Kanalizasyon Açma Fiyatları

Kanalizasyon Açma Fiyatları

Kanalizasyon Açma Fiyatları Daire zemin katta veya bodrum katta ise, tuvalet tıkanıklığını açma ücreti farklı olacaktır. Bunun nedeni, tüm inşaat maliyetlerinin yeraltı rögarına dökülmesidir.

Kanalizasyon Açma Fiyatları

Drenaj tıkanıklığı bir apartman için en büyük rahatsızlıktır. Bunun nedeni, ortamın batmasıdır. Sadece dairenin kendi kullanımı ile sınırlı kalmayıp üst katlardaki tuvalet ve lavaboları kullanırken binanın zemin katındaki dairelere taşmaktadır. O sırada tuvalet veya tuvaletin ne zaman taşacağı belli olmaz.

Kanalizasyon Açma Fiyatları

Kanalizasyon Açma Fiyatları

Bu durum; Ana yol tıkanıklıklarında binanın altından geçen borunun düz boru olup olmamasına bağlıdır. tüy bırakmayan tüp; Bunlar bir zamanlar kilden, daha sonra çimentodan yapılmış borulardır. Bu borular bir süre sonra özelliklerini kaybedecek ve çökecektir. Yeraltında oldukları için çöktüğünde toprak boruların içine girmiş ve tıkanmaya neden olmuştur.

Bu durumda logar açma işlemini gerçekleştirmeden önce, tıkanıklığı tespit etmekte kullanılan kameralı görüntüleme cihazı ile büz borunun içi kontrol edilir. Eğer çökme sonucu tıkanıklık meydana gelmişse, dedektörle logar tespit cihazı ile çökmenin olduğu nokta tespit edilir. Toprak kazılarak boruya ulaşılır ve künk boru değiştirilir ve logar açma işlemi gerçekleştirilir. Bu yapılanlar logar açma fiyatlarını etkileyen unsurlardır.

Kanalizasyon Açma Fiyatları 2022

Eski zamanlarda PVC pimaş borulardan önce, pik boru kullanılırdı. Pik borular demir borulardır. Kumbara bir süre sonra kırılganlık gösteriyor. Kırılgan yapıları nedeniyle, boru kapaklarını açmamak hassas bir iştir. Uç borusunu açacak personel eğitimli ve deneyimli olmalıdır. Aksi takdirde, kilit açılarak önde gelen tüp kırılabilir. Kırılan pik borunun tamiri uğraştırıcı bir işlem gerektirir. Bu nedenlerden dolayı pimaş borular, pik borulara göre daha kullanışlı, hafif ve tamiri kolaydır.

Klozet tıkanıklığı açma fiyatları ile tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları aynıdır. Klozet tıkanıklığı açmak için klozet taşı yerinden sökülmek zorundadır. Tuvalet tıkanıklığı gibi kanal açma makinesi direk klozet deliğinden gönderilemez. Bunun nedeni ise, klozet deliğinin bulunduğu yerde şeklinde pimaş borusu bulunur. Bu borudan makineyi geçirmek zor olur. Ancak klozetin sökülüyor olması klozet tıkanıklığı açma fiyatlarını etkilemez.

Klozet tıkanıklığı olsun, tuvalet tıkanıklığı olsun tıkanıklık açıldıktan sonra kameralı boru görüntüleme cihazı ile boru içi tekrar kontrol edilir. Bunun nedeni, tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığını kontrol etmektir. Kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol etme işlemi ücrete dâhildir. Yani bunun için fazladan ücret talep edilmez.

Kanalizasyon Açma Fiyatları Ersoylar Tesisat

Logar tıkanıklığı açma işlemi yapılmadan önce logar yerinin bilinmesi şarttır. Ancak çoğu zamanlarda bina sakinleri, bina logarın yerini bilmezler. Bu durumda dedektörle logar tespiti yapılması gerekir. Detektörlü rögar tespiti ayrı bir konudur ve tıkanma giderici giderlerin fiyatına dahil değildir. Menhol temizleme fiyatları duruma göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için firmamızı arayabilirsiniz.

Kanal Tıkanıklığı Açma

liste dışı fiyatlara ek olarak değişiklik gerektiren durumlar olabilir. Borular kırılabilir, çökebilir, içinde taş veya moloz olabilir. Bu gibi durumlarda, borunun değişmesi gerekir. Bu gibi tadilat işlemi gerektiren durumlarda, tıkanıklık açmak için gelen personel size bilgi verir. Verilen bilgiden sonra onarım için fiyat bilgisi verilir.

Mutfak lavabosunun tıkanma nedeni, banyo lavabosu tıkanıklığına göre daha farklıdır. Mutfak lavabolarındaki tıkanma nedenleri arasında, en sık karşılaştığımız durum pimaş içinin yağlanmasıdır. Lavabo tahliye hortumunun yağlanması kullanıcının hatasıdır. Yağlı bulaşıkları yıkarken, yağ oranı yüksek olsun veya olmasın yıkanır. Lavabo giderinde bulaşık makinesi yağı birikiyor. Bu birikim nedeniyle zamanla lavabo tıkanıklıklarına neden olur. Yemekten sonra kullanılmış yağı lavaboya atmak çok kötü bir fikirdir. Kullanılmış yağlar ayrı kaplarda toplanmalı ve atık yağ toplama merkezlerine teslim edilmelidir. Ayrıca bulaşık yıkama sürecinde kalan yemek artıkları lavabonun tahliye hattının tıkanmasına neden olur.

Kanalizasyon Açma Fiyatları Tesisatçı Ara

Lavabo tıkanmasının nedeni yağlama yağı ise; Engel kaldırıcı, engel kaldırıcı ile açılsa bile kısa süre içerisinde tekrar tıkanması olasıdır. Bu durumda lavabo giderinin temizlenmesi gerektiği söylendi. Kumaş yıkama maliyeti yağlama mesafesine göre değişmektedir. Kumaş yıkama maliyeti ek işçilik gerektirir ve kumaş yıkama makineleri farklıdır. Bu nedenle lavabo açma ücreti fiyata dahil değildir.

Günümüzde internet üzerinde birçok sitede çok düşük kilit açma fiyatları sunulmaktadır. Bu fiyatların yanıltıcı olduğunu bilmek önemlidir. Bu kadar düşük fiyatlar sunmalarının nedeni, sitelerine ziyaretçi çekmektir. Üstelik tıkanıklık açma konusunda da kamera ile borunun içini kontrol etmiyorlar. Kontrolsüz boru hattı sorunlarının çözülüp çözülmeyeceği belli değil. Engellemeyi kaldırmak için bir şirket seçerken, giriş bilgilerini kontrol ettiğinizden emin olun. Şirketi iyi tanıyın. Bu aramaları yaptığınızda tekrar tekrar darboğaz açmak için bir firmayı aramak zorunda kalmazsınız.

Bu gibi durumlarla karşılaşıldığı zaman kanalizasyon açma İstanbul firmalarından destek alınmalıdır. Bu firmalar son teknoloji cihazlarla faaliyet göstermektedirler. Bu sayede tıkalı olan bölgenin tespiti ve açılması çok kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir.

Önce kamera ile tıkalı yerin tespiti yapılmaktadır. Sonrasında ise robot adı verilen kanal açma makinesi ile tıkalı olan yer açılmaktadır. Bu tip teknolojik cihazlarla herhangi bir yeri kırıp dökmeden tıkanıklıklar kolaylıkla açılabilmektedir.

Kanalizasyon Açma Fiyatları Ne Kadar?

Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, halen geleneksel yöntemler ile tıkanıklık açma işlemi yapan firmalar bulunmaktadır. Bu nedenle çağıracağınız tesisat firmasının teknolojik cihazları olup olmadığını mutlaka sorun.

Tıkalı kanalizasyon açma işlemi denilince akla hemen rögar gelir. Oysaki kanalizasyon borusu, bina içinden rögara giden borudur. Bir kanalizasyon borusunun açılması şehri endişelendiriyor.

Ancak bina içinden bacaya giden boru hattının tıkanması özel şirketler tarafından yapılmaktadır. Bu iki kavram birçok kişi tarafından karıştırılmaktadır. Eğer dağınıklık bahçede veya bina içindeyse özel şirketler söz konusudur. Ana yolu kesen rögar da dahilse, o zaman şehir sorunu halleder.

Tıkalı Klozet Açma

Bahçenizde ya da bina içinde kanalizasyon borusu tıkanıklığı yaşıyorsunuz. Tıkalı kanalizasyon borusunun açılması ve temizliği için son teknoloji cihazlarla hizmet veren profesyonel firmalardan yardım almalısınız. Bu gibi tıkanıklıkların açılması herhangi bir yeri kırıp dökmeden gerçekleştirilir.

Tıkanıklıklar bina sakinlerinin yanlış kullanımlarından dolayı tıkandı.
Robot adı verilen kanal açma makinesi ile tıkanıklığı açmak oldukça kolaydır. Ancak bir sorun olması durumunda, binanın kanalizasyon borularının ustanın arızalanması nedeniyle ters eğimli olması nedeniyle maliyetler artacaktır.
Tıkanan giderleri geleneksel yöntemlerle açmak hem zaman alıcı hem de pahalıdır. Dren tıkanıklıkları robot adı verilen kanal açma makinesi ile çok kısa sürede giderilir.

Kanalizasyon Açma Fiyatları En Uygun

Önce tıkanmış tahliye borusunun içine bir kamera ile bakın ve tıkanmaya neden olan nesneyi belirleyin. Cihazın ucuna takılan uygun cihaz, tıkanmaya neden olan nesneye göre robot olarak adlandırılır. Bu aparatlar, kırma, ezme ya da parçalama işlevi görür. Bu yöntem ile boru içinde tıkanıklığa sebep olan cisim çıkarılır. Daha sonra giderin içi tazyikli su ile yıkanır ve temizlenir.

Tıkalı olan kanalizasyon borularını açmak için kimyasal kullanmak doğru değildir. Bunun yerine garantili ve kesin çözüm üreten bir tesisat firması çağrılmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara