancak bir ev yada iş yeri değil birden fazla bina bundan etkilenebilir. Tıkalı bölge öncesindeki bütün kirli sular tuvaletlerden geri taşar ve tuvaletleri kullanılmaz hale getirir. Kanalizasyon tıkanıklığı deneyim isteyen bir iş olup işinin ehli kurumsal tesisat firmalarının yapacağı bir iştir.

Kanal Tıkanıklığı Açma İstanbul

Robotlarla ve kameralı cihazlarla çalışan Ersoylar Tesisat şirket ustaları, kırmadan kanalizasyon masraf borusu tıkanıklığını robotla açan servisini göndererek soruna kısa müddette ustalaşmış bir çözüm getirir. Kanalizasyon çukur tıkanıklığı gideren makineli şirketler, tıkanıklığı ortadan kaldırdıktan sonrasında kanalizasyon borusunun içerisini kamerayla görüntüleme işlemini uygularlar. Bu sayede borunun içerisi görüntülenir ve tesisatın durumu gözden geçirilir.

Kanalizasyon tıkanıklığı açma işi eskiden son aşama eziyetli ve vakit alıcı iken artık günümüzde robotlarla kısa müddette giderilmektedir. Kanalizasyon gideri tıkanması kanalizasyon boruları neden tıkanır çözümü nelerdir sorusunun cevabı kurumsal tesisat firmalarındadır.

Tıkanan Tuvalet Nasıl Açılır

Kırmadan robotla tuvalet gideri tıkanıklığı gideren ustalar yardımıyla, kanalizasyona giden borularda biriken atıkların tıkanıklığı kısa müddette açılmaktadır. Tuvalet giderindeki tıkanıklığı makineyle kırmadan açan tesisatçı ekibiyle İstanbul geneli servis hizmeti sunan firmamız, teknolojik cihazlarla her çeşit tıkalı boruyu açıp kırmadan tıkanıklık tespiti yapmakta ve ustalaşmış bir halde soruna müdahale etmektedir.

Logar tıkanıklığı bir çok site sakini tarafınca meçhul bir durumdur. Logar denince akla belediye logarları gelmektedir. Ancak bilinmesi ihtiyaç duyulan bir konum vardır ki, belediye logarından ilkin sitelere ilişik logarlar bulunmaktadır. Sitelere ilişik logarlar ile belediye ilgilenmez.

Kanal Tıkanıklığı Açma Ne Kadar?

Sitelere yada binalara ilişik logar kuyuları ile belediye ilgilenmediği için, muhtemel logar sorunlarında site yönetimleri tarafınca lüzumlu emekler yapılmalıdır.

Logar kuyuları hem sıhhat açısından bununla beraber tesisat sisteminin tertipli emek harcaması açısından yaşamsal öneme sahiptir. Logar kuyuları belli aralıklarla açılmaktadır. Bunun amacı, mevcut logar boruları için kot farkını ayarlamaktır. Ayrıca logar kuyularında metan gazı birikmektedir. Metan gazı sıkışması patlamalara sebep olur. Bu durumun önüne geçmek için logar kapakları delikli olmak zorundadır. Logar kapaklarındaki delikler yardımıyla metan gazı dışarı salınır ve patlama riski ortadan kalkar.

Logar tıkanıklığı açmak için ilk önce logar tıkanmasının nedeni tespit edilmelidir. Logar tıkanıklığı; lağım borularından yada logar kuyusundan meydana gelen sorunlardan ötürü tıkanmaktadır.

Logar borularında olup biten tıkanıklıklarda, çoğu zaman en alt katta bulunan daire yada bodrum katta bulunan daire ilk etkilenen daire olmaktadır. En bariz özelliği tuvalette taşma meydana gelmesidir. Binada bulunan herhangi bir daire, lavaboyu yada tuvaleti kullanımı niteliğinde bodrum katta bulunan dairenin tuvaletinde taşma meydana gelir.

İki çeşit logar tıkanıklığı bulunmaktadır. Hatalı kullanımdan meydana gelen tıkanıklıklar ve kronik diye adlandırılan logar boruları döşendiği vakit meydana getirilen yanlışlar kararı olup biten tıkanıklıklardır.

Kanal Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Hatalı kullanımdan meydana gelen tıkanıklar; kullanıcı tarafınca tuvalete atılan yabancı cisimler su ile logar kuyusuna kadar taşınamaz. Logar borusu arasında borunun çapını daraltır ve tıkanıklığa sebep olur. Belirtileri aniden orta çıkabilmektedir.

Kronik logar tıkanıkları ise; logar boruları döşenirken, bilhassa betondan meydana getirilen borular bulunmaktadır. Bu betondan meydana getirilen borulara künk ismi verilmektedir. Künk boruların boyu birer metredir. Birbirlerine ek yapılmaktadır. Ek yerlerinde conta kullanılmaz. Ek meydana getirilen kısımlar büyük bir hassasiyetle yapılmalıdır. Aksi durumda, zaman içinde ek yerlerinde su sızıntısı meydana gelir. Su sızıntısından ötürü toprakta çökme meydana gelir. Logar borusu içerisine sızan toprak tıkanıklığa sebep olur. Bu benzer biçimde sorunlarda, logar tıkanıklığı kendini derhal belli etmez. Zamanla kendini göstermektedir.

Logar borularının ek yerlerinde olup biten su sızıntısı ara sıra çökmelere sebep olmaz. Toprak arasında süzülerek ara sıra bir çukura akar. Bazen de bina temeline sızar. Bina temeline sızan logar suyu bina arasında fena kokulara sebep olur.

Bir öteki kronik sıkıntı ise; lağım borularının meyilsiz olmasıdır. Logar borularının arasında akan su; logar borusunun meyilsiz olmasından ötürü oldukça yavaş akar ve zaman içinde tıkanıklığa sebep olur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara