Kırma Olmadan Su Kaçağı Onarımı

su kaçak arama yapılırken
0

Günümüzde teknoloji günlük hayatın birçok yerinde farklı alanlarda hayatı kolaylaştırmakta ve sorunların çözümünde alternatif öneriler de sunmaktadır. Özellikle evlerde, apartmanlarda ve birçok yerde kullanıma, yıpranmaya ve eskimeye bağlı olarak sıklıkla görülen problemlerin başında tesisat ve su sızıntısı problemleri gelmektedir. Teknolojinin yenilik getirdiği alanlardan biri de su kaçağını önlemekte olup son teknoloji araçlar sayesinde artık kırmadan su kaçağı onarımı ve tespiti yapılabilmektedir.

 • Öncelikle su sızıntısına yönelik tespitler, termal kamera, akustik dinleme, zemin mikrofonu gibi araçlar ile tespit edilmekte ve sorunun nokta tespiti sağlanmaktadır.
 • Belirtilen alanda küçük bir yerden tesisat borusuna gerekli araçlar sokularak tamir işlemi yapılmakta olup kimi zamanlarda ise tesisatın yenilenmesi gerekebilmektedir.
 • Fakat genellikle tespit işlemi için önceki uygulamaların yanı sıra hiçbir kırma işlemi yapılmadan su kaçağı yer ve alanı bulunmaktadır.

Kırmadan tespit işlemi, su kaçağı sorunundan mustarip birçok kişinin kırma dökme işlemi sonrası ortaya çıkacak olan fazladan onarım masrafı önlemesinin de önüne geçmektedir. Su kaçağı tespit edildiğinde bu noktada sadece kırma olmadan su kaçağı onarımı yapılmakta olup fazladan hiçbir masraf ortaya çıkmamaktadır.

Su Kaçağı Onarımı Nasıl Olmaktadır?

Su kaçağı ya da sızıntısı bireylerin uzun yıllar içerisinde karşılaşması muhtemel sorunlardan biri olup hasar büyümeden ve daha fazla kişi mağdur olmadan önüne geçmenin mümkün olduğu bir problemdir aynı zamanda. Zira günümüzde kullanılan teknolojik aletler tespitin garanti olmasında onarımına kadar birçok işlemi kolaylaştırmaktadır. Böylelikle dökme, hasar ya da kırma olmadan su kaçağı onarımı kolaylıkla yapılmaktadır. Su kaçağı onarımının aşamaları ise yönteme göre farklılık gösterse de genellikle izlenen adımlar şu şekilde gerçekleşmektedir:

 • Öncelikle müşterinin isteği üzerine garantili su kaçağı gerekli tespit araçları ile sağlanmaktadır.
 • Sızıntının yaşandığı çatlak ya da patlayan kısmın büyüklüğüne göre de onarım işlemi ve kullanılan malzeme değişmektedir.
 • Sorun büyük ise bazı durumlarda tüm tesisatın değişmesi gerekebilir.
 • Borularda tıkanma sonucu bir sızma var ise bu durumda tıkanıklık açıcı araçlar yardımı ile borular açılır ve sadece gereken yere yama yapılabilir.

Yöntemler sorunun büyüklüğüne, alana ve birçok farklı etkene bağlı olarak değişmekle birlikte kullanılan aletler son teknoloji olduğundan çevreye en az hasarla tamir veya onarım işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu sayede de kırma işlemi olmadan su kaçağı bulma sağlanmakta maliyet de hasarın az olmasına bağlı olarak düşmektedir.

Su Kaçağının Tespitinde Son Teknoloji Yöntemler

Su kaçağı sorunu birçok insanın evde ya da iş yerinde yaşadığı sorunlardan biri olup aynı zamanda hasarın da artması muhtemel bir durumdur. Bu sebeple son teknoloji aletler hasarın anında ve garantili bir şekilde bulunmasını sağlamakta ve sonrasında ise tamirat ve onarımda etrafa zarar vereden sadece alan yoğunluklu bir çalışma sonucunda sorunun kırma işlemi olmadan su kaçağı onarımı ile çözümü sağlanmaktadır. Tespitte kullanılan araçlar:

 • Termal ısı ölçerler,
 • Zemin mikrofonları,
 • Akustik dinleme araçları,
 • Basın ölçer aletleri olup garantili tespit için araçların tümü kullanılmaktadır.

Onarım için kullanılan aletler ise:

 • Sadece sızıntı durumunda uygulanabilen çatlak bantları,
 • Çatlak tıkayıcılar,
 • Kimyasal kapama araçları olup bu onarım araçlarının tümü borudaki basınç ve su miktarına göre fazla ya da az miktarlarda kullanılmaktadır.

Ayrıca sadece sızıntı ve çatlaklar için onarım işlemi yapılmakta olup daha büyük hasarlı patlak ya da kaçırma durumlarında ise komple boru ya da tesisat değişimi yapılmaktadır. Çoğu durumda ise önceden tespit daha fazla hasarın oluşmasının da önüne geçmekte ve hayat kurtarmaktadır.

Bilgi Talep Edin!

ŞİMDİ ARA