Kimyasallı Petek Temizliği

Kimyasallı Petek Temizliği

Kimyasallı Petek Temizliği depolu petek temizleme makinasında kullanılan petek temizleme ilacı için extra ücret istek edilmez. Zaten petek temizleme ilacı her durumda kullanılamaz. Yukarıda belirtilen durumlarda kullanması müsait olmadığı için, ilacın kullanması yada kullanılmaması fiyatı etkilememektedir. Zaten firmamız, hava ve su ile petek temizliği yapmış olduğu için petek temizleme ilacı kullanmamaktadır. Petek temizliği fiyatını belirleyen unsurlar petek sayısı ve petek türüdür.

Kimyasallı Petek Temizliği

Kimyasallı Petek Temizliği

Petek koruma ilacı her durumda kullanılan bir ilaçtır. Kalorifer tesisatına ziyanı veya yan tesiri bulunmamaktadır. Petek temizleme işlemi bittikten sonrasında, döşem sistemine gönderilen petek koruyucu kimyasal döşem sisteminin kireç ve balçıktan korunmasını sağlar. Aynı zamanda kılcal çatlakları da onararak ilerde meydana gelebilecek kalorifer tesisatı su kaçaklarını engellemiş olur. Etkisi ortalama olarak 2 sene sürmektedir. İlaç döşem sistemine dökülür ve kombi çalıştırılır. Kombinin 1-2 saat emek harcaması ile petek koruyucu ilaç, tüm döşem sistemine dağılmış olur.

Petek temizliği ilaçlı yada ilaçsız iki yılda bir yapılması ihtiyaç duyulan bir bakım çalışmasıdır. Petek temizliği yardımıyla hem enerji tasarrufu sağlanır bununla birlikte tesisatın ömrü uzar. Petek temizliği yaptırmayı düşünüyorsanız firmamız ile iletişime geçerek, mevzu hakkındaki hem ayrıntılı bilgiye haiz olmuş olursunuz bununla birlikte petek temizliği fiyatı hakkındaki net bilgiye haiz olmuş olursunuz.

Kombinin ısıtma borularına bağladığımız makineyle içerideki pis suyun dışarı çıkarılması işleminin ardından, petekleri pak suyla bir kez yıkama işlemi yapılır. Kaliteli ustaların elinden işe fayda ilaçlı döşem temizliği yaptırmak, daha yararlı bir hal almaktadır. Makinenin deposuna, dairenin petek sayısına gore kimyasal deva atılır. Bir metre radyatör yaklaşık 8 litre su almaktadır.

Aletle Su Patlağı Bulan Şirket

Aletle Su Patlağı Bulan Şirket

Kimyasallı Petek Temizliği Nedir?

Yedi radyatör bulunan bir dairenin tesisatında, toplamda 60 – 70 litre su bulunmaktadır. 1 litre kimyasal deva 70 litre suya eklenir. Dairenizde ne kadar kimyasal deva kullanılacağını yukarıda yazılı sayılara gore matematiksel olarak hesaplayabilirsiniz. İlacın fazla eklenmesi kombi ve tesisatın parçalarına zarar verebilir. Bu yüzden hesaplama yapmış olduğunuz miktarın üstüne çıkılmaması gerekmektedir.

Diğer yandan unutulmamalıdır ki dubleks dairelerde 2 litreden azca kimyasal kullanmamak gerekir. İşçilikten kar etmek için malzemeden kaçmak kombi peteklerinin tam olarak temizlenmemesine niçin olarak ısıtma performansını etkiler. Makine çalışır hale getirildikten sonrasında, kimyasal ortalama 30 dakika boruların içinde çevrilir. İlaç peteklerin kanallarından ve radyatör vanalarından geçerken tıkalı yerleri açar. Bu işlemi yaparken tüm peteklerin vanası kapatılıp, bir radyatöre uygulanırsa daha iyi sonuçlar alınır.

Bu işlemden sonrasında pak su ile durulama yapılır. Kimyasal deva, sistemin içerisinden tamamen çıkarılması gereklidir. İçeride deva kalıntısı olursa, kombiye hava yaptırır. Sonrasında makine yeniden su doldurulur içerisine nötrleştirme ilacı dökülerek tesisatın arasında kalan asidin öldürülmesi sağlanır. Ne kadar pak suyla durulama yapılırsa yapılsın içeride yeniden bir miktar asit kalacaktır.

Kalorifer Tesisatı Nasıl Temizlenir

Kimyasallı Petek Temizliği Ersoylar Tesisat

Nötrleştirici ilacının uygulanması, tesisatın içerisine atılıp kombinin kendi pompasıyla yavaşça dolaştırarak da yapılabilir. Ama makine ile yıkama yapmak daha sıhhatli bir işlemdir. Peteklerin ve yerden ısıtma sisteminin temizlenebilmesi için, petek temizleme makinası olması şarttır. İki çeşit petek temizleme makinası bulunmaktadır. Bu iki çeşit petek temizleme makinalarından biri hava ve suyu karışmasını sağlayarak basınçlı olarak petekleri ve boruları temizler.

Diğer petek temizleme makinasının kaynağı bulunmaktadır. Depo içerisine su koyulur ve makinanın motorunun uyguladığı basınçla petekler temizlenir. Deposu bulunan petek temizleme makinasına petek temizleme ilacı ilave edildikten sonra petekler temizlenir. Hava ve suyu karışmasını sağlayarak çalışan petek temizleme makinasına petek temizleme ilacı koyulmaz. Tamamen basınçlı su ile organik yöntemlerle petekler temizlenir.

Deposu bulunan petek temizleme makinalarına petek temizleme ilacının konulmasının sebebi, makinanın motorunun ehil basıncı uygulamamasından kaynaklanır. Bu nedenle petek temizleme ilacı kullanılması gerekir. Petek temizleme ilacı asit özelliği bulunan bir kimyasaldır. Bu kimyasalın asit özelliği sayesinde, peteklerde bulunan kireç tabakası ve tortular sökülür.

Kimyasallı Petek Temizliği İstanbul

İlaçlı petek temizliği yapıldıktan sonrasında, petek temizleme ilacının sistemden temizlenmesi gerekir. Aksi durumda sisteme ve kombiye zarar verir. Bu nedenle, hava ve suyu karışmasını sağlayarak petek temizliği icra eden makinanın kullanılması daha güvenlidir.

Petek temizliği son yıllarda hızla yaygınlaşan bir hizmettir. Kombi ile ısınmayı tercih edenler ısınma sorunları yaşadıklarında peteklerinin kirlendiğini öğrenebiliyor. Ancak petek temizliği zararı dokunan mı diye birtakım tereddütler yaşayabiliyorlar. Petek temizliği zararı dokunan bir muamele olmayıp, daha iyi ısınmanıza destek olan, doğalgaz tasarrufu yapmanızı sağlayan, kombinin ömrünü uzatan bir işlemdir.

Bu nedenle petekleriniz ısınmıyorsa, evinizi ısıtmakta güçlük çekiyorsanız asla tereddüt etmeden peteklerinizi temizletebilirsiniz. Peteklerinizde biriken kireç ve pasın temizlenmesi için hususi üretilen bir kimyasal madde kullanılmaktadır. Üreticiler peteklere zarar vermeyecek formülasyon ile ürettikleri kimyasalı petek temizliğinde kullanılmak suretiyle önermektedir. Bu kimyasal peteklerin paslanmasına, aşınmasına niçin olmaz. Herhangi bir halde petekleriniz zarar görmez.

Kimyasallı Petek Fiyatları

Fabrika ambalajlı be paketi sizin yanınız da oluşturulan bu kimyasallarla Gönül rahatlığı ile peteklerinizi temizletebilirsiniz. Petek temizleme kimyasalları artık formule edilmiş kimyasallardır. Bu sayede kombi veya sisteminide delme, erozyon şeklinde tahribatlara yol açmaz. Ancak asit ile yıkanan petekler zarar görebilir zira petek temizliğin de kapalı kimyasallar kullandırınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara