Gider borularında oluşan tıkanıkları açmak için eski tesisatçılar genellikle kırarak işlem yapmaktadırlar. Kırmadan gider borularını açmak için deneyimli bir su tesisatçı son teknolojik cihazlar kullanarak tıkanıklığın tam noktasını bulması gereklidir.Bu özel tesisatlar sadece özel tesisatçılar tarafından bulunmaktadır.

Akustik yada detektör ile çalışan bu cihazlar sadece büyük tesisatçılarda bulunmaktadır.Kırmadan gider açmak için önce evinizde bulunan tesisat borularına ses frekansı ile dalga yaymanız gereklidir.

Gider borularında sorun meydana gelmemesi için suyun akışı az olduğunda kontrol ettirilmesi tavsiye edilmektedir.

Çünkü suyun gitme hızı yavaş olduğunda mutlaka bir tıkanıklık başlangıcı var demektir.

Eğer acil önlem alınmazsa tıkanıklık daha da artacak, sonuçta sular evin içine geri gelmeye başlayacaktır.

Böyle bir sonuçla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız mutlaka profesyonel destek almanız gerekmektedir.Özellikle beton veya fayanslarda kırmadan gider açmaya yaran bu cihazlar ile ekstra bir masraf harcamanıza gerek yoktur.

Banyodaki gider tıkanıklığı tuvalette meydana gelirse birçok kocaman karabasana da ne sebeple olur .

Tıkanma nedeniyle bu giderden geride gelen pis sular hem bir evin iyi olmayan kokmasına ne sebeple olacak hem bir de birey sıhhatini aksi etkileyecek neticeleri ortaya çıkaracaktır . Halbuki kırmadan gider açma cihazlarıyla tuvalet tıkanıklıkları da sorun olmaktan çıkmıştır .

Özel olarak geliştirilen cihazlar uzmanlar aracılığıyla kullanıldığında meydana gelen bütün sorunlar az bir zaman içerisinde ortadan kalkmaktadır . Bu sebeple şöyle meselelerle karşılaşıldığında profesyonel ekiplerle hizmet verici müessesesel firmalardan yardım alınması öneri edilmektedir .

Şartsız alıcı memnuniyeti ilkesine yönelik hizmet verici müessesesel firmalar sektördeki bütün yenilikleri yakından izleyerek teknolojik altyapısını devamlı olarak güncelleştirebilmektedir . Ek Olarak personeline de gelişmelerle ilgilenen eğitimler vermektedir .

Bu sayede oluşan hatalar emniyetli ve daimi bir biçimde ortadan kaldırılmaktadır .

ŞİMDİ ARA